Einstürzende Neubauten

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
humpf
Kontaktovat uživatele:

Re: Einstürzende Neubauten

Příspěvek od humpf »

Prima, mně se EN líbivali (což se dá asi poznat). A Cabaret V. v sedmdesátých určitě taky. Throbbing G. je kapitola sama pro sebe. Krupps určitě tak zábavní nebyli - byl jsem zvědavý, kdo se s čím ozve.

(A industriál stál do nemalé míry na tom, že ti kluci dlouho neuměli hrát a skládat (podobně jako třeba Plastici). To z mé strany není nic proti ničemu. Každému, kdo tyhle styly trochu poslouchá, je to snad jasné.)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Přesto se EN a Plastici stali legendami.Když se zeptáš ve světě koho znají z Čech tak ti odpoví ne Kája Got nebo Olympic, ale Plastic People.Plastici skládat uměli,ale hrát se učili.Ukázkou,že skládat uměli je cd Muž bez uší,která je pro mne psychedelický rock na nejvyšší ůrovni.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

humpf
stihl se van Gogh "naučit malovat" než mu došly síly nebo ne?

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

dadaft píše:humpf
stihl se van Gogh "naučit malovat" než mu došly síly nebo ne?
Když na takové srovnání přistoupím: Gogh přece nebyl žádný programový diletant.

Možná ale nerozumím otázce a skoro jistě oba maříme čas - svůj i druhých. Měj se pěkně, dadafte. Omlouvám se za narušení - nechtěl jsem ti vlézt do vlákna.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

to je škoda. já se bavím.

jenom si prostě myslím, že ta tvoje první poznámka, ač je vcelku jasné, cos myslel, nebyla nejšťastnější...
ale já vím o industriálu kulové.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jo a diletant byl. aspoň viděno současnýma očima. vždyť za celý svůj příživnický život dokázal prodat jeden jediný obraz! ne?
:mrgreen:

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

V podstatě souhlas se Zappou. Celkem to shrnul. Jen bych upřesnil, že ty původně industriální partičky se často někam vyvíjely, třeba k EBM, trance, house, postindustriálu. Některé oscilovaly mezi žánry. E.N. představují to, čemu se říká postindustriál. Tomu nebrutálnějšímu industriálu se velmi dobře dařilo především v Japonsku. E.N. jsou v podstatě skrytí písničkáři. :mrgreen:
ta poznámka o diletantech je tady zcela na místě, styl byl někdy označováni i jako "geniale diletanten".

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jádrem totohle sporu podle mě bylo, že v umění není pro výsledek schopnost tzv. umět hrát, tj. znát noty atd., tou rozhodující. jistě: většina spontánních tvůrců (nebo diletantů chcete-li) se to časem doučí, ale není to klíčová schopnost.
s čímž humpf evidentně nesouhlasí...

na rozdíl od vědy: bez malé násobilky asi díru do matematiky neudělám...

Vajgl
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Vajgl »

Němčina v této hudbě je úžasná, být to nazpíváno v angličtině hudba ztratí na vyjímečnosti. Dobré to je pozorovat u alba WAT od slovinců Laibach, tam má němčina takovou razanci jako žádný jiný jazyk nemá. Také němčina v podání Das Ich je apokalyptická. Hroutící se novostavny je opravdu dobrá kapela a na albu Perpetum mobile sem ztrávil spoustu času a neuměl se jej nabažit.

Zároveň doporučuji Cassandra Complex (angličani hrající v Belgii), Front242 (zrovna poslouchám No Coment 1984) a Frontline Assembly.

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Chtěl bych si pořídit album Silence Is Sexy na vinylu. Myslíte že to má cenu? Nebude to něco ve stylu "aby to bylo i na vinylu"?

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

dadaft píše:s čímž humpf evidentně nesouhlasí...
Jejda, já si teď všiml, že dadaft mě tenkrát nějak špatně pochopil. Nevím, jestli to má cenu, ostatním podle všeho došlo, že proti záměrně primitivní hudbě v zásadě nic nemám (třeba u Neubauten se mi dokonce docela líbí). Asi je to jedno - jen mi to padlo do oka. Nemá cenu to křísit.

Davidus - s technickou kvalitou ti neporadím, poslední, co od nich mám, je Ende Neu (dokonce na LP :-) ). Pak už mě nějak nebaví (už příliš umějí hrát ;-) ).

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Já mám od nich tři LP,zatím mě žádné nezklamalo,Silence is sexy je skvěle nahráno i na CD,ale taky uvažuji o tom LP...

Odpovědět