Ceraball

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od mafo22 »

po mensich testoch som hlavne unaveny s prehadzovania 22 kg bedni, je to makacka :mrgreen: a zacinam byt k cerabal skepticky,, bud mam take dobre spice alebo neviem co robim zle, ale pre mna nepostrehnutelne rozdiely,, s ceraball lepsia manipulacia :) bedne mam na koberci takze mozno to bude tym ze ceraball tlmia skor na tvrdych materialoch ako plavajuce podlahy a podobne,,
namontoval som to k bedniam aj s tymi skrutkami, skusali ste niekto porovnat, so skrutkami/ a bez skrutok,,

takze po vcerajsom nadseni pojdu asi naspat pondelok do obchodu, ked to zratam tych 8200 Sk je uz slusny peniaz,, ako ste ich testovali vy,, namontovali a poculi hned rozdiel alebo prehadzovali az kym ste nepoculi aspon nejaku zmenu,, zacal som pocuvat a najvacsia zmenu som postrehol na basoch ale aj ked uz som bol presvedceny ze je tam rozdiel po prehodeni na spice som zistil ze ta pasaz znie rovnaka, ale este to nevzdavam uvidime po vikende

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Myslím, že ten koberec tam bude problém... Špice koberec probodnou a tak jsou na pevném podkladě. Ceraball ne. To bude špatné umístění. Zkus ten koberc trochu oddělat a repro situovat mimo něj...
Cerabally mám přišroubované napevno a rozdíl byl hned patrný.

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od mafo22 »

tie hroty su polozene na podlozkach,,
ja mam tie cerabally tiez napevno s M8, ale je k tomu este skrutka :) ktora je medzi ceraball a podstavcom,, tak ja som myslel tu skrutku, ze ci nie je lepsie aby sa plocha ceraball dotykala podstavca namiesto skrutky, ale to je asi jedno. no skusim to dat teda bedne na hrubsie police koberec nie je mozne odtiahnut je zaskrinovany :mrgreen:

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Skrutka je asi matka, že?
Tak tu tam nedávej ať reprobedna sedí na celé ploše Ceraballu...

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

Já to mám bez té matky (skrutky či čo), závit M8 přímo do bedny. Bedny stojí na mramorové desce.

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 111
Registrován: 04 zář 2008 12:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Hlava »

mafo22 píše:po mensich testoch som hlavne unaveny s prehadzovania 22 kg bedni, je to makacka :mrgreen: a zacinam byt k cerabal skepticky,, bud mam take dobre spice alebo neviem co robim zle, ale pre mna nepostrehnutelne rozdiely,, s ceraball lepsia manipulacia :) bedne mam na koberci takze mozno to bude tym ze ceraball tlmia skor na tvrdych materialoch ako plavajuce podlahy a podobne,,
Hehe, no já co jsem je dával pod své 60kg bedny, tak to byla taky makačka *2thumbsup*
Mám je taky na koberci, ale jak už se tu psalo, rozdíl jasný a výrazně slyšitelný k lepšímu. Jinak k těm hrotům, ony ty Cerabally mají IMHO stejnou funkčnost jako hroty, čili protoje mezi nimi asi rozdíl minimální. U mě jsou hroty nepoužitelné právě kvůli tomu koberci. Menší bedny se ještě daly, ale totok?
Bedny mám Cerabally jen podložené a mám jen 3 pod každou bednou.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

To Hlava:
To máš pěkné macky :lol: . Co to máš za bedny :?: ?

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 111
Registrován: 04 zář 2008 12:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Hlava »

Jenom jedny starý krámy ...

