Asket

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Asket
Kontaktovat uživatele:

Asket

Příspěvek od Asket »

Koncha

Slunce sviti, ptaci zpivaji, piju caj.
Predne bych jsem se rad omluvil, ze nepisu diakritikou, pac to je problem na jpn notasu i se systemem.
Hudbou ziju odmala + jinymi zajmy a tech je spoustu.

Jako v chude rodine jsem nejak se protloukal a od 85roku jsem poslouchal JMJarreho, pak Kitaro v r.89 pak hudbe od Software, S.Micus pak presel k jpop a kpop, relax a jazz instrumental apod... Prijde-li ke me navsteva dokazu se naladit i na metal aj....
Nesnasim hiphop rap a moravanku -celkove africkou hudbu a blizkeho vychodu.

Rad posloucham v mirne hlasitosti a nesnasim basove bubliny a snazim se vyhybat subwooferu ackoliv bas je pekny, ale neprehanet.
Nejoblibenejsi nastroj ? asi shakuhachi, pac predvede vam mnohe i jak je krasne ticho. A strunne zase detailnost. Pekne jsou varhany.
Poslechnu mnohe co ladi memu uchu od ruznych skladatelu...

k me sestave jsem se dopracoval casem, fakt dlouhodobe. Ponevadz jako chudej nemate moc na vyber k setreni, ale naposled jsem se dostal k jednomu kousku jako slepy k houslim. Dekuji vsem.

prehravam na Denon dcd 1015 ...momentalne pres optiku, kdysi na Marantz pm66 pres Cambridge audio kabel 700
Denon AVC A1 SE je fakt dobry...ale ma jednu chybu na kabelaz nema konektory, tudiz se musi srubovat... gaooo tak jsem si vyrobil pres kratke kabelaze nove terminaly pro silove kable
kable jsou stribrene oehlbach spletene dosebe vlastni vyroby celkovy prurez 10mm a maji lepsi dynamiku i vysky i prostorovost nez dvojlinka Jamo za 6.000 od kolegy... nechapu proc ma spleteni takovy rozdil....
repro Canton 109
Technics RS-TR 777

soucasna a predchozi sestava...koukam ze tam je i Zalman na cd..
Obrázek Obrázek

Berte me radeji jako chudaka *hura*
Obcas zajdu za znamymi, kteri maji lepsi sestavy a vice ziji s hifi.... Momentalne resim mistnost... to jest udelat obyvatelnou i pro ruzne navstevy a posluchatelnou.... nejak mi to v planovani nejde... asi budu muset nejak dat zavesy a jak trubka porad roztahovat a zatahovat.... maly rozpocet je na to.. ale akustika dela mnohe....
Jako chudej jsem chtel vzdy to lepsi nez je tlumclun.. muj sen je Accuface, Vincent....ale ten Denon byl rychlejsi :P
ps pokud chcete mi napsat na e-mail piste prosim bez diakritiky.

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Re: Asket

Příspěvek od Pamela »

Moc nerad to dělám,ale proč máš ten aparát špinavý jako PRASE !!!

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Pamela píše:Moc nerad to dělám,ale proč máš ten aparát špinavý jako PRASE !!!
Pamelo, tak toto bylo přivítání ! *headbang* Nejspíše raději poslouchá, než leští ! :lol:

Vítám tě mezi námi.

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

Omlouvám se,to asi slyšet nechtěl. *klanimse*

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

Vis neco je fotit pres den a neco pres noc... ale jinak myla jsi okna pres den nebo vnoci ??? zkus to jdnou v noci a uvidis jak budes mit okna spinave.... a ver ze je budes cistit 3x dele nez pres den... (pres den ty upalcovane okna nejdou tak videt jak vecer (ale mej rozsvicene svetlo) a to myju okna xlet)

Jinak mimochodem docela jsem se zapotil u toho nez jsem to tam naskladal a proste nadsene jsem to cvaknul aniz bych jsem se pozastavoval s umyvanim...
Proste hudba na prvnim miste... :P
Dale mam to v zaruce a tak jsem se bal, ze by mi to kixlo po umyvani.... tak jsem to radeji nechal tak a poslouchal...
pac predtim jsem 3 dni nespal jak jsem byl natesen, ze mi to ma dojet....

hele me moc veci nevytoci.... takze rypani snesu, co bych nesnesl kdyby to odeslo do vecnych lovist diky me blbosti.
Jsem hodne tolerantni clovek, dobrak asi, i flegmatik aj.... proste jsem vsim, pac jsem se naucil byt jakkoliv tvarlivy. Takze kde co me nerozhodi, pokud nejde o muj zivot a muj binec na ktery jsem si vydelal.... pres to se snazim vzdavat se veci - nelpenim....

