Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od paolo »

za značný hazard bych považoval zakoupit si jakýkoliv kabel z nabídky Cable4You.
Celkem pochybuji, že u nás vám někdo něco půjčí "zadarmo".
Mimochodem Nordost dělá opravdu kvalitní kabely, ale začal bych až řadou Tyr.
Rothaudio

boxer

Re: Nordost

Příspěvek od boxer »

za značný hazard bych považoval zakoupit si jakýkoliv kabel z nabídky Cable4You.

Ja stoprocentně souhlasím, Vyhnout se obloukem.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od Tony »

Cable4You - pseudoznačka, samé zahmlievanie, neverím im (mu) ani slovo...

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nordost

Příspěvek od Prospero »

I me pripada "cable 4 you" jako nejaka opicarna. (Moto: "no cable 4 you - lot of money 4 me" :lol: ) Na "oficialni" strance tehle firmy je jen odkaz na info-mail a druhy zpet na tuto. Zadna adresa, nic. Testy jsou pouze "privatni" (a pokazde C4Y "drti" renomovane znacky) a k nalezeni pouze na ruznych forech, odborny tisk se jimi vubec nezabyva. Podle meho si nekdo nechal udelat internetovou stranku a vyrobit nekolik samolepek se zvucnymy jmeny jednotlivych kabelu. ;) Ja osobne bych zustal radsi u tech "pokorenych" ale osvedcenych firem. Pouzivam proste "selsky" rozum. :D
P.S.: Puvodne tento nazev pouzivala nemecka "Telekom" (tusim do 2001) a melo to tusim neco spolecneho s internetem.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od Aleska »

Já si naopak myslím, že historie CABLE4YOU začíná zde CABLE4YOU Encore a CABLE4YOU Squirmy. Každý kdo zná historii příspěvků tohoto vlákna se mu raději vyhne. Aby ale bylo dáno i zahraničním recenzím, cituji hrubý (strojový) překlad jedné z nich:
Chtěl bych zůstat pryč od toho bez ohledu na to, jak dobrý výrobek mohl vypadat nebo být stojí za to.
Původní znění: http://www.hifivision.com/audio-video-c ... -reference
Další recenze stojící za přečtení je zde: http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... f=2&t=1979, takové jméno mají naše věhlasné výrobky ve světě *headbang*

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od gabik »

Aleska:

Prni link mi nefunguje. Druhej link - tam jsou asi 4 prispevky, z nichz jeden je od nekoho, kdo na kabely neveri, uplne si to vytrhnul z kontextu, umis vubec anglicky? Rozumis jejich konverzaci a jejimu kontextu?

Nepisu to proto, ze mam jejich kabel doma, ale sere me tenhle demagogickej cechackovskej pristup obecne, u vseho a u vsech, bez pardonu.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od Aleska »

Drahý gabiku, ANO - nejlepší obrana je útok, ale o moji znalost angličtiny nemusíš mít strach, bohatě postačuje. Postačuje natolik, že jsem mohl pracovat ve vysoké funkci v nadnárodní společnosti a natolik, že jsem schopen přeložit cokoliv, co potřebuji a co mne zaujme.

Já chápu, že kabely Cable4you jsou:

- populární
- populární High-Endové
- vynikající
- vynikající signálové
- kabelovou referencí
- referenční signálové
- High End referenční
- legendární high-endové

a dokonce i ultimativní,

ale bohužel pouze na stránkách inzerce v bývalém Československu. Ve světě jsou naprosto neznámé a když, tak jsou považovány za klasickou fake čínu (alespoň Česko nemá ostudu) s radou: vyhnout se obloukem. Tím neříkám, že jsou nutně špatné, pouze nejsou takové, jako z nich lživá reklama dělá.

Protože si nejsem jist, zda prodávající (viz. Podvodníci s high endem je totožný s přispívatelem mnoha tváří Eki, volím raději toto OFF TOPIC ! vlákno.


