Reprosoustavy G&T Audio

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustavy G&T Audio

Příspěvek od pasul »

Myslím si, že velký rozdíl bude 530 proti 540. Již když se kouknu na použité měniče je mě jasné, od kud vítr vane a že 540 bude zcela jiná káva.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pasul

aha. na té fotce výše nejsou "mé" shan 540, ale 530?
tak to asi rozdíl bude.
osobně nevím. s jiným repro shan nemám zkušenost

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Na té fotce výše jsou 540. Tuším. Doufám. Určitě to tak je. 530 vypadají jinak...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

tak pak nechápu, proč pod fotografií shan 540 začít psát o shan 530.
že, masak teritory...?
:-)
nejsem však příliš chytrým ani hifi-znalým.

boxer

Příspěvek od boxer »

Tak fakt nevím jak se v tom orientovat. 550 snad navrhoval Velký BOBO.

Toto jsou 540.
Obrázek

530 jsou tady
http://www.shan.cz/pdf%20shan/E530Aud.pdf

a 550 jsou zde

http://www.shan.cz/pdf%20shan/E550Str.pdf

Krátké porovnání názorů

Timerobber
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2007 18:20:55
530 je jedna z nejanalytičtěji a nejpřesněji hrající bedna, se kterou jsem se setkal. Vyloženě průsery na ní nejsou, dokonce ani na první verzi výhybky. Platí ale u ní jedna nepříjemná záležitost. Je řekl bych až skoro tak dokonalá, že cokoliv se na ní připojí, je okamžitě slyšet, co to předvádí. Takže jestli si někdo myslí, že má bednu za 70 a dá k tomu zes za půlku (pokud to nebude DPA, BV, Bryston, ML, atd..), je to sračka a okamžitě se to projeví ke všeobecné nespokojenosti. Pak je nutno vybrat něco hodně dobrého jako partnery, nebo si do úmoru hrát s kabelama, kombinací různých značek (charakterů zvuku), než se to nějak vyladí podle ucha posluchače, aby kompromis komponentů nebyl tak okatý. Toť moje zkušenost.
Moje zkušenost je taky taková, že čím brutálnější a lepší bedna, tím čistě a zřetelně odhalí chyby ostatního řetězce a hraje to napyču, bohužel si ale málokdo dokáže přiřadit a je to často dost těžké, že je problém právě tam. Většina lidí to po dotažení domů svalí na bednu a řekne, že tohle tedy ne..

Matrix
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2007 07:02:32
Šašku, šašku, jako bych slyšel velkého kazzatele.
Je docela smutné, že se najde ještě značné množství lidí věřící tezi, že čím lepší a dokonalejší bedna nebo zesilovač, tím víc to hraje napyču. To by znamenalo, že k nejdokonalejší bedně neexistuje odpovídající zesilovač a že se tato vlastně nedá vůbec poslouchat.

Timerobber
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2007 21:13:59
Matrix:
Nevím, prostě tohle je moje zkušenost. Měl jsem radši 550, maj basy jako kráva na moje hard and heavy optimální věc. 530 bych si přiznám se, nevybral, mají na svůj objem a 21cm basák poměrně decentní basy, ale zažil jsem to v panelákových cimrách, kde se to sčítalo a basů bylo dostatek, takže je to relativní. Jinak asi vážně jedna z nejvíc puristicky čistých a přesných reprosoustav, je na tom slyšet každej pšouk a moje zkušenost byla většinou taková, že při vyšší hlasitosti začal kvičet převážně zesilovač, nebo si nesedly kabely, bedny se po zapojení výkonného a neutrálně znějícího zesilovače z drahé kategorie chovaly i při kraválu v pořádku... Toť můj názor, ale nikomu neberu ten jeho.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Velký Bobo sám psal, že má prsty ve všech bednách Shan. Ovšem k 540 že se nehlásí. A co se týče tohoto "vytažení z textu" tak kdo zná trochu pozadí a moc takových asi nebude, tak ví svoje. Jak to celé vlastně je s Timerobberem. Kdyby jsi četl co já, tak to sem radši ani nevytáhneš. :? Ovšem jsem zavázán mlčením. Takže k tomuto se již já nebudu nijak vyjadřovat. Nechám to jen na vás...

boxer

Příspěvek od boxer »

Já samozřejmě znám celou tu "kauzu",jen jsem zde chtěl ukázat tu rozporuplnost v hodnocení.
Ale to není nic mimořádného,takto se liší (me) v mnoha jiných věcech. Mohl jsem k tomu přiložit i Efičákovo hodnocení,Tomášovo a podobné.