Pamelo, ale dik za pripominku, sic pozde, ale mas kazdopadne pravdu (zavada byla predcasne odstranena na druhy den..)... jinak vysvetleni vyse s ustavovanim....

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

??? nejaky error mi to udelalo
nejak to smazat ?

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

Asket
Ještě jednou se omlouvám. :oops: Já prostě jen na aparát holýma rukama nesahám,ale připouštím že jsem asi pako.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

Proc pako e?
napsala jsi opravnene svuj nazor.... jenze nevis, ze ja ten vecer to poslouchal a utiral na druhy den... coz jsem napsal az dodatecne
ale aspon si dnes vecer vsimnes - mozna i ostatni, ze vecer na oknech uvidis kdejaky dotyk a prach...

Takze v pohode s vasi reakci....

ja ani reakci necekal, spise vysmech,
protoze nebyt toho Denonu tak bych asi ani do hifi sestavy nevlezl :mrgreen: uz Prazsky High End jsem bral jako legraci.... pac nektera krabice byly v me celozivotnim vydelku a to bych nesmel ani jist, abych usetril.... natoz napajeci kabel, na ktery by padla cela vyplata :lol:
No ja to beru s humorem vsechno.... a jsem rad za to co mam a je lepsi nez "tesco tip" ci "tlumclun"

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

Tak co okna ? :)))

jinak uz jsem magor nejvetsiho kalibru.... splasil jsem v sekaci dvojtou deku o 220x240cm a tu vrazil za hifarnu s nejakou srnkou....

prej srnecku... :lol:

Mno nevim jak to videla mamca co u me bydli koukala zda mi hrabe.... :shock:
Inu jak to rict... nepocitil jsem zmenu, teda ne rapidni... prostor mi pripada stejny jako bez deky (ta je za bednamaa hifi od zemi nahoru, za sebou mam sekretar s blbostmi a s bordelem...a vstupni dvere ktere jsou tak z 1/2 kryte jak sekretarem tak ikebanou (vetsi) a z druhe strany je satnik...)

Dnes polaboruji jeste tak jak to mam, ale asi to bude pase....max by to udelalo efekt pred zesik a cd.... ale pak za bedny......
zitra zkusim dat srnku za sebe pred sekretar s bordelem a dverma..... myslim ze to bude mit vetsi kyzeny efekt v akustice....
Jen me napada kolik mista ma byt za dekou nebo zavesem od steny ?? pac deku jsem pres 4 hranolky provesil a oprel o stenu (tezky zaves nevim ke koupit.... nebude stacit dvojte frote ?)

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Ahoj Askete,

možná se cítíš tak jak se popisuješ, malej a blbej, ale věř, že to všechno se může postupem času změnit.
Mozná nevyděláváš tolik kolik by jsi potřeboval, kupuješ věci v sekáči, kam je dávají ti, co se jich možná z finančních důvodů musí vzdát.
Máš velký koníček, který tě může pozvednout nad bahno tohoto za ziskem honícího se světa, máš HUDBU.
Přeji ti, aby tě poslech tvé sestavy uspokojoval a aby ti zapálení do hifi vydrželo, i když třeba musíš šetřit. Na druhou stranu je vidět, že si vážíš toho, co sis vydobil.
Vítám Tě a přeju v hifi i v životě více výher než proher.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Pamela píše:Moc nerad to dělám,ale proč máš ten aparát špinavý jako PRASE !!!
jestli je těchhle pár flíčičků na velké písmo, tak to bys to moje hardcore asi nevydýchal člověče. :roll: :D

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Shakuhachi, v tichu mezi tóny zpívá duše, podobně na mne působí i arménský duduk , např. Liudvig Garibian - Spirit of the Morning Winds.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

No vazim si kazdeho hifisty a vasich zkusenosti uspechu a omylu....
nechci nikoho soudit a jsem rad, ze obcas mi nekdo napise ci rekne to co si mysli

dodam ze...kdysi me kazdy poznal co jsem zac ve zviretniku.. dnes uz ne. Jsem se tak prekopal, ze za svymi cili jdu, nad nekterymi reakcemi mavnu rukou, na jine odpovidam, nekdy se strhnu se sklony nekdy ne.... proste zalezi na mem rozpolozeni...
Tudiz dnes na me lidi koukaj zda jsem lev ci ryba nebo strelec atd.... tudiz ve me je ohen i voda i zem i vzduch.... a dle vnitrni nalady, kterou si udrzuji radostnou s uvedomovanim presouvam ruzne na dane zivly a pote i reaguji...
treba i opacnou reakci nez bylo psano.... nekdy horlive.

