XLR kabel Viablue NF-S1 Quattro Silver

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
ciba
Kontaktovat uživatele:

Re: XLR kabel Viablue NF-S1 Quattro Silver

Příspěvek od ciba » 25 říj 2008 22:22

Boxer
Diky za promptne vlozene obrazky .. *bravo*

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba » 28 říj 2008 22:46

Dnes jsem opet , asi treti den posluchal zapojene kabely Viablue , a zdalo se mi , ze se zvukove zlepsily , nez pri prvnim asi dvouhodinovem poslechu (ted mam na mysli jen nepatrne zvukove nuance na vyskach az stredech , ktere prakticky nemaji zadny vyznam pro zmenu zakladniho charakteru zvuku beden ) Mate stejne zkusenosti s rozehravanim kabelu ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 07 srp 2017 02:09

V pátek jsem zkompletoval jeden 0,5m set s RCA .. Vyborny kabel za ty prachy. Jestli někdo hledáte kabel do 1500, určitě bych ho vyzkoušel. *palec*

Edit:Páni, to je zombie vlákno.. Příspěvek přede mnou z r.2008 ;)
Ale dobré věci se holt nemění. Není důvod je měnit. Možná třeba jako tento kablík.
Zdá se mi, že se u mně trochu zlepšily basy. Zdálo se mi to večer, zdá se i teď. Jsou rychlejší a nepatrně líp definované. (Ale určitě ne moc velký rozdíl) Osobně bych za tím viděl to neskutečné stínění. Nevídané. U tak levného kabelu..

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 07 srp 2017 15:27

Taky mám tenhle kabel v XLR i RCA. Rozhodně lze doporučit. Nejsou tam věci, které na první poslech okouzlují a po čase iritují. Takové kabely mám rád...

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 09 srp 2017 12:45

Spíše zahoření ucha.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 09 srp 2017 12:58

O uchu tam nic nepíšou.
Viablue je velká a zavedená firma v Německu. Prodávají za rozumné ceny kvalitní věci. Podobně jako např. Sommer cable, (která je cenami ještě kousek níže).
Když už si něco takového napíší na svůj web, je to velmi zajímavé!
A taky že je to zrovna 22h, ne 24h, je zajímavé.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 09 srp 2017 13:59

Některé firmy něco podobného uvádějí, jiné ne. Např. MIT uvádí asi 100 hodin. U kabelů se zřejmě jedná o nabíjení dielektrika. AQ to řeší svými DBS. Neexistuje metodika nějakého měření, co zkoumat, co měřit, jaký je ten sledovaný parametr nebo hodnota, která se má na zvuku projevovat. Z tohoto důvodu to zůstane i nadále tématem spekulací. Předpokládám, že sami výrobci to mají vysledované. Nechat kabel nějakou dobu hrát a "sednout" je asi rozumější řešení, než ho "čerstvý" z krabice podrobit hodnocení. Jestli je to 22 nebo 24 hodin již není asi zásadní... Elektrotechnika si i nadále vystačí s R,L,C, nepředpokládám, že kvůli pár audiofilním "deviantům" vznikne nový vědní obor, který by dal odpovědi na různé audiofilní hypotézy... "To že sem ju neviděl, ještě neznamená, že ju nemáte". Všechno změřit nejde. Třeba míra lásky k hifi *sunglases*

Odpovědět