The Beatles

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

Ať roluju kamkoliv, koukám jak vejr, klikám všude, hledám "I Want You", tak nic. Fakt nic. Na celém webu pitchwork. Fakt to nemáš odněkud jinud?

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

noaid píše:Ať roluju kamkoliv, koukám jak vejr, klikám všude, hledám "I Want You", tak nic. Fakt nic. Na celém webu pitchwork. Fakt to nemáš odněkud jinud?

Jestli vidíš aspoň ty obrázky, které jsem pověsil přímo sem, klikni na ně pravým tlačítkem a podívej se, odkud jsou. Asi to bude nastavením tvého prohlížeče. Je tam těch obrázků víc.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Tak teď doma to na stejném prohlížeči už vidím celé, i toho textu vidím víc. Asi to dělala proxy v práci, že usekávala konec, jinak si to neumím vysvětlit. Díky za snahu.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Když tu porovnáváte mono a stereo verze a různé remastery tak jsem nedávno poslouchal první album The Beatles - (1963) Please Please Me (2008 Dr. Ebbetts Japan MFSL-1-101)
Obrázek

A abych řekl pravdu, tak ve sluchátkách se to moc poslouchat nedá. Všechny vokály zprava, většina nástrojů zleva. Po chvíli jsem musel dát sluchátka z hlavy.
Možná by stálo za to, tohle album zkusit na sluchátkovém zesilovači s binaurálním processingem či crossfadingem jako ZAMA, Pawel Acoustics či Corda.
Ale asi se poohlédnu po originální mono verzi.

noiad
Když chceš porovnávat dynamiku a zpracování jednotlivých remasterů, opravdu příště vynechej tu normalizaci ;)

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Tak co, máte někdo už remastery doma a naposlouchané? Jak to slyšíte? (nebo měříte :) )

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Remastery mám už docela naposlouchané a v kombimaci s Accuphase sestavou to nezní vůbec špatně ( mám pro porovnání i původní CD i OBI ).

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Mirek píše:Remastery mám už docela naposlouchané a v kombimaci s Accuphase sestavou to nezní vůbec špatně ( mám pro porovnání i původní CD i OBI ).

Na tom se asi všichni celkem shodnou. Kdybys měl něco vytkout, co bys řekl nejhoršího (i kdyby šlo o maličkost)?

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Jirie.Kdo měl pravdu?V mono verzi vyšly mini lp repliky.Mono verze je o mnoho lepší než stero verze.V té době bylo stereo v plénkách a tak to jěště pořádně neuměli.Mono je to pravé ořechové.Beatles v mono,to je ono.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no já si třeba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band v mono ani neumím představit, to je přece stereo-psycho-úlet.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

A máme tady další digitální download - George Harrison - All Things Must Pass
http://www.georgeharrison.com/#/all-thi ... nniversary

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Mimochodem, podobně jako McCartneyho Band on the Run je vysoké rozlišení jen ke stažení - bez sacd, dvd nebo blu-ray. (Naopak na kotoučcích s vysokým rozlišením vyšel ze starší popmusic letos třeba Bowie - Station to Station nebo Lou Reed - Metal Machine Music ;)). Sleduju se zájmem.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Spěje to zkrátka k tomu, kupovat výpravné reedice a k poslouchání si dokoupit download (pokud není součástí luxus balení, viz výroční Band On The Run)...
Umím si představit konečné řešení: kniha 30x30cm (všechna alba Beatles zobrazená zepředu, zezadu, zevnitř, z boku... v LP velikosti, plus fotky, texty, povídání) a k tomu přibalený přístupový kód na veškerou související muziku, samozřejmě na pěkné barevné kartičce s hologramem:-)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Existuje i jiná cesta - a tou vykročil Neil Young. Vlastním originál jeho Archives Vol.1 - krásná vymakaná krabice s magnetickými zámky, krásná tlustá kniha s fotkami a memorabiliemi, plakát, nějaké blbůstky, karta na digi download MP3, 10x audio blurey + 1CD + 1 DVD. Blu-reye neuvěřitelně promakané, i s lahůdkami pro audiofilní a vintage fanoušky, i milovníci gramofonů a magnetofonů si přijdou na své, ke každé písničce fotky, materiály, texty, videa, rozhovory. Často umně skryté v obraze. Včetně BD-Live, kde si lze z netu stáhnout dalších několik skladeb a videí, v podstatě další BD.
Člověk si hodně pohraje...a o zvukové kvalitě netřeba pochybovat (24/192) - člověk se přenese do analogových časů. Jen ta cena :( ta je fakt jen pro velké nadšence. Nějaké DVD-A je jen takový chudý příbuzný.

Download má svá omezení pro lidi s pomalou linkou. BD tato omezení má podstatně menší.

Jsme tady ale hodně *offtopic*

Odpovědět