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

to Hlava:
ony ty Cerabally mají IMHO stejnou funkčnost jako hroty, čili protoje mezi nimi asi rozdíl minimální
Ve své podstatě mají stejnou funkci ale každý na to jde úplně jinak. Rozdíl není minimální. Na druhé straně to není nic univerzálního a každý by to měl napřed vyzkoušet, jestli mu to přinese užitek. U mě byl rozdíl mezi hroty a Cerabally obrovský. To nepřeháním... A také nejsem sám, kdo takový rozdíl zaznamenal.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Na koberci jsem je nezkoušel. Mám 3cm žulovou desku a položil to na ni. vyměnil jsem je za hroty. Někde jsem četl nějaký přeložený článek myslím z německého Sterea, že nejideálnější použití Ceraballu je právě na nějaké kamenné podložce.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

Filip Kolinsky píše:Na koberci jsem je nezkoušel. Mám 3cm žulovou desku a položil to na ni. vyměnil jsem je za hroty. Někde jsem četl nějaký přeložený článek myslím z německého Sterea, že nejideálnější použití Ceraballu je právě na nějaké kamenné podložce.
Já to nikde nečet, ale mám to přesně jak píše Filip (3cm žulová deska) a přínos markantní (popsal jsem výše) *sunglases* .

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

mafo22

nepochybuj, že ceraball funguje.
na koberec bych ho určitě nedával. pokud na koberec, pak na každou bedu polož alespoň 25 kg zátěž.

mark levinson

velký JS (STUDIO ESO) citát z r 99: "žula nepatří pod, ale, když už jí někdo jóo chce, NA bednu"
:)

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od mafo22 »

takze vcera prebehol zase mensi test,

kedze uz som mal plne zuby demontaze spicov a ceraballov, nechal som spice na mieste a pouzil som tri ceraball dve v predu a jedna v zadu a bez srobov iba podlozene pod bednami tak ako hlava,, to mi umoznilo rychle porovnanie kedze som len naklonil bedne vytiahol ceraball a polozil naspat na spice,, na kazdu bednu som dal 10 kg kotuc,,

opat ale ziadny rozdiel, neviem ci to ma zmysel testovat na tvrdom povrchu kedze mam koberec, podla toho co pisete je rozdiel medzi spicami a ceraball iba na tvrdom povrchu kde kovove spice mozu rezonovat ale na koberci to straca asi ucinok, cez vikend to skusim este na tych policach aby to bolo teda na tvrdom povrchu uz len pre klud svedomia, a skusim to dat aj pod cd a preamp/dac ci nahodou nebude tam aspon nejaka pocutelnejsia zmena.

za tych 8 tis. bude ale asi lepsi kauf urobit nejake akusticke upravy

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Pytel »

Ceraball funguje i u mě na N.C. mám na koberci žulu 3 cm a na bednách 5 cm. Pro mě nejlepší řešení a velice markantní posun v projevu beden.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Filip Kolinsky »

mafo22 píše:takze vcera prebehol zase mensi test,

kedze uz som mal plne zuby demontaze spicov a ceraballov, nechal som spice na mieste a pouzil som tri ceraball dve v predu a jedna v zadu a bez srobov iba podlozene pod bednami tak ako hlava,, to mi umoznilo rychle porovnanie kedze som len naklonil bedne vytiahol ceraball a polozil naspat na spice,, na kazdu bednu som dal 10 kg kotuc,,

opat ale ziadny rozdiel, neviem ci to ma zmysel testovat na tvrdom povrchu kedze mam koberec, podla toho co pisete je rozdiel medzi spicami a ceraball iba na tvrdom povrchu kde kovove spice mozu rezonovat ale na koberci to straca asi ucinok, cez vikend to skusim este na tych policach aby to bolo teda na tvrdom povrchu uz len pre klud svedomia, a skusim to dat aj pod cd a preamp/dac ci nahodou nebude tam aspon nejaka pocutelnejsia zmena.

za tych 8 tis. bude ale asi lepsi kauf urobit nejake akusticke upravy
Pokud bys měl možnost si někde půjčit nějakou desku, zkus to a uvidíš. Jinak se tím netrap a zůstaň u toho, co myslíš, že je pro tebe nejpříznivější. ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host