YES

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

YES

Příspěvek od fox »

Můj favorit. V pospubertálním věku jsem chtěl mít všechny desky Yes. Jako student jsem chodil makat, abych na ně našetřil. Před vojnou jsem je ale všechny prodal a peníze propařil. Dnes mám zase všechny, které vyšli na LP do roku 84.
Obrázek

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od fox »

A co Rick Wakeman?
Obrázek

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Peer »

to Fox:
je vidět, že jsi do hudby fanda *thumbs up*

Uživatelský avatar
primare
Příspěvky: 115
Registrován: 25 dub 2008 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od primare »

Další z mých Top 10. Byl jsem tady na nich asi 3x. Nejvíc se mi líbil koncert v malé sportovní hale v Holešovicích. Pak jsem byl i na sólo Andersonovi a veeelkým zážitkem byla nedávná Asia, kde jsem stál asi 7 metrů od Steva Howea *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* .

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od fox »

Já jsem taky byl v malé hale. Byl to nářez jako prase. Škoda, že tam tehda nebyl Wakeman.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Zappadaddy »

Prave jsem poslouchal Topographic a Relayer.Po poslechu techto alb jsem si potvrdil proc YES patrili mezi absolutni spicku progu,jeste s King Crimson a Genesis.VDGG,ELP v zavesu.Hlavne Topographic mne prekvapil,necekal jsem od neho takovy pozitek.A od 10-15 minuty na prvni skladbe Relayer se konal opravdovy progrock masakr,proste nevydane.To co mnoho kapel nedokaze v cele jejich tvorbe to Yes udelali ve 20 minutach. *klanimse*
Tady vidite jak se mi oci vykulily pri poslechu YES:
Obrázek

Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 132
Registrován: 27 čer 2008 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Robinson »

Parádní foto Zappo:D :D přopomínáš mi Geddyho Lee z Rush. Jinak yes můžu taky .. Nejvíc pro mě asi
Close to the Edge a Album. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Už někdo z Vás poslouchal novou reedici YES na SHM -CD ???

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Mark Levinson »

Ještě ne, zatím je to na cestě.
Asi, teda doufám.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od Renown »

to Zappa
A od 10-15 minuty na prvni skladbe Relayer se konal opravdovy progrock masakr,proste nevydane.
Opravdu nevídané ..........

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Grafická úprava se trošku liší od původního vydání HDCD.Většina obálek je z mnohem tenčího papíru.Bohatostí příloh je ale předčí.Naprosto fenomenální je obal Fragile,který je spolu s YESSONGS naprosto věrnou replikou původních LP :shock:
Barevné podání vykazuje malé odchylky,ale pokud někdo nemá možnost přímého srovnání,tak to nezaregistruje.
Nejprve jsem byl překvapen,že je zrovna album YESSONGS téměř vyprodané.Teď už je mi to naprosto jasné :mrgreen:
Kdo zaváhal ten už jen může *headbang*
Poslouchat budu až ve čtvrtek *jupi*

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od pasul »

Taky jsem to všechno stihnul poklikat. Ovšem mizí to strašně rychle. Nechápu to. Takový zájem a ani ne za 14 dní je to fuč. Na ebay se teď už smějí. Ihned je cena 35 dolarů. A někteří tam mají i po 10 kusech. No prostě kdo zaváhal má smůlu. *fnuk*

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od fox »

Dnes jsem se vrátil z dovolené a doma mě čekalo taky pár kosků. Měl jsem je ale skoro dva měsíce objednané a zaplacené.
Stačil jsem prozatim poslechnout Fragille. Je to naprostý masakr. Tak perfektně jsem to ještě naslyšel a to ho poslouchám už 35 let.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Mark Levinson »

Hraje to lépe než verze od MFSL?

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Zappadaddy »

Fragile od MFSL zní lépe než japan mini replika,původní verze v HDCD.Bohužel v MFSL existuje pouze Fragile.Nedalo mi to a zakoupil jsem box těchto nových 2009 remasterů.Nndělám si nějaké iluze o lepším zvuku ,ale snad to výjde.Některé tituly jsou už beznadějně vyprodané,hlavně Yessongs,Fragile a Close to the edge.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host