Reprosoustavy G&T Audio

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
MasakTeritory
Kontaktovat uživatele:

Reprosoustavy G&T Audio

Příspěvek od MasakTeritory »

Tak to to je muj vytvor.
Levne sloupky do kterych sem se vrhnul uz pred dvema roky a az ted sem je dodelal.
Puvodne jsou planovany pro reproduktory seas vyskac 25TAF/D a stredobas s membranou se skelnych vlaken ale ted si nevzpomenu na oznaceni.
Bohuzel jsem se dostal do financni tisne a objednavku jsem zrusil a pouzil reproduktory spanelskeho vyrobce Beyma.
Jsou v cenove kategorii moc pekne zpracovane.Stredobas ma lity kos a polypropylenovou membranu prumer 5" Vyskac ma celo z duralu a povrch upraven kartacovanim.Material membrany je supronyl o prumeru 1".Kmitacka je chlazena vzduchem.
Bedynky jsem delal z MDF o sile 18mm.Rozmery 980x18x260 vxsxh.Uvnitr jsou 4 pricky z MDF z dvema kruhovymi otvory a jeste jednim mensim pro pratazeni kabelu aby nebyly kabliky jen tak volne.Skrin je dostatecne tuha a nehrozi zadne rozkmitani bocnic.
Podstavec 40mm silna deska MDF se sroubovacima nozkama, pozdeji az bedny ustavim je dam na hroty.

Dyha je ceska tresen a pruh z svetleho orechu.Jsou nastrikany polyuretanovym polomatnym lakem.
Bassreflex o prumeru 50mm nalazeny na 42Hz.Vyhybka je slozena pouze z civek na vzduchovem jadre svitkovych kondenzatorech a 20W keramickych odporech.Strmost 12dB/oct.
Skrin je tlumena hned za stredobasem materialem Basotec (tlumici panel s jehlany) a spodni cast je tlumena syntetickym vatelinem.
Kabely o prorezu 2,5mm znacky Eagle Cable pro obe pasma maji dva stribrne a dva medene prameny smotane k sobe.Hranatou transparentni izolaci.
Hraji vcelku dobre.Basy zajdou hodne hluboko na tak malicky stredobas.Hluboke basy hezky vrni a ty vyssi nani naznakem neduni.
Jeste nejsou v konecnem stadiu, snazim se jeste ladit sluchem coz je podle me to nejdulezitejsi.Hlavne hodlam zvysit delici kmitocet.
Ted je priblizne na 2500Hz.

Asi mi vynadate co to sem davam za hnusy ale musim rict ze jsem v tuto chvilku moc rad ze je mam.Kdyz clovek nema milionek
na aparaturu jakou mate tady vsichni ostatni ale snazim se.Hudbu naprosto zboznuju a poslouchal bych od rana do vecera kdyby to slo.
U me doma hraje nejcasteji Jazz.

MasakTeritory (Michal T)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustavy G&T Audio

Příspěvek od davidhighend »

To Masak....
Rad bych se podival, ale jsou tam jen prazdna policka. Nevim, jestli se to nezobrazuje jen mne, nebo i jinym.

MasakTeritory
Kontaktovat uživatele:

ja nevim, ja je vidim vsechny zobrazene,obrazky jsem vkladal presne jak je to tady v navodu :|

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Uz je to vporadku, omlouvam se za rozruch...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

masak

gratuluji k pěkným bednám.
za tu cenu máš jistě mnohem lepší poměr cena/výkon jak většina z nás.
když tě baví poslouchat a ještě si můžes sám stavět bedny.... osobně ti mohu jen závidět.
podobné bedny prodává myslím melissa, ne?? nějaké švédské, myslím....
užívej hudby a sýra.

MasakTeritory
Kontaktovat uživatele:

lachim no diky moc pane :) jsem moc rad ze se alspon trosku libi.
jakmile bude nejaky ten penizek tak budu mirit do vyssi kategorie,uz pokukuju po relevatorech ;)
Stou Melisou nevim o co jde.

