50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Různé hudební žánry


merhaut

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od merhaut »

Asi ti to prohlížeč bere z kešky, zmáčkni F5

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Acon »

Merhautov článoček by mohol ísť na titulku za 400,- :lol:

Ale vážne, zaslúžil by si miesto na hl. stránke.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Zappadaddy »

Merhaut.Teprve dnes jsem si všiml tohoto tématu.Moc pěkné shrnutí.V metalu bych nezapomněl na Lucifers'friends a jejich první desku,jejich Ride in the sky je nadčasová metalová pecka, a též Iron Maiden 1+2,ketří pro mne nastartovali jako první éru moderního metalu a převzali žezlo po Deep Purple.A co se punku týče,bych nezapomněl zařadit mezi jeho průkopníky hlavně Rockets from the Tombs,The Sonics a The Monks.The Sonics byla na svou dobu neskutečně punková,jen si poslechněte Strychnine,Psycho a Witch z jejich první desky a uslyšíte o čem mluvím.Ale to jsou jen třešničky na dortu upečeném Jardou Merhautem. *palec*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Aleska »

Mám vcelku vyhraněný žánr:
Blues-rock - British Invasion - Country rock - Folk-rock - Garage rock - Southern rock
ale stále více mám pocit, že neznám podobnou tvorbu z posledních 20-25 let. Prostě, skupiny hrající tento žánr jsou buď na úplném konci popularity, nebo prostě nejsou dostatečně IN pro nahrávací studia (kterým jde pochopitelně v prvé řadě o zisk), nebo s ohledem na hudební módu zůstaly širší veřejnosti neznámé.

*headbang* Která skupina, či zpěvák tohoto žánru z dnešní (či nedávno minulé) doby mé pozornosti unikl ? Nebo je to již úplně odumřelá větev, byť nesmírně krásná ?

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Zappadaddy »

To je jasné.Hiphop a house vládne.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Aleska »

Zappadaddy píše:To je jasné.Hiphop a house vládne.
Zappy, na to se..u, mně jde o hudbu ! Mně nejde o harmonickou disharmonii, nebo disharmonickou harmonii, mně jde o hudbu melodickou ! Takže Hip hop, House music, rap a podobné DJs "taky hudby" jdou mimo mně a nemohu říci, že mi schází. Neposlouchám tuto "hudbu pro masy", jde mi o hudbu hranou z lásky a ne pro peníze. Pravděpodobně jsem moc stár pro tuto techno kulturu, po které za pár let ani pes neštěkne, hudba kterou poslouchám má své příznice již více než 40 let a bude je mít navždy !

merhaut

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od merhaut »

Dobré rockové muziky klasického střihu vychází i dnes celkem dost, je však mediálně upozaděná, je potřeba ji hledat. Doporučuju stáhnout si pdf verze časopisů jako Classic Rock anebo Uncut.
Link na poslední číslo Classic Rocku: http://rapidshare.com/files/391641338/C ... 7_2010.pdf
Desítky dalších čísel i jiných magazínů (NME, Rolling Stone, Billboard, Metal Hammer, atd.) jsou na www.avaxhome.ws

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Zappadaddy »

Aleska.To co jsi napsal ve 4 řádcích bylo obsaženo v mé jedné větě,ale děkuji že jsi to rozepsal, aby ostatní pochopili o co nám jde.Tedy plně s tebou souhlasím.
Merhaut.Ano,ale je toho podstatně méně kvalitnějšího než v těch 70kách.

merhaut

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od merhaut »

V pětiletce 1967-1972 vznikla nejméně polovina mé oblíbené muziky...

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: 50´ / 60´ / 70´ v rocku - skica k diskuzi

Příspěvek od Zappadaddy »

merhaut píše:V pětiletce 1967-1972 vznikla nejméně polovina mé oblíbené muziky...
Taková krátká doba a tolik plodná.To snad nemá v historii hudby obdoby!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host