Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
Lance
Příspěvky: 42
Registrován: 18 pro 2012 23:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Lance »

Já pak změřím i originál ale obávám se že DR bude stejné ;)
CD už je na cestě

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od PítrsPraha »

Podle zvuku z Tidalu bych nečekal zázraky. Uměli to dříve rozhodně líp... Nechápu, zrovna Bárta i Balzar jsou takoví perfekcionisti......, škoda...

A taky mají díky viru po turné....

Lance
Příspěvky: 42
Registrován: 18 pro 2012 23:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Lance »

No právě já měl listky do Otrokovic :(
V úterý 10.3 byl aspoň na Českém rozhlase Vltava online koncert, lze pustit i z jejich facebookových stránek *2thumbsup*

tesarpa
Příspěvky: 224
Registrován: 03 bře 2017 10:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od tesarpa »

Oldear píše:
16 bře 2020 19:30
BTW: mp3 i v autě je podle mně ke zblití, pokud si to někdo nepouští ve starém Zetoru.
No nevim, já mám v autě za jízdy asi tak 80 dB randálu. Pochybuji, že bych za jízdy dokázal rozlišit MP3 od CD. Dost možná bych to nedokázal ani s vypnutým motorem..., ale za jízdy určitě ne. Zvuková kvality nahrávky se podle mého pozná i na lepší MP3. Často poslouchám stream Rádia 1 (192 kbps) a jsou chvíle kdy si to hodně užívám, bez ohledu na datový tok. Třeba jejich pořad s nahrávkami koncertů (on stage nebo tak nějak se jmenuje).

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od RedBaron »

To souhlas, hlavně proti tomu online koncertu je i zvuk spotify naprosto luxusní :-D

Oldear
Příspěvky: 1437
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Oldear »

tesarpa

Je to každého věc co poslouchá a co slyší a také v čem jezdí a jak tu případnou hudbu v autě vnímá. Jen pro info. Současná platná norma pro těžké nákladní automobily pro vnější !!!! hluk je 82 dB. Za tři roky to musí výrobci dokázat již na 79 dB.
Jestliže jezdíš v něčem co má uvnitř 80 dB, tak je mi Tě upřímně líto. Věz, že někdo může i v autě poslouchat kvalitně hudbu, neboť je slyšitelný pouze nepatrný aerodynamický hluk ( šum větru, lineární a tedy méně rušivý ), který do auta proniká přes akusticky chráněné přední a postranní okna, toto lze nakonfigurovat, když auto kupuješ.

Já v autě zcela bezpečně rozeznám zvuk MP3 a např. WAV. Shodou okolností jsem se v tom minulý týden babral, neboť mám čas, jsem doma, protože v Německu mi zavřeli kšeft. V autě jsem měl jako dárek od syna takovou míchanici rocku 70-80 na USB, ale bohužel právě v MP3. Takovou plochou plechařinu prostě moje uši neberou. A tak jsem si koupil flash USB-C a celý týdem jsem si na to cpal ty nahrávky z moji CD sbírky, ale samozřejmě ve Wavu. Rozdíl zvuku je v tom autě propastný.

Jen názor a zkušenost, každý musí podle sebe, co jemu vyhovuje.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od RedBaron »

A nenapadlo tě, že mluvíš o rozdílu mezi vydáními a o nějakých bůhvíkde posbíraných souborech, nějaký kdovíjaký rock z youtube, zkomprimovaný po cestě třikrát (při konverzi z loudness war verze na CD do MP3, při nahrání na youtube bůhvíjakým algoritmem normalizovaný, pak zakomprimovaný do 128kbps a pak při tahání z něj potřetí, to už je jedno do kterého bitrate). Taková tebou stvořená a prvně komprimovaná MP3 320kbps konvertovaná přímo z tvého nagrabovaného originál CD prvního vydání bez loudness war bude sakra jiné kafe a zážitek ti určitě nezkazí.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Antony »

V autě, kde jsou slyšitelné vibrace, hluk vnitřního vybavení, pronikající hluk pneumatik, aerodynamický hluk, a v neposlední řadě slyšitelný zvuk pohonné jednotky, dobře udělanou mp3 od zdrojového lossless nerozeznám. To je jediné místo, kde mi mp3 nevadí. V autě jsou rozdíly maskovány okolním hlukem. Je to asi nerozeznatelné i při poslechu z ntb, mobilu a různých boombox krabiček, ale tyto poslechové "zdroje" nepoužívám..

Oldear
Příspěvky: 1437
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Oldear »

RedBaron

Ty jsi tady smutný příběh, nebo "BROUK PYTLÍK", co všechno ví a zná a všude byl. Co to píšeš za hovadiny a Tvoje dohady? To MP3 ( 320kbps ) - placaté a plechové, to si vyráběl můj syn osobně z moji sbírky totožných CD před několika lety, pro svůj MP3 Player, který v tu dobu nosil na krku. Ty internete! Já, ani můj syn žádný odpad z internetu neposloucháme, ani nestahujeme, tak jako Ty. Moje sbírka CD čítá několik tisíc placek a pro nás je zcela dostačující. Prosím už nereaguj, jsme mimo téma a navíc můj příspěvek byl pro "tesarpu" a né pro "letce". Vyjádři se k nové desce Dana Bárty.