Mick
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2010 16:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od Mick »

Zdravim všechny priznivce kvalitního zvuku a pokusim se uvest na pravou miru nektere ze zde uvedenych prispevku na adresu CABLE4YOU:

- Historie: CABLE4YOU Audio vznikla koncem minulého stoleti v americkem state Georgia, jako hlavni dodavatel propojovaci techniky pro výrobce
High-End (omluva za pouziti privlastku) reproduktorových soustav.
- Adresa: 445 NW Session St. Marietta, GA 30060, U.S.A.
- web: oficialni web CABLE4YOU pouziva nekolik posledních let, ve kterých jsem toto jako vlastnik „corporate designu“ dostal kompletne na starost.
- uvedena „zahranicni recenze“: není to recenze. Je to, shodne jako příspěvek pisatele na toto téma zde, jen subjektivni osobní názor nejakeho audiofila
z Indie. Pravdepodobne také bez osobní zkusenosti.
- Reference: reference jsou zaucene „privatni“! Ziskane od skutecnych uzivatelu. Jsem si jist, ze mnozi z nich navstevuji i toto CZ forum. Reference jsou
ziskane na zaklade svobodne vule všech autoru! Nejsou tedy nikterak ovlivnene marketingovymi zajmy, jak je tomu obvykle u „odborneho“, resp.
zájmového tisku. Nejlepší mozny způsob k dosazeni nezkreslene zpetne vazby!!!
- Reklama: reklama, tak jak ji chapeme v dnesnim svete, je (v tom horsim pripade) naopak dobry prostředek k dosazeni „ovlivnene viry“ v tu kterou
znacku, výrobek. V idealnim pripade je mozne jakost toho kterého vyrobku ověřit pouze a jen na zaklade NEDPREDPOJATE!!! osobní zkusenosti s nim.
- „vira“: vira v jakykoli produkt, ci znacku je v tomto ohledu zcela nepodstatna. Řekl bych, ze v zajmu uzivatele je spise kontraproduktivni. Dulezita je
osobní, nicim a nikym nezaujata zkušenost.

Jako priklad uvadim dve z mnoha referenci na CABLE4YOU ze Slovenska:

CABLE4YOU Audio X-treme (reference Tony)
Poslechova reference 1):
Pocuval som doma reproduktorovy Audio X-treme a musim uprimne povedat ze ma milo prekvapil a dost sa mi pacil:-) (a to mam - myslim - dost kvalitnu aparaturu)