Ale jak psal PavelN vazim si mnoho veci..... ale je u problem, nevidim neposloucham tak se vseho vzdavam jako bych to nemel.... vidim-li to slysim-li to tak si toho vazim a mam radost.... tu ani mi nejde o cenu veci.... ale o hodnotu ziskane veci.
Mnozi asi ted me nebudou chapat v zivote jsem nemel takou radost jako kdyz mi prisly prvni 2 alba z jpn. Je jaskakal po byte radosti.... pak byl ten zesik.... z toho jsem par dni nespal... nebo i jine....radosti a ty si vybavuji a ty me drzi nad vodou.... jinak okoli jsem proste odepsal, izoloval pac mi pripada negativni...

Abych byl presny ja jsem divnej pro okoli.... pac mam plno zajmu a konicku. Od mala posloucham divnou hudbu... (kde kdo se zajimal o ceskou popr. o metal a pop ja se zajimal o jean michel jarre a kitaro... pak lidi ujizdeli na technu a rap atd... ja na jpn a korejske hudbe, kdekdo se ucil anglinu ja jpn...) Mnozi nechapou jak to muzu poslouchat.... a ja se ptam umis francouzky, italsky anglicky nemecky ??? ne ... tak proc poslouchas jejich hudbu ?? bo se mi libi.... vidis a i me se asie libi... teda jak co.
Proste si pripadam na konci... snazim se vyhybat davu.... a v hifi jsem proto, ze se snazi o peknou kvalitni hudbu....tudiz mnozi nechapaji proc nemam equalizer... na Marantzu a na Denonu je vse na nule... proc nemam klasickou znacku ale vzdy divnou a neznamou pro ne......

aspon, ze tu u vas je pochopeni.
Vim ze jsem divny pro jine, ale me ostatni pripadnou jeste divnejsi... pac mi pripadaji jako slepe stado ritici se do propasti....
Uplne divnej budu az za nejaky cas budu koberce ci deky pribijet na zed :lol:

ale info pro vas..... az tak blbej nejsem - je to spise opet v humornem podtextu "malej ale sikovnej", pac ja rad humorne pisu....
....mam zkousky na 3druhy turbokompresory 4.5MWatt (to se musi volat zalozni elektrarna jinak by podnik ci mesto kleklo pri najezdu...) a pak 10 a 15 i 17 typy kompr. o 1.5MW... +zkousky na plosinu, destu, svarecke, jerabnicke a vazacske, kotelnicke, mam i ridicak, svedu na soustruhu, delam zednicke a truhlarske i elektrikarske prace (nerozumim ale vsemu), ale vyucen jsem jen zamecnik bez matury. Dokecam se cesky, blbe ale dokecam k veci anglicky, polsky, rusky, japonsky, slovensky (pred 2 lety i s italama jsem se domluvil pracovne co udelat), kutim stranky na pc, skadal a rypal se jsem v HW pc i v SW, rypu se s 2D a 3D grafikou, fotim, hudba, caje (asie), nakupy, keramika, numismatika, vareni i peceni, kukam na anime, hriby hledam, jezdim na strelnici, kde co kutim, se zajmem o buddhismus, mystika, zen, vesteni, nakup/prodej, atd.... aby to nestacilo jsem predsedou v baraku, na firme predakem. Byl jsem 8 let skautem.

Proste co vse clovek neudela za mizerny plat tu na ostravsku...
v praze mate 1 povolani za 1 velky plat... tu jich mate 10 za plat 12.000hrubeho

tot asi vse k me malickosti.... proto si mnohe radeji udelam a cenim si sve prace... mistama pohrdam jinymi.... tak se omlouvam, myslim si ze tam nepatrite... pac mam na mysli nefachcenka ci neschopne lidi

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

...sestava je pěkně naleštěná...
Ale stačí večer fotit s bleskem a člověk se někdy zhrozí. Na černé jde vidět každý macanec a toho prachu. Všichni vyzkoušejte a uvidíte.
Askete, vítám tě mezi námi.
Hlavně nepropadej hifi panice.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

Dik... uz se stalo :D

ne v pohode.... plan je jasny - prekopat mistnost to tu potrebuji jak sul i bez hiifarny.... a kdyz uz ji mam x let tak ji trochu upravim i pro hifi.... kazdoapdne nejaka pracka by bodla.... zkusim to prvne s tou valchou :mrgreen:
Jsem v klidu pac na jine repra stejne nemam a kdyz uz chtelo by to tak aspon za 120-200.000... ale nemam ani buldozer na banku. takze zase nic. :lol:

Odpovědět