Nazareth

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nazareth

Příspěvek od Antony »

Napsal jsem na to téma před časem recenzi:
https://rockovica.com/recenzie/b/blue-e ... tace-1970/

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nazareth

Příspěvek od Oldear »

Jo, pecka - výstižně popsané a je vidět chlape, že Ty víš " kudy jede kočár ". Jen tady takových jako Ty více na tzv. Hifi foru. Člověku se vloudí nostalgická slza do oka a nepřítomným pohledem do zdi tiše přemýšlí, proč se v našich končinách, nejen v časech minulých, ale i v přítomných, dělá stále to, aby to nešlo. Smutné.

Ať Ti to hraje a poslouchá.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazareth

Příspěvek od Bazi 36 »

Jestli ono to nebude taky tím,ze se po nedávné reinkarnaci gramofonového průmyslu,kdy se začaly znovu nakupovat poměrně drahe stroje,přenosky a ostatní gramo propriety,zvedl lp prodej nekolikanásobně. S tím přišla také druhá vlna nejen velmi solidních gramo nadšenců,ale také bývalých mp3 konzumentů,kteří se na té vlně svezou,aby byli "in". Bojím se,že na mně vykoukne gramec v hodnotě 2000kč za chvili i v potravinách. Aby se tedy neopakovala hromadná katastrofa v kvalitě lp platní,jako nám to kdysi předvedla cd média. Navíc při ceně elpíček by to byl kšeft jak blázen v opačném gardu - za hodně peněz málo muziky. Těch gramo "negramotných" konzumentů zaciná být opravdu spousta a samozrejme nejen u nás.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nazareth

Příspěvek od Antony »

Díky, taky držím palce, ať se daří vybírat jen ta dobrá elpíčka..

Dasta
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nazareth

Příspěvek od Dasta »

Porovnal jsem během víkendu dvoualbum Nazareth "Loud ' Proud! Anthology" vydané v roce 2018 firmou BMG(BMGCAT 157DLP).
Ještě než začnu psát o porovnání, udivilo mně, že ač se jedná o antologii, nejsou uvedeny skladby z alb: The Fool Circle,(1980),Catch(1984),
Snakes'N'Ladders(1989).
Track po tracku jsem porovnal všechny skladby se skladbami na původních vydáních jejich řadových LP, kromě skladby" My White Bycycle", která není na řadové desce, protože byla pouze na singlu.
Skladby z alb No Jive,(91),Move Mě(94), Boogaloo (98) jsem porovnal z původních CD, protože tyto tituly v době vzniku na LP nevyšly.Mam sice LP s těmito tituly, ale vyšla až po roce 2010, proto jsem volil CD.
Zvuková stránka této kompilace opravdu není dobrá, v každé skladbě je vypíchnutý zpěv a nástroje až za hranicí agresivity, snaha masteringového inženýra tlačit každý track do vyšších poloh toto ještě víc umocňuje.Nástroje nejsou tak čitelné jako na původních vydáních, zpěv na starých deskách je srozumitelný, spolu s nástroji je kompaktní, nic nevyčnívá, o nějaké agresitě nemůže být ani řeči, na této kompilaci bohužel agresivní a zkreslený zvuk převažuje.Je to škoda.
Z výše uvedených důvodů se nedá deska doporučit ke koupi a poslechu
Zájemcům o vinyly Nazareth, kteří nemohou nebo nechtějí staré desky mohu vřele doporučit LP z edice Salvo a MoV.
Uvádím některé nosiče, s kterými proběhlo porovnání:
Razamanaz73 (Philips6303085,),Loud'Proud73(Mountain TOPS105),Hair Od The Dog 75(A+M SP 4511), Close Enough Fór Rock 'n'Roll 76(A+M SP 4562), Play The Game 76(A+M SP 4610), Expect No Mercy77(A+M SP4666), No Mean City79 (A+M SP4741),Malice In Wonderland 80(A+M SP 4799), 2XS 82(A+M SP4901),Sound Elixir 83( MCA -27129), Cinema 86 (Vertigo 830300-1/,
Použitá cd:
No Jive 91 (Mausoleum 3670010.2),MoveMe 94(Polydor 523653-2), Boogaloo 98 (BMG 06076 86263-2)
Poslední tři tracky od roku 2008do roku 2014 jsem nezkoušel, neb jsem to nepovažoval za nutné.Zvuk bude stejný jako na řadových LP.

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nazareth

Příspěvek od Oldear »

Jo jo, dík. Bohužel je to tak. Ještě, že máme ty starší vydání. Pro zájemce o výběry doporučuji tento https://www.discogs.com/Nazareth-Greate ... ster/24685

a to jak na CD, tak i LP. Hrajou super.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nazareth

Příspěvek od lechos »

Nazareth - Surviving The Law (2022)
jeden zůstal: Pete Angew (bass) ostatní agenturní šumaři
Přílohy
Nazareth2.jpg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host