Mističky

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Mističky

Příspěvek od Pytel »

Jen pro odlehčení, nedávno mě oslovil jeden prodejce zda vyzkouším toto : http://img24.cz/viewer.php?file=2497718 ... 777890.jpg

Před léty jsem měl možnost si doma při poslechu testnout toto, dokonce byl i přítomen hifista, který fakt výborně slyší a nepoznali jsme žádný účinek při poslechu , foto u mě při testu : http://img24.cz/viewer.php?file=2347776 ... 109290.jpg

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od jimmi »

Nuž boli asi malé..tak menší zážitok.

Skuste tieto http://www.highendnovum.de/de/

Su väčšie tak aj zážitok bude asi väčší. 8-)

Jarda
Příspěvky: 69
Registrován: 09 úno 2010 21:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mističky

Příspěvek od Jarda »

Mirku ty pokušiteli :D ty si nedáš pokoj *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Pytel »

jimmi : něco podobného už mám http://img24.cz/images/60822552027546372121.jpg ( nedávno jsem dělal kabely pro bubeníka rockové kapely a on mi přinesl jako dárek činel ), nevěděl jsem co s tím a tak jsem udělal něco podobného -- jen to je na špalku ze dřeva Wenge uchyceno mosazným šroubem, jestli to má vliv nevím, ale líbí se mi to a až jednou ke mne přijde bubeník asi se bude divit jak na činel hraji *2thumbsup*

Jardo nikoho nechci pokoušet, vždyť mne znáš, jsem hračička.

TRANSIWATT
Příspěvky: 468
Registrován: 27 lis 2013 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od TRANSIWATT »

A to má dělat jako proboha co ???

Platí pro to ta plachta blábolů v příspěvku níž o tom německém produktu ?

vojtech
Příspěvky: 48
Registrován: 11 črc 2014 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od vojtech »

To se dává na přirození? *sunglases* :D

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mističky

Příspěvek od MB »

*headbang*

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Pytel »

vojtech : nevím k čemu bys to tam měl :mrgreen:

Pamatuji si, je to už nějaké desetiletí, jak jeden hifista ( v mládí representoval ), měl v obýváku hodně pohárů a různých medailí, poslech v tom obýváku byl úplně jiný než jsem byl zvyknutý, jestli tomu přispěla ta hromada pohárů a ocenění nevím. On tvrdil , že ano. A to se hrálo na kazeťáku a tuším tenkrát na nějakém DPA, který jsme tenkrát brali jako top silič.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mističky

Příspěvek od Fidas »

K čemu … přeci jako odkap :-)
Asi ano, ta hromada nádob musí krásně rezonovat…vážně, sám bych to rád slyšel.

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Zdeny »

Tak v tomto případě bych byl ochoten uvažovat spíše o tom zahořování kabelů...

Jinak jeden námět: zaslechl jsem někde, že se bude rekonstruovat jedna stanice metra v Praze - ta, co má obklady stěn udělané z těch vyboulenin a proláklin. Nevím, která to je, snad Pankrác?? Kuwa, Pytle, co zkusit tyhle difuzory? :lol:

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mističky

Příspěvek od Fidas »

Obklady z metra jsou moc pěkné, ale asi budou dost drahé. Už se něco prodalo dříve - ale 500 Kč/kus bych nedal ..
http://cs.wikipedia.org/wiki/A_(linka_metra_v_Praze)

Leny635
Příspěvky: 123
Registrován: 17 lis 2011 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Leny635 »

Já se spíše snažím rezonance v interiéru potlačit a né je tam ještě přidávat.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Pytel »

Zdeny , dobrý tip, ale já už mám akustiku komplet vyřešenou, proto už jen blbnu s doplňky.

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Zdeny »

Pytel píše:Zdeny , dobrý tip, ale já už mám akustiku komplet vyřešenou, proto už jen blbnu s doplňky.
Jasně, jinak asi tě oslovímv SZ - potřeboval bych vyrobit jeden až tři síťové kabely na míru.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od kite19 »

Asi ano, ta hromada nádob musí krásně rezonovat…vážně, sám bych to rád slyšel.


Ja som sa zúčastnil predvádzania niečoho podobného, tie rezonácie mi boli prezentované u tých veľkých tanierov, ako základný prínos, dokonca mi bolo povedané, že zlé veci to pohlcuje a dobré zvýrazňuje.(Doteraz som neprišiel na to ako to ten tanier dokáže rozlíšiť, ale že vraj to používali staroveké civilizácie :D ) Neviem čo stojí to na obrázku, ale to čo predvádzali mne stálo okolo 3500 eur 1ks, v miestnosti boli tri.
Od vtedy vždy keď niekto popisuje, pri krátkodobom posluchu nejaké zmeny, zamyslím sa nad tým ako rozlíšiť, či je ta zmena pozitívna alebo negatívna.
Pokiaľ ide o vernosť reprodukcie, rezonácie niečo v zvuku pridajú, ale na 99% to tam byť nemá.
Jednoducho to prináša zmenu a vzhľadom na všetko čo si na fórach čítam, hifistom ide hlavne o tú zmenu, pre uši hifistu prijateľnú formu skreslenia, ak je s tým spokojný jednotlivec pri posluchu jeho vec :)
Považujem to za zbytočnosť, ktorá skresľuje reprodukciu a ešte to je aj brutálne drahé :D Vernosť reprodukcie to zlepšiť nemôže, vplyv na zvuk to podľa mojich uší má.
Ak človek uverí reklamnému popisu výrobcu, môže to mať pozitívny psychoakustický vplyv na majiteľa a zlepšiť jeho posluchový zážitok.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host