Poslechova reference 2):
Dobry vecer,
Sorry ze reagujem az teraz, ale cely vikend som usilovne testoval rozne kablove kombinacie... Mam na mysli hlavne signalove kable z CD prehravaca do predzosilovaca a z predzosiku do koncov (ale aj reprokable).
Viete, ja to mam momentalne cele dost zlozite, na jednu stranu mam nove boxy, ktore su nevyhrate a pocujem, ako sa ich zvuk stale meni (napriek tomu ze uz maju za sebou cca 230hod hrania), dalej mam tiez novy predzosik, u ktoreho vyrobca pise ze potrebuje min. 100hod, ale optimum je 500hod...!!! a na druhu stranu uvazujem vyskusat aj stereokoniec od Ayre V-5xe, ked uz mam aj predzosik tejto znacky. Monobloky Classe Audio CAM-350 su urcite vyborne, aj co do zvuku, a samozrejme hlavne dynamiky a celkovej kontroly - a hlavne na basoch, ale jeden nikdy nevie - o Ayre sa pisu same chvaly, ze napriek tomu ze je solid stete, hraje ako najlepsie triody, tak to chcem vyskusat - mozno si to bude ovela viac rozumiet a z boxov dostanem este viac farieb a otvorenejsi zvuk. Takze ak by som menil 2 monobloky za 1 stereokoniec, budem potrebovat uplne inu dlzku reprokablov, a aku, to dnes este neviem. Tiez viem, ze reproduktorove kable Cardas mi do mojej zostavy vobec nepasuju, su dost zliate, zabasovane, nudne. Tiez viem, ze potebujem ovela otvorenejsi, vzdusnejsi a zivsi, farebnejsi kabel z CD prehravaca. A to Cardas tiez nie je to prave orechove, resp. ani len zdaleka! Kupodivu mi zatial najlepsie hraje koaxialny kabel od VDHulla 300D - a to v SE verzii!! Neverili by ste, ake obrovske rozdiely vo zvuku to robi! Mam na mysli hlavne otvorenost a vzdusnost, detaily, mikrodynamiku! Neviem, mozno by bol dobrym riesenim nejaky XLR Kimber Select - azda ten striebornomedeny. Aj ked na druhu stranu sa striebra v ceste obavam, zatial som mal skusenosti, ze hra take neprijemne, prskave vysky. Preto som sa takto rozpisal, aby ste pochopili moju situaciu. CABLE4YOU reprokable sa mi pacili velmi, co mi na nich vadi je ich velmi mala ohybnost, ale to by sa azda nejako zvladlo, aj ked dost nasilu. Urcite zatial patria na prve miesto medzi tymi, co som pocul. (este mi to dost dobre sedeli kupodivu kable od XLO - Reference2 - mali tesne basy, otvoreny, vzdusny, rychly zvuk, ale myslim ze CABLE4YOU boli lepsie). Takze az sa mi aparatura naozaju zahori a ja budem vediet, ci vymenim koncaky za Ayre, potom sa vam ozvem a nase veci doriesime. Urcite to nechcem uponahlat a hlavne spravit niekde chybu a nieco drahe kupit, co sa casom ukaze ako nie najlepsie riesenia a ja sa potom toho len velmi tazko zbavim a za zlomok ceny (co sa mi v minulosti ako kazdemu hifistovi stale uz viackrat...)
To je zatial z mojej strany vsetko.
Pekny zvysok vecera!
Anton Raditsch

- Reklama a recenze: reklamu a recenze na komerni platforme dnes CABLE4YOU nepraktikuje. Není třeba. Duraz je zameren na cilovou skupinu, která se
reklamou ani recenzemi nenecha ovlivnovat. Uznavam, ze cim vice se tzv. „civilizujeme a globalizujeme“, tim tezsi je cleny této skupiny dohledat.
Vzhledem k tomu co bylo uvedeno v tomto vlakne, to s největší pravdepodobnosti nebude pripad nekterych clenu tohoto fora. Kdo ma prakticke
zkusenosti s funkci trznich mechanismu uvnitř i vne audio prumyslu, predevsim v oblasti PR (recenze, testy, PR akce, tvorba vetsinoveho nazoru atd.),
presne pochopi o cem zde pisi.
- Inzerce: vynasnazim se s tim něco udelat a nalezt nejake alternativy. V tuto chvili to je v jednani. Konkretni pripad: dotyčny pan byl na zaklade upozorneni
obratem kontaktovan. Nezdalo se, ze ma zajem situaci, pokud nejaka nastala, resit. Další jednani prislibil v novem roce.
- v pripade ze poridite zboží v puvodnim baleni, vcetne originalni certifikace a za odpovídající cenu, není nakup propojovaci techniky CABLE4YOU zadnym
hazardem!!!
- „Moto“: spravne motto CABLE4YOU je jiné (a dle mého nazoru vystihuje presne filosofii znacky): Když se zeptate na kvalitu nasich vyrobku, nase
odpověď je vždy jen...: „Snadno se rekne, hure udela. Zapojte a poslouchejte. Hudba pro Vase poteseni...
- „Fake Cina“: kopie vyrobku CABLE4YOU vyrabene v Cine se podle informaci, které se mi podarilo získat do Evropy prakticky nedostaly!
- Kritizovane přívlastky: CABLE4YOU ma portfolio svých vyrobku rozdeleno do tri zakladnich kvalitativních skupin: 1) Base Line 2) Reference Line 3) Ultimate
Line. A rozhodne to je slyset!!! Je to zcela bezny a zavedeny způsob, který urcuje trh. Kritika na vrub vyrobcu tedy postrada smysl. Presto, ze osobní
názor na tyto, dle mého zcela zbytecne trendy, mam v podstate stejny.
- Privlastky v inzerci: to, ze lide, kteří vlastní výrobky CABLE4YOU o nich (napr. ve zminovane cesko-slovenske inzerci) referuji s uvedenymi přívlastky
„High-Endove, referencni, atd.“ je jednoznacne positivni zprava! Jsem si jist, ze pokud takto referuji na zaklade sve svobodne vule, za takovou formu
uznani by byl každý výrobce maximalne vdecny. Rozumim také tomu, ze se to mnoha lidem z ruznych duvodu nelibi. Jde o celkem logicky a pochopitelny
důsledek uspechu.

