Síťový kabel Genie Mains - prodejní cena - hra

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťový kabel Genie Mains - prodejní cena - hra

Příspěvek od Renown » 30 pro 2009 23:21

Kdo mě dobře zná, ví že to tak není a mnozí ví, že takto do toho může jít jen fanda, který miluje muziku a ne vydělávání peněz za každou cenu.
Pavle to bych já ale nikdy neřekl, vážím si Tě stejně jako každého dobrého prodejce. Ale nebýt konkurence, tak je vrcholem audia třeba Transiwatt, stál by půl milionu a čekalo by se na něj v pořadníku dvacet let. Konkurence je hybnou pákou pokroku.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 30 pro 2009 23:59

OK, tak to budu muset začít tady taky více propagovat mé zboží, aby nebylo opomíjené a ve stínu zde vyzdvihovaných značek. No nebo to možná dám na svůj web, který si platím. Už se o tom nechci dál bavit.
Hifi Studio Panský dvůr

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 31 pro 2009 13:48

Pavle, Renowne.
Když tak pročítám vaše přízpěvky, myslím si, že máte každý svůj kus pravdy.
Ale u mě vítězí Renownův podnikatelský záměr. Je to jeho riziko, Když to všechno neprodá, tak prodělá.
Když jsem sháněl některé některé kabely VDH u HAS v Praze, bylo mi řečeno, že prodávají pouze hotové sety a metráž nemají, protože by celé balení těžko prodávali. Někdy se stává, že i sety jsou taky na objednávku.
Protože jsem živ z podnikání, nevadí mi, když někdo dá marži cca 20 % na rychlo obrátkové zboží, nebo na objednávané zboží. Ale pokud někdo nakupuje na sklad, s nejistým prodejním úspěchem, zasluhuje i 100%.
Často tady pindají lidé, kteří se skutečným podnikáním nemají žádné zkušenosti a myslí si, že je ostatní okrádají.
Na Živnostenském úřadu mají volných formulářů dost. Tak se k...a přihlaste a živte se sami !

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 31 pro 2009 13:53

NA, obrázek jsem si prohlédl dobře, ale i když tam není polovodivý uhlík , tak napětí 230V a výše se nezmění. A rušivé frekvence stínění odruší. Měl jsem doma několik kabelů za X peněz a rozdíl žádný. (asi mám špatný aparát) *headbang* Ale jinak vzhled některých kabelů je parádní.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 31 pro 2009 14:04

Všichni tady víme že v hifi jsou občas předražené výrobky u kabeláže to platí dvojnásob. A to že má někdo na kabelu zisk sto nebo více procent ? Mě je to absolutně jedno at si jej má. Nikdo nedělá nic zadarmo. Každý se může svobodně rozhodnout zda si dotyčný výrobek koupí nebo ne. Renown má dobrý úmysl ale je jasné že se to tomu kdo to sem dováží a prodává asi moc líbit nebude. Hifi je kšeft jako každý jiný a nechápu proč se to pořád dokola rozmazává.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 31 pro 2009 16:50

To Renown
Díky, z těchto fotek je to už naprosto jasné.

To daliborr
„A rušivé frekvence stínění odruší“
Ano ty co lítají vzduchem, ale co ten bordel co přichází společně se síťovým napětím po kabelu- na to jsi zapoměl?
Pokud neslyšíš rozdíly mezi několika síťovýma kabelama, tak máš buď přístroje které jsou na rušení z napájecí cestu naprosto imunní (takový jsem ještě nepotkal) nebo bys musel mít opravdu hodně patlající a maskující systém, zejména bedny. Ale možná je to ještě jinak.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 31 pro 2009 17:31

Stínění síťového kabelu omezí EMI přenášené do audio sestavy parazitně vzduchem. Po drátech přivede síťový kabel všechno co má na vstupu, toto omezí jen předřazené pračky, filtry, ferity. Ty, plus kvalitní EMS parametry audio zařízení, žádné případné hrátky s RLC kabelů nenahradí. Solidní síťový kabel je jen jednou ze součástí řetězce EMC opatření.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 31 pro 2009 19:56

NA a myslíš ,že když někdo má vedení v hliníku až po zásuvku ,že to 2 metrama zachrání? :lol:

merhaut

Příspěvek od merhaut » 31 pro 2009 20:14

Některý typy EMI se vzduchem šíří do vzdálenosti cca. jednoho metru. Proto i ten poslední metr napájecího kabelu může mít vliv.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 31 pro 2009 22:39

daliborre je zcela jedno, jestli máš ve zdi hliníkové nebo měděné vedení co se funkčnosti speciálních přístrojových kabelů týká. Nepochopil jsi zatím jak vidno proč a jak mají fungovat, tedy nejsi potenciální zájemce o zde prezentovaný produkt, tak bych šel raději housti na skřipky. Nebo v současný čas pomalu připravit šampíčko :)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 01 led 2010 02:03

merhaut píše:Stínění síťového kabelu omezí EMI přenášené do audio sestavy parazitně vzduchem.
Slušno podoknout, že to platí jen pro el. složku pole. Nikoliv pro NF mag. složku pole (50Hz a násobky, pole proudem). Přátelé, jako téměř ve všech pokusech o technický náhled se pohybujete na velmi tenkém ledě, ba přímo na asfaltu.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 01 led 2010 02:30

