XLR kabely

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: XLR kabely

Příspěvek od FS »

PítrsPraha píše:
19 úno 2019 08:13
Tak nějak automaticky bez přemýšlení beru stříbro jako lepší volbu než měď
PavelDosko píše:
19 úno 2019 08:05
porad si myslim, ze to nelze pausalizovat napr. "stribro bude hrat vyborne", jako vse to chce v dane sestave vyzkouset
Tak nějak jsem to myslel - mám (měl jsem) určitý předsudek, že volba nepoužít stříbro je u producentů kabelů čistě ekonomická. Jenže i přesto, že cena mědi je cca 110krát nižší než u stříbra, tak ani použití stříbra nepředstavuje nijak podstatnou (no, výrobce to může vnímat jinak) část ceny kabelu - a to jsem vyšel z hodnocení kabelu za pár tisíc. Takže minimálně u mne je to konec jednoho předsudku.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 »

Ne všechno je stříbro co se třpití..., řekl bych že v dost kabelech jsou materiály stříbrem jen na papíře.To platí často i u udávané kvalitě mědi, OCC atd....

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

to Zdeno1:

Mám vyzkoušené, kabel tohoto typu konstrukce mám ve verzi RCA u grama a je výborný, přesný a čistý,frekvenčně vyrovnaný.Něco takového:
https://www.ebay.com/itm/0-5m-Pair-8-Co ... rk:11:pf:0
Měděný kabel AQ King Cobra je oproti němu teplejší, měkčí a mohutnější. Záleží ale na preferencích posluchače a vlastnostech dané sestavy samozřejmě. *thumbs up*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Brát cenu stříbra podle ceny komodity na burze je zavádějící. Kde je metalurgické hledisko, kvalita drátu.
Lepší je vzít cenu stříbrného drátu slušné kvality a rozumné ceny. Např. tady. - 30EUR/metr pro AWG22
https://www.audiophonics.fr/en/hook-up- ... 10649.html
V tom diskutovaném kablu je litz, ten sám o sobě stříbro ušetří. A ještě tam není výrobce uveden. Může to být cokoliv. Ale spíš něco levného.
Určitě lepší dobrá měď, než no name stříbro. Ale je to zrádné. Záleží na spoustě dalších věcí. Materiál vodiče je jenom jedno z mnoha hledisek u kablu.
jsem zastánce koupit drát známého OEM výrobce a s tím dál pracovat. Jako barák se staví od základů a ty mají být fortelné, ne z vepřovic. :x

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Brát cenu stříbra podle ceny komodity na burze je zavádějící. Kde je metalurgické hledisko, kvalita drátu.
*offtopic*
Jsme trochu off-topic, ale rád bych vysvětlil lépe, co jsem srovnáním ceny myslel. Souhlasím s tím, co píše kychtax - když budu vyrábět špičkové kabely a prodávat je za ony šílené peníze, tak převažujícím kritériem při návrhu nebude měď vs stříbro, ale právě ty ostatní věci - metalurgie, geometrie kabelu, dielektrikum.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Všiml jsem si, že konečný výsledek závisí dokonce na pinech zástrčky, někdy to vypadá, že bych měl vyhledat odbornou pomoc, snažím se to popírat sám sobě, ale znovu a zase se mi to potvrzuje, zvláštní.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

to kychtax: jen upřesním, kabel ve verzi RCA, který jsem zmínil, je přímo od tohoto výrobce a prodejce, a můžu opravdu doporučit. Ty kabely kvalitou daleko, daleko převyšují svoji cenu a jsou výborné. Stříbrné vodiče v metráži jsem z UK kupoval rovněž, přímo od tohoto gothic audio k vlastnímu použití a výsledek je výborný. Co se týká "no name stříbra", jen doplním, že i stříbrné kabely jiné konstrukce např. od tchaiwanského valab audio na ebay mají rovněž výborné recenze a nejsou nijak závratně drahé, takže bych se toho zas až tak nebál.

THresil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THresil »

Trošku to tu oživím... ;)
Setkal se už někdo s těmito kabely?
https://gothicaudio.com/collections/pro ... connectors

Docela se mně líbí z hlediska provedení, tak bych je možná i zkusil... :lol:

Doteď jsem byl tak nějak rozhodnutý, že vezmu QED Reference XLR 40 Analogue, ale už jsem tak nějak vystřízlivěl a asi se uberu jiným směrem...

Odpovědět