Tipy na reproduktorový kabel-alternativa Kimber KS3035

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Tipy na reproduktorový kabel-alternativa Kimber KS3035

Příspěvek od Zappadaddy » 05 pro 2010 14:27

Měl jsem možnost slyšet tento velmi drahý repro kabel v mé sestavě a byl jsem opravdu velmi příjemně překvapen jak prezentoval hudbu.Pevný a hluboký bas,lezl z něho neagresivní a přesto velmi čistý a nezkreslený zvuk.Hudba zněla přes tento kabel velmi přirozeně a vyváženě,žádné pásmo tam nebylo nijak vypíchnuté.Zajímala by mne zda existuje nějaká levnější alternativa tomuto drahému kabelu.Pokud máte nějaké tipy na kvalitní repro kabel,dejte je sem.
Obrázek

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na reproduktorový kabel-alternativa Kimber KS3035

Příspěvek od Zappadaddy » 06 pro 2010 10:07

Žádná rada nepřišla.Sám jsem našel jednu alternativu a tou je Audience AU24,který je mnohými považovaným za o mnoho levnější a minimálně konkurence schopným takovému kabelu jako je Nordost Valhalla.Bohužel v Čechách asi nikdo Audience neslyšel?http://www.positive-feedback.com/Issue3 ... ceau24.htm
Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 06 pro 2010 10:20

Cardas Clear,
ovšem nevím jak je to při porovnání ceny.

Obrázek

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant » 06 pro 2010 10:44

Obávám se, že ta kvalita se bohužel musí zaplatit. Myslím, že zkušeností s top modely mnoho není, hlavně co se týká srovnání.

Podle Stereoplay z roku 2008 vypadal žebříček kabelů následovně:

Nordost Valhalla LS 20 bodů, cena 9000 EUR
Fadel Art Coherrence SC One Duo 19 bodů, cena 8450 EUR
Kimber Kable KS 3035 18 bodů, cena 5900 EUR
Nordost Tyr LS 18 bodů, 5600 EUR
Kimber Kable KS3033 17 bodů, 3100 EUR
Fadel Art Aphrodite SC Duo 15 bodů, 2040 EUR

U kolegy jsme zkoušeli výměnu z KS3033 na KS3035. Vyšší model přinesl lepší podání lidského hlasu, basu zpřesnily, získaly pevnost a barvu a tím se samozřejmě opět odmaskovaly další detaily v celém pásmu. Kabel také přinesl lepší prostorové informace. U kolegy byla aparatura přibližně stejné třídy jako u tebe doma, myslím, že bys neměl nižší model uvažovat. Kromě vlastního kabelu budeš muset ještě pořídit KS9035, propojky pro více svorkové reprossoustavy. Bohužel to také funguje.

Potěšilo mě, jakým způsobem jsi hodnotil kabel a jsem rád, že se na popisu shodneme. Fascinuje mě zejména vyrovnané podání jednotlivých pásem při reprodukci složitějšího signálu jako je symfonický orchestr nebo bigband.

Jinak podle fotky jsem na zadní straně zesilovače neviděl, že byste měli odpovídající propojovací Kimber. Ta celková kvalita se samozřejmě naskládá užitím odpovídajících propojovacích a síťových kabelů, ale to už víš dobře sám.

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko » 06 pro 2010 22:02

vyborne ohlasy som cital na znacku Kubala Sosna

winelover
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od winelover » 18 pro 2010 19:17

Zappo, Nordost Valhalla bych rozhodně nepodceňoval, recenze jsou recenze, ale vlastní poslech je nade vše. Zkus si jej půjčit v Gaie a poslechnout, případně porovnat s tím co máš. Za pokus nic nedáš. *palec*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 19 pro 2010 18:55

winelover píše:Zappo, Nordost Valhalla bych rozhodně nepodceňoval, recenze jsou recenze, ale vlastní poslech je nade vše. Zkus si jej půjčit v Gaie a poslechnout, případně porovnat s tím co máš. Za pokus nic nedáš. *palec*
Myslíš,že ho půjčí?Na Audio-Marktu ho má někdo za necelých 3000 euro.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 19 pro 2010 21:52

Ten hellboy kábel do Srolla to všetko pokazí.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 19 pro 2010 22:09

Zapo, když jsme byli u tebe s Pavlem, zdálo se, že bylo vše v pořádku. Nevím, co zase vymýšlíš ? Ty asi nikdy nebudeš spokojený. Pozor na Chocholouška !!! :)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 pro 2010 07:38

fox
to by jsi zappovi křivdil!
je přeci logické, že k takovým komponentům hledá odpovídající repro kabel.
jeho dosavadní je rozhodně hodně slaboučkým článkem. degraduje celou sestavu.

zappa
jsem tuze zvědav co povíš na sroll-repro-kabel!

funkyman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funkyman » 26 pro 2010 11:41

Mal som doma Valhally pred troma dňami-na basovú časť mojho reťazca-priamo porovnávané s cardas neutral a golden reference - menší šok , že zmeny boli minimálne- totiž nahováral som si , že káble poriešia problém s miestnosťou-vobec,alebo minimálne- rozdiely boli-ten priestor u nordostu je zretelnejší-o maličko presnejší a rýchlejší bas- cardas tam vždy prinesie makkšie a gulatejšie tóny-to platí o oboch...
neostáva mi skúsiť ešte chválené kimbre-a asi hned strieborné 3038-len neviem odkiaľ-prípadne som počul o TMR Ramses-špičková neutralita za rozumnú cenu-nemci to chvália-vie niekto viac?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 26 pro 2010 11:49

funkyman píše:... totiž nahováral som si , že káble poriešia problém s miestnosťou...
To by taky byl zázrak století ! :lol: :lol: :lol:

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 29 kvě 2011 09:04

Zappadaddy píše: Sám jsem našel jednu alternativu a tou je Audience AU24,který je mnohými považovaným za o mnoho levnější a minimálně konkurence schopným takovému kabelu jako je Nordost Valhalla.Bohužel v Čechách asi nikdo Audience neslyšel?http://www.positive-feedback.com/Issue3 ... ceau24.htm
Obrázek
Včera jsem nakoukl na diskuse na netu, ten kabel Audience AU24 je skutečně chválený a stál by za vyzkoušení. Co mě zaujalo ještě více, tak v nějakém francouzském fóru podobně postižených jako jsme my tady :lol: jsem narazil na doporučení kabelů MPC audio. Konkrétně nějaký Frantík doporučuje kabel MPC Audio Abyss Evolution, který je prý jasně lepší ještě než zmiňovaný Audience AU24. To zní zajímavě. Kabely MPC najdeme např. zde:
http://www.ctadirect.fr/page00014552.html
Cena MPC Audio Abyss EVOLUTION je 880 Euro. Pokud máte s těmito kabely nějakou zkušenost, pište.

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 29 kvě 2011 10:43

eLko píše:vyborne ohlasy som cital na znacku Kubala Sosna
Model Emotion - pôvodne najvyšší v rade (teraz majú ešte dvakrát drahší - Elation).
V USA ho často hrajú na výstavách - v tých najdrahších zostavách.
Cena za set je 4.800,-Euro

Obrázek

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 04 pro 2012 11:48

Tak Kimber KS-3035 už vlastním aspon rok a je to nádhera,zdá se mi že to hraje lépe a lépe.Byl u mne nejmenovaný přítel s Nordost Vallahlou a na to porovnání v mém systému jsme byli oba zvědaví,byl tu jěště jeden nezaujatý soudruh,který byl přítelem majitele Nordostu.No zjednodušeně,Nordost byl analytičtější,ale tenčí ve zvuku,ztratila se tam ta radost z hudby,bas byl podstatně menší a hudba více řezala,poslouchat to delší dobu,bude mi asi stříkat z uší krev :lol:,sám majitel proohlásil ne ne,to ne,ten zvuk je takový tvrdý,Kimber lepší.Zdůraznuji,že toto poznání je nabyté pouze v mém systému,v jiným systému může být výsledek právě opačný.Jen jsem chtěl naznačit,že dražší komponent zasazený do vyladěného systému nemusí být ve výsledku lepší,a na to je třeba si dát pozor(nenechat se nalákat recenzemi a slovy referenční apod.).Kimber KS-3035 je zatím to nejlepší co jsem v mém systému slyšel.

Odpovědět