Dám sem odkaz, kde je to detailněji: http://www.medportal.cz/files/file/6_1_2.pdf, vyjímám:

Při nízkých frekvencích mají elektrická i magnetická pole relativně malý dosah, klesající intenzitu
s rostoucí vzdáleností od zdroje, a jsou tedy soustředěny v okolí vodičů, které mohou přenášet proudy a
napětí.
Protože je elektrické pole úměrné napětí elektroinstalací, způsobí jev EMI na velké vzdálenosti pouze
dostatečná intenzita v okolí vysokonapěťových zařízení. Ve většině instalací však elektrické pole nehraje
podstatnou roli. Na krátkých vzdálenostech jako je tomu v případě kabelů, které vedou společně
v kabelových kanálech, může být elektrické pole považováno za možný zdroj EMI.
Magnetické pole je úměrné velikosti elektrického proudu. V mnoha energetických systémech mohou
proudy dosahovat značně vysokých hodnot, tedy i vyvolat silné magnetické pole, a je tedy velké nebezpečí
účinků EMI. Toto je především pravděpodobné v instalacích typu TN-C. V důsledku sloučení
nulového vodiče (N) a ochranného vodiče (PE) do vodiče PEN a následného připojení ostatních vodivých
částí budovy mohou proudy zasáhnout značnou oblast budovy a výsledná magnetická pole mohou
způsobit EMI téměř všude. Protože část nulového zpětného proudu protéká ve vnějších kovových částech,
celkový proud v sítí TN-C samotné je nesymetrický a magnetické pole sítě TN-C je zvyšováno
úměrně velikosti jeho amplitudy.
Obrazovky počítačových monitorů jsou snadno rušeny (blikání na obrazovce) pomocí magnetického
pole řádově 1,5 μT. Takové pole může být generováno jednoduchým vodičem, kterým se přenáší proud
10 A, 50 Hz ve vzdálenosti 1,3 m. Větší monitory (> 17 palců) jsou dokonce mnohem citlivější na
vnější magnetická pole. Jestliže proudy silových vedení obsahují složky vyšších frekvencí, potom mohou
mít magnetická pole i větší průvodní jevy.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 01 led 2010 14:46

pasul píše:Dadafte - Hele milý chlapče. Běž si radši projíždět slepé cesty a montovat lakované dráty. Stavět 10 párů beden do mnohoúhelníku. Je to mnohem užitečnější. Jseš tam v těch vláknech sám. Nikdo ti tam neopruzuje. Sám si i odpovídáš. No není to skvělé? Moc ti to přeju. Doufám, že zase něco nového objevíš. Všem nám to tady ukážeš. My se všichni zasmějem. A půjdem dál. Děkuji.
děkuji za přání hošánku.
bohužel neobjevím. dokonáno jest. mnoho smíchu a radosti ti od srdce přeji, škoda jen, že nemáš tušení, vo co go. protože i já se směju, přestože mi dlouho dlouho do smíchu nebylo. ale na co vykládat o něčem, co si nedokážeš ani představit, natož o tom něco soudit...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 01 led 2010 22:08

PMA píše:
merhaut píše:Stínění síťového kabelu omezí EMI přenášené do audio sestavy parazitně vzduchem.
Slušno podoknout, že to platí jen pro el. složku pole. Nikoliv pro NF mag. složku pole (50Hz a násobky, pole proudem). Přátelé, jako téměř ve všech pokusech o technický náhled se pohybujete na velmi tenkém ledě, ba přímo na asfaltu.
Velmi rád vidím Merhautovu pomoc.
Trpělivé vysvětlení jevů, selským rozumem nezjistitelných, aniž by urážel "obyčejné" členy Názorů za neznalost vysokoškolských vědomostí.

Hezky PMA začíná slušností a končí v asfaltu. Agresivita a povýšenectví.
Nehezké, vulgární.

K laskavému přečtení, pane PMA.

http://www.blisty.cz/art/50568.html

Jde mi o naše společné bytí na tomto prostoru. Otevřeným sdílením pocitů, dosáhneme pochopení vzájemného i sebe sama.
Vaše jájství, vlastně volá po snaze být vyvýšen, oslavován a respektován. Byl-li by jste nakonec zbožněn, jak si možná přejete, budete sám! Jste na to připraven?
Přijde mi, že Váš pobyt zde, není signálem oné síly nutné k existenci bytostí nejvyšších.
Jste-li tu s námi rád, dovolte abychom se tomu také těšili a nikoli byli vystaveni Vaší asfaltové piedestalové optice.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 01 led 2010 22:59

On to ale PMA trefil :-)

Odpovědět