Stavba beden tak nejak na zacatku.
Tyhle bedny sem si sam navrhl a cele je to ma konstrukce se vsim vsudy. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

*offtopic*
MasakTeritory. To je někde v horách, ne? Nemáš ty místo jedné nohy Patricka Duffyho?

Bedny pěkné, ať ti to hraje.

MasakTeritory
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se pustil do vyladeni techto bedynek a povedlo se.Vymamil jsem ztechto levnych reproduktoru uplne maximum pochybuju ze by mohli hrat jeste o neco lepe.
Byl jsem zrovna vcera u partaka z prace velkefo fandy hifi a high-endu a mel jsem moznost poslechnout na cd Sony s casea sirius II a koncovych zesilovacich NAD zapojenych do mustku.
Je to uplne o necem jinem ze na tom mem harampadi ;) To se dalo cekat kdyz mam harman/kardon HD750/HK670
Bedynky hraly moc pekne,klidne s prehledem paradni prostorovosti a celkove hodne vyrovnane,vubec nic znich netrcelo a basy zajdou tak hluboko ze to popira fyzikalni zakony a nechce se mi verit ze to hraje ten malicky stredobas ve 29l objemu.
V porovnani s Shan Emotion po paradnim tuningu ktere hraji tak ze me mrazi vzadech to bylo k placi ale co se da delat :?
Kamaradovi Laďovi to ted hraje naprosto uzasne.Muzu jen zavidet.
Na to kolik me staly ty moje vytvory je to az neuveritelne jak hraji.
Kdyby mel nekdo chut tohle zrealizovat a postavit tyhle levne repro tak poradim v pripade poslu presne rozmery atd.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

V porovnani s Shan Emotion po paradnim tuningu ktere hraji tak ze me mrazi vzadech to bylo k placi ale co se da delat
No to je něco. Zajímalo by mě strašně moc, co bylo na těchto Shanech tuningováno a jak to po takovém zásahu hraje. Doufám, že jde o stříbrné kabely a podobné věci. Jednou jsem měl tu nemilou zkušenost z poslechu Shan (E530 tuším) na DPA 220. No to byl takový mazec, že to mám v uších ještě teď po tolika letech. Pro mě je to absolutně nemyslitelné mít takovou kombinaci doma a právě proto bych toto moc rád slyšel.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

také by mě zajímal způsob tuningu těch nej shanů.
má je můj kamarád a rád bych mo poradil, co zlepšit.
díky za popis

Hajtek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hajtek »

Bedny supr, je vidět že je to kus kvalitní práce *thumbs up*
Nepřemýšlel jsi že bys ty repra zapustil? Pokud bys chtěl nějaký ty nohy pod repra, tak se ozvy.. s kamošem jsem na CNC cca 100ks vyrobili a budeme je teprve posílat na poniklování, případně podle zájmu i na černění atd..
Obrázek
v-45mm š-20mm rovná část nahoře má vroubkování pro lepší dotahování(verze se závitem)

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Pasule, tos slysel ty moje nebo jaky? Ja mel tuneny E530 na 222, to bylo peklo na zemi!

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Pamatuješ si tenkrát sraz v Opavě u Tomáše? Byl to tvůj DPA na jeho Shanech. Nepomohl ani Matrixův Studer... Děs běs...

boxer

Příspěvek od boxer »

Můžete mi kluci bez obalu napsat,kde a komu a po jakých úpravách hrály někdy někde nějaké Shany opravdu dobře?

Za ty léta,co to čtu na různých fórech,jsem nabyl dojmu,že Shan byly,jsou a budou stát za veliké.... ,ale v jednom či dvou případech je to mistrovské dílo.

Tak nevím. :(

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pasul, machalík

co je na Shan Emotion E540 (také mi prošly poslechovkou) tak hrozného?
(nové šly koupit za 68t. u prodejce.)
já je poslouchal na denon, accuphase a kamarád je má dnes na vincent a to
"peklo na zemi" nějak nepamatuji.

to třeba audio physic vertigo na dpa nebo xn360 na dpa mi přišlo dooosti horší.
díky za poklidné reakce.
:-)
Naposledy upravil(a) lachim dne 10 srp 2009 09:03, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět