Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Mamut
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Příspěvek od Mamut »

jj.vychází 349,- Kč/m2 bez DPH

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

potreboval bych pomoci s promerenim reproduktoru potrebne k dalsim projektum, abych k nim mohl resit vyhybku atd. dle skutecnych vlastnosti reproduktoru oproti katalogovym. Hledam tedy nekoho kdo by mi reproduktory promeril - idealne v Brne ci okoli...

Diky za reakce

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

mimochodem muj dalsi chystany projekt je BD Quasar mk II osazeny 2 x Eminence Alpha 15 A a 1 x Fostex FE 206 ES-R. Tyhle reproduktory potrebuji vsechny promerit...predevsim ty Fostexy, ktere mam po repasi p. Husakem...

Obrázek

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

tak jsem premyslel nad tim Quasarem a ponekud jej zacal transformovat. Zatim jde o ideu a design, vyskovy reproduktor bych chtel pouzit BG Neo8, sirokopasmo FE 206 ES-R a 2 basove reproduktory Eminence Alpha 15 A umistene v konstrukci zasebou - jake asi muzou vyvstat za problemy s temi basaky? Melo by se nejak resit spozdeni reproduktoru oproti "zadnimu" basovemu reproduktoru? Osobne si myslim, ze pri rozdilu vzdalenosti je to zanedbatelne...

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Tak já budu dnes objednávat reproduktory FE206 a stavět horn podle fostexu...Ještě přemýšlím o FE168 a FE208. Taky bych zkusil super Tweeter T90A. Pohánět to bude
jednočinné Ačko s českými přímožhavenými elektronkami KR Audio PX25 nebo 845. Případně moje OTL které už mám. Zdroj zvuku bude můj budoucí převodník s výstupním trafem 1:2 a gramofon RPM9 s přenoskou zatím Goldring ale vyměním ji za nějakou MC od Sheltru, Microbenz ale ještě nevím. Bude to asi v ceně kolem 25000,- a to už se snad něco dobrého najde.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check »

Proč jsi otočil ten pásek? Takhle budeš mít širokou vertikální směrovku a extrémně úzkou horizontální směrovou charakteristiku.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

ja vim, ze nastane tento problem, ale myslim, ze kdyz to muze pomoci poslechu v ne presnem akustickem stredu. Myslim, ze nastavit vysku poslechu je pro me jednodussi... Jinak pravy duvod je design :-)

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check »

Naopak, středovýšky budou extrémně citlivé na přesný poslech v horizontální ose. Vzhledem k tomu, jak nízko bude potřeba dělit ten 8" "střeďák", bál bych se, že bude dosti cvičit s tím páskem. Přecijen si nízké frekvence hledají nejkratší cestu do akustického zkratu a ta vede přes membránu pásku (bude to s ní cvičit - dosti zkreslovat).

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

presny poslech v horizontalni ose by nemel byt takovy problem, ale tam by stejne byl problem s temi sirokopasmy a jejich smerovosti... To co pises o tom ovlivnovani akustickym skratem skrze pasek, to je opravdu silny argument. No ono stejne se objevuje vice a vice proti (predevsim v pouziti toho sirokopasma) takze moc nevim co s tim ted..?

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check »

Mě to jako problém přijde, nemoct se nahnout pro pití bez toho aby šel zvuk do *****. Jako OB se to na středech bude chovat jenom do příliš nízké frekvence - asi 800Hz. Konstrukce nebere v potaz tlouštku přední stěny a s tím související posun vyzařovacího laloku mimo osu v určité oblasti frekvencí. V podstatě to na pak měření vypadá jako interference uprostřed přenášeného pásma.
Dobré OB lze postavit. Návrh ale nespočívá v uříznutí hranaté desky a osazení měničů podle oka doprostřed, bývá mnohem složitější, má-li se dosáhnout dobrých výsledků.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

tak jsem si z tech opravenych Fostexu radeji postavil regalovky...a zatim mne jenom mile prekvapuji, predevsim na basech! ;) Par detailu se nepovedlo, neco malo jeste opravit a dodelat, ale radost mam velikou.

Obrázek

Obrázek

zatim jenom na stole k pocitaci - jednoduche stojany dodelam v tydnu.

Obrázek

Odpovědět