Signálové kabely 5 metrů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Signálové kabely 5 metrů

Příspěvek od Slavek69 »

Žádám Vás o radu při výběru signálových kabelů cinch-cinch o délce minimálně 5 metrů. Potřebuji propojit Phono předzesilovač (Cambridge Audio) s pre-ampem Denon. Maximální investice cca 2500,- Kč.

darken76
Kontaktovat uživatele:

Re: Signálové kabely 5 metrů

Příspěvek od darken76 »

Zkus toto:

https://imusicdata.cz/sc-200-0101f-the- ... frnc-cerny

nebo toto:

https://imusicdata.cz/sc-200-0301-squar ... flex-cerny

a zapojit,jako klasickou křížovou čtyřku.Strčí do kapsy i velice drahé kabely.

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 »

Moc děkuji za doporučení. Bohužel nevím o čem píšeš, když to mám "zapojit,jako klasickou křížovou čtyřku". Jsem po této stránce analfabet. Potřeboval bych někoho, kdo by mi to zapojil a já to "jen" zaplatím:-) Nevíš o někom?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Bolo by dobré nepliesť dokopy signálové káble a reprokáble (odkaz na CYSY krížovú štvorku..). Navyše je zbytočné doporučovať symetrické káble na nesymetrické prepojenie RCA-RCA.
Jednoducho kúpiť v nejakom music shope kvalitnejší značkový (sommer cable, cardas, proel) nesymetrický ("gitarový") kábel v metráži, 4 kvalitné RCA konektory a 15 minút práce so spájkovačkou.
BVaudio, výroba a predaj

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

BVa píše:Bolo by dobré nepliesť dokopy signálové káble
slo jen o odkaz na princip co to znamena ...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Ale u signálového kabelu RCA-RCA pro phono nemá křížová čtyřka co dělat. Je potřeba pouze kvalitní stíněný kabel (ev. kvalitní koaxiální kabel) a solidní RCA konektory + šikovné ruce, které umí pájet a nevytvoří studené spoje.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

K dostání jsou i konektory cinch s malinkými šroubky, které se pájet nemusejí.Stačí přišroubovat střední vodič a stínění přimačknout mezi plechový kleštinky.Taky možnost.
kabelguru.cz

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 bh69
To nebolo na teba , ale na symetrické káble a doporučenie "a zapojit jako klasickou křížovou čtyřku.", čo nedáva pri signálovom RCA-RCA kábli zmysel, len pri reprokábloch.
BVaudio, výroba a predaj

darken76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darken76 »

BVa,prosím,než zareaguješ ,tak se podívej,na co reaguješ.Díval jsi se vůbec na ten odkaz?To není žádný CYSY,ale mikrofoní kabel co má čtyři kroucené vnitřní vodiče.A zapojit do kříže to doporučuje výrobce(mimochodem jeden z těch,co sám doporučuješ),z důvodu snížení kapacity vodič-vodič(výrobce udává snížení z 65pF,na 37 pF).Mám ten kabel vyzkoušený,je velice dobrý,nakonec,doporučuje ho i sdružení německých zvukařů VDT.

Napřed tedy prosím číst a až potom kritiku.To platí i pro PMA.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

darken76
Čítal som , pozorne
symetrické káble a doporučenie "a zapojit jako klasickou křížovou čtyřku.", čo nedáva pri signálovom RCA-RCA kábli zmysel, len pri reprokábloch.
.. na ktorých (CYSY) zapojenie krížovej štvorky vysvetlil bh69.
Symetrický kábel= "mikrofónny" kábel. Mikrofón je z princípu symetrický zdroj signálu, preto sa používa symetrický prenos a symetrický kábel. Pri výstupe z phono preampu (o čom je reč tu, nie o výstupe z prenosky..)sa jedná o nesymetrický signál a nemá žiadny zmysel tam použiť symetrický kábel. Pri nesymetrickom prenose je podstatná kapacita vodič -tienenie a v tomto prípade je nepodstatná, výstup phono preampu nemá problém s kapacitou max. 1nF pri 5m kábla. Združenie nemeckých zvukárov (VDT) ho môže doporučovať, ale na mikrofón a symetrické prepojenie, nie pre RCA-RCA prepoj na linkovej úrovni. Ak ho takto používaš, kde máš pripojený živý(signál) a kde zeme z RCA konektorov?
BVaudio, výroba a predaj

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

BVa - jestli muzu vyuzit prilezitosti, zeptal bych se obecne na signalove spletane kabely - konkretne pouzivam RCA kabely Kimber spletene ze 3 samostatnych kabliku a mam s nim dobrou zkusenost (porovnaval jsem s nekolika i drazsimi kabely koax konstrukce a zdal se mi vzdy lepsi). Na jakem principu je tohle zalozene ? Vypada to na prvni pohled podobne, az na ten pocet kabliku.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Obávam sa, že bude flame.. Jediná výhoda takých káblikov môže byť menšia kapcita, čo môže mať význam pre pripojenie MM prenosky. Inak len nevýhody, hlavne malá odolnosť proti rušeniu. Pri RCa prepojení vždy tečú nejaké rušivé zemné prúdy. Z toho dôvodu by mala byť impedamcie zemného spojenia (zeme RCA) čo najmenšia. Takže ak sú spletené 3 kábliky , tak dva by nmali byť na zem.
BVaudio, výroba a predaj

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

diky za odpoved. Se mnou flame urcite nebude :)

Ale prestoze jsem na strane kabelovych skeptiku, porovnani jsem tenkrat provadel dusledne "slepym" testem a dost dukladne. Zminena "pomlazka" vyhrala docela presvedcive a prestoze jsem ji puvodne vubec nechtel, nakonec jsem si ji nechal. Vliv ruseni se nemusel projevit, verim, ze je v tom horsi, ale jinak mi tenkrat prislo, ze koaxy vetsinou hraly trochu jinak, asi vic pod dekou (je to uz dlouha doba, tak si presne samozrejme nepamatuju, ale ten kimber mel jakoby lepsi vzdusnost a cistotu). Ale docela jasne si pamatuju, ze nejhorsi vliv na zvuk tenkrat mely tluste "hadice" Oehlbach. Asi je vzdycky neco za neco.

Odpovědět