- Zde několik inzeratu s kritizovanymi přívlastky ze soucasnosti:

Predam „HIGHENDOVE“ prepojovacie kable Cable4you DEE-Lite specialna 75cm verzia. Zvukovy charakter rovnaky ako Cardas Golden Reference.
Nutne pocut. U dalších inzerovanych kabelu tento inzerent kritizovany přívlastek „ HIGHENDOVE“ neuvadi.

http://www.highendslovakia.sk/ads/show/ ... -Lite.html
http://img526.imageshack.us/img526/3885 ... nzerce.jpg

Prodám „legendární HIGH END kabely“ CABLE 4you ENCORE.Stav 1- zahořelé .Super zvuk,prostor,dynamika.Znalci vědí ,ostatní najdou recenze na netu.
Koupil jsem si NORDOST a proto kabely pouštím.Možnost poslechu. Platba pouze na můj účet!!! Délka kabelu 52cm

http://aukro.cz/cable-4you-encore-i2828085391.html
http://img855.imageshack.us/img855/9848 ... zerce1.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/4152 ... zerce2.jpg

- „Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost“: nemohu najit uvedene vlakno NORDOST. Unika mi tedy souvislost. K pozadovanym „testum“, konkretne
CABLE4YOU vs. NORDOST, zde jeden prikladam. Jedna se o klasickou recenzi (porovnani poslechem) mezi prototypem signálového kabelu (Phono
Specialu), specialne navrzeneho pro pripojeni ke gramofonum vyssi tridy, který byl po dokonceni vývoje v nabídce v omezene verzi s nazvem
CABLE4YOU Yello (cena 1.400 USD) a „referencnim“ (omluva za pouziti privlastku) kabelem NORDOST Valhalla (4.500USD).

Recenze zde (doporucuji cist mezi radky):

- kabel byl predem zahoren, nahral jsem na nem pred jakymkoli vyhodnocovanim cca 150h
- poslouchana byla zejmena akustika (jazz, symfonicky orchestr, big band), ale i rock OPROTI VALHALLE:
- Yello je svetlejsi, jde jakoby niz a vys, na prvni poslech dost atraktivni
- basy (napr. kontrabas)maji vetsi vahu, je jich objemove vic, nicmene kvalita je priblizne na stejne urovni jako Valhalla, vyjma jejich dynamiky.
Yello je setrvacnejsi, Valhalla rychleji reaguje na zmeny.
- Yello jakoby prinasi vic detailu, je aktivnejsi na vrsku pasma, takze na sebe 'audiofilsky' upozornuje, zni analyticky. Chybi mu ale vnitrni drobnokresba,
textury a takove to jemnounke odskalovani zvukovych barev. V dusledku toho zni piano synteticteji, saxofon je neprirozene hladky
- chybi tomu stredy. Valhalla to stavi na stredech, Yello na okrajich pasma. Tj. na stredech je to prkennejsi (hlas, trumpety), smyccova sekce je slita a
vnitrne nezajimava.
- chybi tomu mikrodynamika Valhally, makro je take o fous stazenejsi (napr. nahle kopnuti kopaku vas tak neprekvapi, nema takovy drajv)
- prostor je priblizne na stejne urovni, co do velikosti. Valhalla vic dycha, posviti i do zapadlych rohu. Yello 'sviti' pouze omezene.
- u rockove hudby pochopitelne vetsina vyse uvedeneho neni tak dobre slyset, zustava pouze pocit mensi diry na stredech a mensi vnitrni zajimavosti.
Na prvni poslech to ale hraje atraktivne diky te pomyslne "vanicce" na ekvalizeru
- Kdybych mel zkusit hadat, rekl bych, ze u Yello pujde o vodice pevneho prurezu s nejakym podilem stribra. Jde o pomerne zajimavy kabel, hlavne kvuli
solidnimu basovemu fundamentu.
Martin Justan - AUDIODROM

