NORAH JONES - Come away with me

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NORAH JONES - Come away with me

Příspěvek od dadaft »

Mám to jako Anthony -- Dianu Krall můžu, občas ji poslouchám, a minimálně tři čtyři desky považuji za velmi povedené. Norah Jones ovšem patří do velké skupiny zpěvaček, u kterých mám zafixované - dobrý zvuk, ale totální nuda.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NORAH JONES - Come away with me

Příspěvek od Antony »

Dasta: Přesně tak. Navíc, vyloženě špatně udělaných nahrávek je z těch sedmdesátek jen málo. Většinu, co nezní audiofilsky (což je jako kritérium dost samoúčelá kategorie, u muziky jde o něco jiného), vnímám jako autentický dobový zvuk, který k té nahrávce patří, a vůbec mě neruší. Spíš naopak, podporuje atmosféru díla. Zato za neposlouchatelně špatnou vlastnost považuji dynamickou kompresi, což je doména masteringů, a co hůř i remasteringů, po roce 2000.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: NORAH JONES - Come away with me

Příspěvek od Bazi 36 »

For dasta: presah alb let sedmdesatych je bez diskuze,proto uz davno neposloucham pisnicky,ale hudbu. A progrock či artrock mi k tomu jen nahrává.

Dasta
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NORAH JONES - Come away with me

Příspěvek od Dasta »

Antony,
Ne všechna alba ze sedmdesátých let jsou poznamenána dynamickou kompresí u jejich remasteringu při vydání jejich reedic na cd.
Pink Floyd, Led Zeppelin, Uriah Heep, Nazareth...
Tyto desky měly DR. vždy dvouciferné, ať šlo o remastery z devadesátých let, nebo i po roce 2000.
Ne tak jsou povedená například alba AC/ DC po přechodu od labelu Atlantic k Sony Music(DR 7-8)z dřívějších 9-11.
Alba Ozzyho jsou zvuková tragédie ještě horší než AC/DC...
Tak by se mohlo pokračovat do nekonečna, přitom původní verze těchto titulů měla vynikající zvuk.
Bazi36
Máš li rád progrock sedmdesátých let, dovoluji si doporučit Agnes
Strange "Strange Flavour"(75),LP bylo znovu vydáno u WOW Records jako limitovaná edice 500ks.
Vynikající progresivní hardrock, doporučuji.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: NORAH JONES - Come away with me

Příspěvek od Bazi 36 »

Budu muset zalistovat na internetu a neco o agnes pozjistovat,popripade letmo poslechnout jako "zkušebku" na spotify pres headphones. Diky za tip.

Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NORAH JONES - Come away with me

Příspěvek od Fidji99 »

Bazi,
Ja milujem zenske vokaly, ale v poslednej done sa mi to tiez uz zda ze vela a rovnako.
Technicky super ale bez duse.

Teraz som si uletel napr. takymto smerom

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gillian_Welch

SKUs ten posledny,album.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host