Ceraball

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Odpovědět
berka
Příspěvky: 64
Registrován: 17 dub 2008 23:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od berka »

Muzu jenom potvrdit,zatim doma Jbl Ti 10k coz jsou repro vice do basu a tam ten bas se o hodne sklidnil .Ale mam taky zulovy podstavec 3cm a ten je tam asi nutny.Pokud jsem to dal na koberec bez podstavce efekt polovicni.Ale mozna pro nekoho nezajimavy poznatek nechci tady byt za chytrolina.poslechovka
4,5*4m -prizemi- tady cerebaly tak nefungovaly /tady byl efekt nejlip slysitelny na basech /,nyni poslechovka 9*4,2 a 2 patro podlaha stejny material a tady se mi to zda po pouziti cerebalu vic potrebne/efekt lepsi v celem spektru,basy,stredy,vysky/ :o ale Vetsi prostor ,podlaha asivic rezonuje .Ale to je jenom moje skusenost jinde to treba slape jinak

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od mafo22 »

takze u mna ceraball neostanu :( asi to zalezi aj od reproduktorov ako su citlive na otrasy atd., cakal som nejaku postrehnutelnu zmenu ako napriklad pri prechode z rca na xlr ale tu naozaj nic,,,

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

mafo22

kroutím hlavou.
osobně jsem to zkoušel pod hodně repro a vždy to bylo jasně slyšet.
pro mě je to záhadou....
zdar je v sýru!

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

to lachim:
vidíš to, u někoho to prostě pod bednama nefunguje ale u jiného to maká i pod ledničkou.
Křeček má teď chladnější lahváče... Který prodejce mu toto doporučil... :D

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

peer

já si navíc myslím, že TO proč TO neslyší, není v cerabollech...
:)

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

To Lachim:
Souhlasím s Tebou *palec* .

Křeček
Příspěvky: 360
Registrován: 04 zář 2008 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Křeček »

Peer píše:to lachim:
... ale u jiného to maká i pod ledničkou. Křeček má teď chladnější lahváče... Který prodejce mu toto doporučil... :D
*offtopic*
Omlouvám se za odbočení od tématu, ale malá technická :
Jsa hifistou, v lednici nechladím lahváče ale CD a LP. Pozitivní vliv zchlazení CD na reprodukci byl již v odborné veřejnosti opakavaně prokázán. Chlazení vinylů je další z mnoho revolučních objevů skromného :oops: jihočeského génia. Dotvrda vymražené elpíčko mnohem lépe odolává ničivé síle diamantového hrotu přenosky. Po krátké expozici v teplém vlhkém prostředí poslechovky se navíc vlivem kondenzace orosí (známý princip mokrého přehrávání). Na sucho to opravdu není ono, potvrdí každý skutečný/á hifista/stka.

PS : Rád bych potkal prodejce, který nedoporučí instalaci dcerabólu pod cokoliv...

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 111
Registrován: 04 zář 2008 12:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Hlava »

*offtopic*
A teď si vem, že jsem naprojektoval už dvě mrazírny, kde jsou šichty v -24 až -28 stupních. Nechceš se tam nechat zaměstnat? By sis mohl nosit elpíčka do práce, takové "využívání pracovních prostředků pro soukromé účely". To by pak panečku hrálo! *hura*

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

to křeček:
myslím, že ty lahváče by ti udělaly lepší službu...

merhaut

Re: Ceraball

Příspěvek od merhaut »

Pchhhh, mínus 28, to je pro začátečníky, to já dělal na mrazírnách, kde v tunelu bylo i 70 pod nulou a ještě vichr, to byl panečku hifičák :-)

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

Nechápu příspěvky ohledně chladících boxů :?: .
Tento příspěvek také není k tématu, prosím Rowinga, aby toto po sléze odstranil včetně těch blábolů o mrazírnách *taktone* .
Děkuji za pochopení *offtopic* .

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

to Rowing:
také se přidávám k názoru aby jsi vymazal ty hovadiny o mrazničkách. Nemá to tady co dělat.
Je to vlákno o Ceraballech, které již myslím úspěšně vyzkoušelo dost členů...
Děkuji.

etudiant
Příspěvky: 133
Registrován: 04 črc 2008 13:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od etudiant »

Po několikaměsíčním provozování Ceraballů mohu naznat, že v mé sestavě opravdu pomohly. Dokázaly pozoruhodným způsobem vyčistit reprodukci, zlepšit vykreslení nástroje či tónu, přinést detailnější projev a zpevnit a zpřesnit bas.

Postupně jsem Cerabally instaloval pod cd přehrávač, předzesilovač, reprosoustavy. Po první vlně instalace jsem na základě výborných výsledků pokračoval a podložil koncový zesilovač, pračku a oddělovací trafo. Na cdp položil Resonator. Třetí vlna, to se moc těším, bude závěrečná ozdoba a Cerabally dostane gramofon a MM předzesilovač.

Zatím nejvíce byl patrný přínos u cd přehrávače, reprosoustav, pračky a oddělovacího trafa.

Resonator na cdp v mém případě přinesl také zlepšení (lépe vykreslené obrysy tónu, hlasu či nástroje). Ovšem je podstaně dražší než podložky a zlepšení bylo na jejich úrovni. Možná je to konstrukcí mého cdp SONY XA7, u přístroje MARANTZ SA15 byla podle majitele změna k lepšímu vyšší.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

lubik

nějak nechápu, jak to mohlo pomoci u pračky nebo trafa.
fakt ne.
ale.... zdar je v sýru

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceraball

Příspěvek od pasul »

Já to zcela chápu.Transformátor je jeden z největších potenciálních zdrojů vibrací.CD player,reprosoustavy-chvění mechaniky,skeletu-to samé.Co je na tom k nepochopení?

Zdar je v radegastu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host