- „Testy:

HOME THEATER & HIGH FIDELITY Magazine: http://www.hometheaterhifi.com/volume_7 ... -2000.html
WATT AUDIO Magazine – HIGH END PROFIL: http://www.cable4you.eu/documents/C4Y%2 ... 06-05).pdf
AUDIOPHILE MEETING POINT: http://www.cable4you.eu/documents/AMP%2 ... abelu).pdf

- „Odborny tisk“:

http://img20.imageshack.us/img20/5439/o ... kopie1.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/1985 ... kopie2.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/4964 ... opie4b.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/7499 ... kopie3.jpg

- Vystavy:

WATT HIFI EXHIBITION Bratislava 2004: http://www.flickr.com/photos/28681008@N00/show/
HIGH END PRAHA 2006: http://www.flickr.com/photos/16186245@N00/show/

- Audio instalace: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 547&type=3

- Reference (maly vyber, pokud zbyde cas opatrit a setřídit, dolozim zde další):

MUDr. Peter Marchyn - http://www.cable4you.eu/documents/CABLE ... ax.sk).pdf
Jaroslav Vrabel - http://pdfuploader.com/uppdfs/416/Cable ... Vrabel.pdf

CABLE4YOU Audio X-treme (reference)
Ten kabel je fakt super. Hraje mnohem lepe nez Krautwire, který mam za dvojnasobnou cenu…
Daniel Kreček
Luxman, Usher, Rapport

„… potřeboval bych prosím jednu informaci. Když jste v roce 2004, krátce před výstavou Watt Hifi, spolu s Vaším
kolegou testoval jeden z kabelů CABLE4YOU, do telefonu jste mi tehdy říkal, že byl lepší než některý z top modelů
NORDOST. Vzpomínám si, že jsme tehdy hovořili m.j. o modelu Valhalla.
Pamatujete si prosím o které porovnávané kabely, včetně předmětného NORDOST se tenkrát jednalo?“

Ano spominam si, len teraz neviem, s akym kablom sa to spolu testovalo, urcite nie s Walhalou, to su reprokable, my sme mali
k dispozicii signálove kable od CABLE4YOU. Ja som to porovnaval s kablami Straigtwire Maestro a TARA LABS Decade.
CABLE4YOU boli, ako si spominam, vyrazne lepsie...
Musim sa spojit s priatelom a pospominat, bolo to uz viac ako pred jedenapol rokom, bohuzial... Dal by som Vam potom vediet...
S pozdravom a uctou
Igor RYMARENKO (IRYSON)
Owner and Director

…Ad iné značky: KK sme dovážali cez Hifi Store, ktorý je distribútorom pre obidve republiky a po našom ukončení spolupráce mi tieto káble v ponuke dosť chýbajú - podľa mňa to boli najlepšie káble aké sme mali v ponuke. A tým by mala byť zodpovedaná otázka k tým ostatným. Audioquest sme vzali do ponuky ako náhradu za KK. A až na cenu sú celkom v poriadku. Monster takmer nepredávame. Káble CABLE4YOU by som dal určite na jedno z popredných miest, či už v signálových, či v reproduktorových, aj keď tie ceny sú veľmi vysoké…
Ján Michalec
Nisel Living HIFI