Nojo Antony....

HOWGH

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Antony »

Oldear:
Já ten rozdíl ve svém autě fakt neslyším, přiznávám.. Ty třeba jo, nic proti :)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak CD doma, poslechnuto jednou při práci a jednou pozorně.

Hudebně paráda. Klasický Bárta a Illustatosféra. Mám rád kapely, kde muzikanti nejsou jen jako generátor rytmického hluku pro zpěv. Zde tradičně každý nástroj jede svou zajímavou a odlišitelnou linku, která dává smysl vzhledem k celku. Zpěvem typický Bárta - kdo ho má rád, bude se líbit.
Celý album je spíš klidný, trochu bych postrádal krapet více života nebo výraznější kousky, jaké se dají najít na předchozích albech.
Stylově bezezbytku navázali na předchozí alba, jejich styl má svůj jasný rukopis.

Zvukově.....rozpaky. CD je lepší než Tidal, jemnější, rozlišnější jednotlivé nástroje, lepší mikrodynamikou, basy vykreslenější. Celkově ale podprůměr kapely a předchozích alb. Pustím-li bezprostřeně po novince Maratoniku, hudba najednou vyplní celý prostor, vše je zřetelnější, zpěv mnohem méně ořezaný na dynamice. Na "Krásce" jakoby Danovi uřezali špičku jazyka a celkově je hlas laděný do "středova". Pustím Entropicture a zvuk není tak dopředný jako na Maratonice, ale má krásný prostor a dynamiku, reálnost. To vše "Kráska" do jisté míry postrádá.
Nechápu proč má mastering / produkce / kdokoliv potřebu i takovouhle hudbu ve studiu při zpracování cíleně mrvit. Nechápu, nechápu, nechápu.

Děkuji za pozornost, konec hlášení ;) .
.
IMG_7622.jpg
.
Jo a k poslechu v autě za mě: mám běžný současný auto, uvnitř je na dálnici při 130 km/h asi 66 dB. Losless v autě neřeším, nejspíě bych tam nepoznal. Mám tam SD kartu z vlastnoručně vyrobenýma 320 mp3 z CDček. Hudbu z DAB skoro neposlouchám, to se opravdu (kvalitou) nedá a ty mp3 jsou oproti tomu symfonie....

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od PavelDosko »

pro mne zvukove zklamani po mnoha jeho povedenych albech

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od PítrsPraha »

Jsem zvedav, jak je na tom zvukove vinyl. Snad se Oldear podeli... Mas Oldeare na vinylu i predchozi alba? Jestli je tam stejny rozdil, jako u CD.

Oldear
Příspěvky: 1437
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Oldear »

Pítrs

Dík za hodnocení a právě proto jsem si objednal LP, tam to zvukově bývá lepší a pevně doufám, že i v tomto případě. Jeho předchozí alba mám bohužel jen na CD, ale tam to zvukově není až tak špatný. Snad někdy trochu přebasováno a přípliš roztrhaná báze, ale velice dobře poslouchatelné.

Lance
Příspěvky: 42
Registrován: 18 pro 2012 23:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dan Bárta + Illustratosphere : Maratonika

Příspěvek od Lance »

DR original CD

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Dan Barta & ILLUSTRATOSPHERE 2020 / KRASKA A ZVIRENY PRACH
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR8 -0.20 dB -10.86 dB 4:21 01-JEJICH DEST
DR9 -0.20 dB -12.29 dB 2:54 02-KRASKA A ZVIRENY PRACH
DR9 -0.21 dB -11.59 dB 4:12 03-JAKO POLY
DR7 -0.20 dB -10.69 dB 2:46 04-CESKE PROBUZENI
DR7 -0.21 dB -9.67 dB 3:47 05-#HETOO
DR6 -0.21 dB -8.95 dB 3:22 06-HAIFA HAIRDRESSER
DR6 -0.20 dB -7.96 dB 3:53 07-HAPPY GINGER
DR8 -0.21 dB -9.62 dB 4:02 08-HRDINA NASHO CASU
DR7 -0.20 dB -9.93 dB 4:12 09-MA NEMA TVAR
DR9 -0.21 dB -11.06 dB 4:44 10-NEZ O PULTON VYS VYLETIM
DR7 -0.21 dB -9.77 dB 4:59 11-NAHA TMA
DR9 -0.21 dB -12.11 dB 7:21 12-OBLAKA DOBRA II
DR11 -4.85 dB -19.67 dB 2:04 13-ECHOES OF THE EGOES OF THE HEROES
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 13
Official DR value: DR8

Samplerate: 44100 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 16
Bitrate: 1411 kbps
Codec: CDDA

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host