Diana Krall

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
JV
Kontaktovat uživatele:

Re: Diana Krall

Příspěvek od JV »

Počas posledných dní som si postupne pustil zo 5 - 6 CDčiek tejto dámy. Niečo cez sluchátka, niečo cez bedne. Bohužial si už nepamätám presne o ktoré albumy išlo (má pocit že to boli nejaké novšie), ale mám pocit že v niektorých skladbách dosť vystupujú sykavky. A to až až na tolko, že som prepol zosík na direkt (inak mám pri posluchu cez bedne jemne zdvihnuté výšky) aby sa to trochu zmiernilo. Inak majú tie albumy zvuk dobrý.
Všimli ste si to tiež?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

ktera alba a jake vydani ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Viz Pavel.

Plus douška: pokud zvuk sestavy potřebuje korekce, nehledal bych problém primárně v nahrávkách.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ako som písal nepamätám si presne o ktoré albumy išlo. Nezvyknem si robiť pri posluchu poznámky. Ale myslím že to bolo niečo z jej novších. Ono nie že by sa nedali počúvať - je to fajn muzika - len ma zaujali pri niektorých skladbách o niečo výraznejšie sykavky.
O aparatúre a korekciách sa tu hádam netreba zbytočne baviť ak pri tom istom nastavení v jedenom albume tie výraznejšie sykavky počujem a pri druhom nie. Nehovoriac o tom že cez sluchátka idem vždy na direkt.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pak se ale nedá odpovědět. Existuje více vydání.
A u aparatury, která hraje tak nevyrovnaně, že potřebuje korekce, je dost možné, že selektivně potlačuje / zvýrazňuje třeba některé oblasti výšek a proto se můžou některý sykavky zdát agresivní.

Bez konkrétních skladeb to ale nemá smysl řešit, když nevíme, o čem se bavíme.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Bol som len zvedavý či si niekto niečoho takého tiež všimol. Spätne sa mi už nechce pátrať po detailoch - dva dni počúvania tejto dievčiny stačilo. Aj keď to bolo príjemné.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

CD D. Krall které mám patří zvukově k výrazně nadprůměrným nahrávkám, problém se zvýrazněnými sykavkami jsem nezaznamenal.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

I pro vlastní zajímavost jsem namátkou vytáhl tahle 3 alba na 3 různých nosičích, celkem 4 disky: 1x CD, 1x SHM CD, 2x SACD.
Sykavky jsou podle mě v pořádku všude.
IMG_2437.jpg

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Tak som si spomenul aspoň na jeden z tých albumov - Wallflower - a postil som to znova.
Asi najviac to počujem v skladbách 2, 3, 4. Viac sami to už nechcelo počúvať.
O aké vydanie ide neviem zistiť ani s najsilnejšími okuliarmi, na tie pidipísmenká by som potreboval mikroskop. Ale je tam niečo ako znak podobný Verve + univerzal. Rok som nerozlúštil.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

U verze, která je na Tidalu (neuvádějí), jsou sykavky úplně ok.

Nejspíš bude chyba opravdu v řetězci.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

poslouchas to na tech yamahach ?

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ano. Yamaha - Chario. Inak som si pre zaujúmavosť pustil tú druhú skladbu na Onkyu (svojho času jeden z tých lepších mikrosystémov) a tam je to tiež nejaké ušušlané. Ale inak to znie celé dobre.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Večer som si pustil ďalší album - The look of love. Najprv do pozadia cez bedne, keď som čosi riešil zo synom a potom večer v klude cez sluchátka. Nijaké výraznejšie sykavky som si nevšimol. Mal som naozajstnú radosť z posluchu, hlavne v tých sluchátkach to bola mňamka.
Takže asi naozaj záleží na tom ako bol ktorý album nahratý, prípadne aké vydanie človek má.
Inak som si to zrátal - ak som niečo neprehliadol, tak by som mal mať od nej 7 albumov.
A uvažujem že by som si zbierku ešte o nejaký rozšíril. Možno pre zmenu na vinyle.
Celkom ma láka jej spolupráca s Tonym Bennettom. Poznáte to niekto?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Ad) Tony Bennett & Diana Krall: Love Is Here To Stay
Je to takové příjemné, (možná až moc) klidné album. Podobnému projektu Tonnyho Bennetta s Lady Gaga (Cheek To Cheek) dávám přednost.

Ad) "sykavky"
Posledně, na koncertu Patricie Barber v Polsku (zatlumený sál, amplifikovaný zvuk), jsem si uvědomil, jak prezentní mi připadaly právě sykavky. Citlivost na sykavky je hodně individuální. Je to dobře slyšet (byť u každého s jiným hodnocením), takže se to často omílá v recenzích. Já jsem býval na sykavky vysazený, pár let s Xavian XN185 II budiž toho důkazem. Dneska už je tak kriticky nevnínám (taky už nehraji jako kdysi na "uřvaný" systém), možná proto je dnes již nepovažuji za příznak dobře či špatně hrajícího systému, resp. nahrávky.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

DK & sykavky

DK nahrává v studiu dost z blízka a na velmi citlivé mikrofony Neumann, v některých skladbách je proto slyšet mlaskání a oddychování, šustění partiturou či metličkama na virbil s napnutýma strunama naladěnými silně na presenc, potlesk. Tj. její nahrávky jsou dost detailní a zachytí vše => podle mě jsou trochu "usyčené", ale ne nějak zásadně přes míru, ale trochu nad průměr ano.

Tento projev lze umocit (zhoršit) ostrými kabely a dost také materiálem (obvykle levného) výškáče (na Al), a pak také akustikou místnosti typicky holými stěnami "v krychli". Další příspěvek může mít i přístoj Yamaha, kteréýve střední kat. má trochu ostřejší projev (vyšší kat. již nikoliv).

Dále pak mladší lidí slyší do vyšších fr., starší (nebo mladí lidé ale s optřebovaných sluchem) již neslyší tak vysoko nebo nerozliší detailní vyšší fr. (no, je mi líto). Pokud se sejde kombinace všeho výše uvedeného dohromady, tak poslech (středy ale hlavně výšky) nemusí být příliš povzbuzující v porovnání s jinými interprety. Tož asi tak...

Jak se vám líbí: Diana Krall - This Dream Of You (Datum vydání 25.09.2020) ?

Odpovědět