- Veskere konstruktivni dotazy a připomínky prosim smerujte na e-mail: web.mail.scx@gmail.com
Aktualni novinky ohledne CABLE4YOU naleznete vždy na Facebook site: http://www.facebook.com/pages/CABLE4YOU/207504119269547

Preji vsem opravdu klidne a pohodove svatky, méně stresu a vice vzájemného porozumeni! Vykrocme si vzajemne naproti, nikoli naopak…;-)
Mick

Jindras
Příspěvky: 36
Registrován: 29 říj 2014 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od Jindras »

Zdravím a musím se k tomuto tématu ozvat. Vy všichni,kdo kabel Cable4You zavrhujete-je mi vás líto. Mám týden Cable4You Whitesnake One,RCA,a je to neskutečné. Neměnil jsem ho za nějaké tkaničky,ale za Dudka. Neuvěřitelná změna,doslova holografický poslech,Oldfield- The Songs of Distanc Earth. Bylo mi až zvláštně,z poslechu. Je to naprosto skvělý kabel. K bednám mám ViaBlue SC2 Silverline. Kabely nezavrhujte ti,kteří jste je nezkoušeli,neměli odvahu do nich jít. ;)

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od paolo »

Proč máte chlapi jen dva příspěvky na tomto fóru?

Snažíte se zachránit něco, co je už dávno mrtvé. Běžte si hrát na jiný píseček. Děkuji
Rothaudio

boxer

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od boxer »

Paolo

Mají přeci právo psát své "drahé a časem vyzkoušené" poznatky sem na fŕum.

Tak jako každý jiný kabelopřispěvatel. Stejně jako ty.

Snad by ti nevadilo trochu konkurence na tomto písečku.

Jindras
Příspěvky: 36
Registrován: 29 říj 2014 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od Jindras »

Paolo-víš,dlouho sleduji různé diskuse,ohledně HiFi,jen jsem neměl důvod psát. Na toto téma jsem ale musel reagovat. Mnozí odsuzují,co není hromadně nabízeno. To se mi nezdá fér. Co Dudek? Tyto kabely také nekoupíš,nebo jen velmi zřídka. Kdo je zná,ví. Proto je špatný? To je přece nesmysl. Je to jako odsuzovat jídlo,které jsem nikdy neochutnal,auto,ve které jsem nikdy nejel. Jsem sám s 9letou dcerou,musím na každou věc hodně šetřit a hodně se rozmýšlet,než něco koupím. A něco,co je-dávno mrtvé- je špatné? A počet příspěvků je měřítko? Takže,kdo víc mluví,je lepší? Tomu nějak nerozumím. Jinak všem hezké svátky a hodně radosti se svou nej aparaturou.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od jimmi »

Mal som od Cable4you Dee-Lite.
Za tu cenu čo akože stál sa dá dnes kupiť samozrejme starší značkovejší lepší kábel, ale ak ho kupite za 1/3 alebo 1/4 ceny tak" hrá" slušne v tej kategorii.

*palec*
Naposledy upravil(a) jimmi dne 24 pro 2014 09:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable4you - příspěvky z vlákna Nordost

Příspěvek od lachim »

kdysi jsem měl nějaké c4you půjčené ( myslím, že název nějak "squirmy") k repro elac 205 a xavian xn360.
pamatuji si, že se mi kabel moc líbil. jak kvalitou provedení, tak "zvukem".
tehdy jsem však měl nějaký top model repro kabelu siltech a tak jsem c4y poslal zpět s poděkováním.
pravdou je, že o této značce u nás panuje skutečně spíše špatné povědomí.

paolo
souhlasím s boxerem!
proč napomínáš někoho za příspěvěk? sám jsi mohl hojně využít tohoto fóra k propagaci svých kabelů, ne??
a jinému to budeš upírat?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host