Já jen,že tolik rozporů na jednu věc jsem zažil snad jen u toho přehrávače H/K 9..cosi.

Jinak to tvoje "zavázán mlčením",to už jsi párkrát nadnesl a opravdu se to začíná blížit konspiračním praktikám. :roll:

MasakTeritory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MasakTeritory »

Zdravim vsechny,
ja chtel jen puvodne predstavit bedny pro lidi kteri zacinaji s hifi a maji hluboko do kapsy.Postavil jsem spoustu beden a mam uz i dost skusenosti a vyplatilo se za cca 5000 jsem postavil tyto sloupky o kterych byla rec uplne uplne uplne na zacatku.Netusil jsem ze to vyvola hadky.
Co se tyka E540 jsou to uzasne bedny s paradni konstrukci.Bedny kamarada opravdu hraji uzasne.Jedine co na nich bylo vylozene k placi byla puvodni vyhybka
za tu by se stydeli i dexonaci.Ale po vymene kabelaze vymene kondenzatoru a odporu hi-end kvality a taky razantnejsiho zasahu a zmenenim par hodnot u soucastek.
E540 opravdu hraji perfektne, sedel jsem jak pribity a jen poslouchal.
Je skoda ze spousta z vas ma ten nejtvrdsi hi-end a myslite si ze ten kdo nema alspon stejne drahou aparaturu je hned lhar kteremu to nemuze hrat dobre.
Vzdyt tyto bedny maji repro focal a bass scan-speak,paradni konstrukci a dokonale povrchove zpracovani tak pochybuju ze by tyto bedny nemohly hrat dobre.
Staci mit jen skusenosti s vyhybkama a poradne se podivat kde je problem,vzdy to nejde vyresit vymenou zesilovace za pul mega nebo nejakyma super stribrnyma kabelama jak to resi vetsina z vas kteri na to maji.

No nic puvodne to vazne bylo o tech mich bednach.ja chudy clovek jsem se snazil a i shovna neco uplacal.Radost z uspechu a pocit ze bych se mel o toto podelit a poradit i jinym kteri chteji neco podobneho skusit a procitaji toto forum skoncila v ...., a zvrhlo se to v hadku o tom ze zadne repro shan nehraje.
Opak je pravdou Shan E540 hraji uzasne(ted po uprave) Michal T (MasakTeritory)

boxer

Příspěvek od boxer »

Masáku teritoriální

Zbytečně se cítíš dotčen.

Většina z nás,kteří Shany (a v podstatě je jedno jaké) slyšela,tak o nich ví svý.Navíc na téma Shan už na legendárním Lopuchu zněla bitva největší z velkých,kde se do sebe pouštěly oba tábory.Obdobně to bylo na Napoleonově fóru,odkud jsem sem postnul ty 3 příspěvky,stejně a podobně to proběhlo na Slovanetu,i když už ne s takovou razancí.

Jsou lidé,kteří na ně nedají dopustit (je jich ale hodně málo),jsou k dispozici (viz mé odkazy) jejich (beden) tuzemská hodnocení, a jsou zde ti,kteří jím nemohou z vlastní zkušenosti přijít na jméno.

Proto konkrétně mne zajímá,jak to s nimi tedy je.

Pokud jsem to pochopil (tvůj poslední příspěvek je toho snad důkazem),pokud se tato bedna jako nová vzala,kompletně se vykuchala a předělalo na ní kde co,krom namontovaných měničů,byla dobře nakrmena a hodně se pohrálo s připojovací kabeláží,bylo po úmorné dřině vyhráno,že to hrálo dobře.

Co se týče tvých sloupků,je chválihodné,že jsi něco takovýho udělal,patří to do sekce DIY.I když tady až tak moc DIYstů není.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

bedničky vypadají moc hezky (zdá se pěkná truhlařina i volba dýhy) tak doufám, že nekončíš a přiště postavíš něco s lepšími (a taky dražšími) měniči!

all: ad Shan540 kde jsou tam basáky ss ? vidím bednu se třemi střeďáky. 8-)

Jazzik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazzik »

Michala jsem několikrát navštívil a přitom posoudil posun v doladění vyhýbky.
Dost se s tím natrápil a při poslední návštěvě nezbylo než jen konstatovat, že je
u konce a nedostatky, které slyší a vadí mu, jsem přičetl zesilovači a cd přehrávači,
které nesplňují jeho náročné požadavky. Poslech u mě to potvrdil. Na svůj věk 24 let
má už hodně zkušeností a cit pro doladění bednisek. Je to velký talent a brána
skutečného highendu je mu otevřena.
K 540 můžu říct jen to, že zásadní úpravu prodělaly v Adost studiu Olomouc.

Odpovědět