bohus

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od efičák »

Budeme si s Korýšem medit. Rozdělí se se mnou, sbírka je bohatá a zvukoví mistři jsou čuníci.
Kdyby to jen glajchštajlovalo, je pěkné všechno. Tak to mám více méně já, takže bych to poznal...

Ach prostor. Ten je tak veliký a nádherně zabodnutý. "Podobně" mi hrál Ortofon 2M Blue, tak prostorově hraje nyní Audionet CD. Bez číselné pachuti výšek a chladu mikročipy hlídaných křemíkových obvodů. Přesnost v službách zvuku.
Elektronky v předzesilovači ještě nemají plný tok emisí elektronů. Už teď, jsou rychlejší a umí výšky. To není jen tak. Hlas Věrky Špinarové normální cedlo nedá. Zpěvačky mají, od dob číselného moru smůlu. Co uměl singl na dobrém analogu, to na stříbrné placce nefunguje. Až včera. Věrka zapěla a já nechal vystydnout, znamenitou brazilskou kávu.
Audio Research hraje báječně.
Až se zase vrátím od Bohůše, můžu buď vypít láhev medoviny, to pak otupí kritický poslech, nebo počkám den až dva. Sluchová paměť už slábne a rozdíl tříd je prostě realita a ta se musí přijmout.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Jestli to HIFI není na pokakání.
Když jsem si pořídil AR REF 5, tak jsem už špekuloval jen nad signálovými kabely mezi REF5 a Musical Fidelity 550K. Nakonec jsem získal Kimbry KS1021 a další průser, neboť tyto krátké signálové kabely si vyžádaly přemístění koncáků blíž k REF 5 a tím pádem mi zase nestačí délka repro kabelů od mistra "Pytla". *fnuk* No a nezbývá nic jiného, než buď poprosit Mirka o jejich nastavení, nebo o udělání nových.
Jak říkám, někdy je to na pokákání, ale hlavně když je veselo. *hura*

enregistree

Re: bohus

Příspěvek od enregistree »

Reproduktorove kabely urcite neni dobre nastavovat.
Vyhoda monobloku je v jejich umisteni blizko beden, resenim je vymena signalovych kabelu za delsi (to se ti asi nechce) :)
--
L_u_k_a_s

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od lachim »

bohus

rozhodně bych ty repro-kabely nastavil.
furutech teď prodává "čokolády" v rhodiu.
ta čokoláda se omotá páskou na koberce...
....a když ti to pak ještě pytel obalí dřevěnou krabičkou s nějakým nápisem.... budeš mít vlastně kabely kimber.
jen do toho.
nastavit lze lecos!

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od Tony »

Ja myslím, že by bolo treba správne nastaviť hlavne Lachima :)

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Tony :
neznáš Lachima? třeba vše vnímat naopak :lol:

hsa :
signálové mezi REF5 a MF musí být RCA. Koncáky MF550K nemají XLR vstupy, takže jedině nové repro kabely.

enregistree

Re: bohus

Příspěvek od enregistree »

bohus píše:Tony :
neznáš Lachima? třeba vše vnímat naopak :lol:

hsa :
signálové mezi REF5 a MF musí být RCA. Koncáky MF550K nemají XLR vstupy, takže jedině nové repro kabely.
Nove delsi repro kabely nebo nove delsi RCA kabely, druhou variantu bych zvolil. Nebo si nejak nerozumime. Drzim palce.
--
L_u_k_a_s

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Nové repro kabely od Mirka "Pytel" se jeví být suprové, takže problém se zdá být vyřešen.
Myslím si, že mám jasno i o zbytku, tzn. signálové symetriky mezi ART G2 a REF5.
Je dobré naslouchat a nejít tvrdošíjně svou cestou.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od efičák »

Milé pozvání v nedělní odpoledne k Bohušovi mi otevřelo otázku, jak dlouho trvá cesta k cíli, neboť ten, se u Bohuše dostavil.
Známe se několik let a sleduji jeho cestu za grálem Paní Hudby s zvědavostí.

Cesta z kvalitní sestavy za rozumné peníze, k současné ultimativní aparatuře k přenosu nuancí a všech dostupných kvalit z zvukových nosičů je velmi interesantní.

K vonícímu šálku italského pressa , usazen v pohodlné sedačce, mi přišlo na zvuku nejdříve něco neznámého, zcela jiného.
Lehce nervózní analyzuji ten pocit a zkoumám klasické kvality : basystředvýšky a vše O.K.
Jenže bylo to jiné, úplně jiné, ne návykový zvuk Hi-Fi jaký znám.

Kalibruju uši, vinyl vystřídal CDP Audionet, měníme styly a nahrávky a pomalu přicházím na zdroj té změny.
Zvuk je hustý jako smetanová zmrzlina a tak informativní, že by mohl být analytický, kdyby chladná analýza, jakou z nám z aktivních profi monitorů pro blízký poslech, byla správná formulace.

Postupně to začalo být příjemné až návykové.
Nahrávka s sborovým zpěvem zapůsobila podobně realisticky, jako živý koncert mých přátel z Ostravského pěveckého sboru v kostele v Třebovicích.

Nikdy mi nepřišel zvuk Cd tak dobrý!
Bude-li zvuk z vyšších formátů ještě lepší ?
Všechny předpoklady tady jsou, ale pro mne je "pouhé" cédéčko dostatečně kvalitní a naštěstí zvuk odbytých nahrávek neodpuzuje od poslechu hudby. Což je vzácná vlastnost aparatur.
Dát si 10% sbírky na zvláštní místo a poslouchat jen je, je k ničemu.

U aparátu takové jakosti, jsou nové Bohušovy reprokabely zcela nutné a posouvají uměleckou performaci do nadoblačných výšin.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Měl jsem Efi z počátku tentýž pocit.
Nejsou to však jen nové repro kabely Nordost Valhalla,ale od i signálové Valhally od CD do předzesilovače.
Někdy si přines svá CD a't máš nejlepší srovnání.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Drvoštěp :

dík za "konečně" dřevěné police do racku a vysekávám poklonu "PANU" stolaři.
Jelikož tady fotky neumím, tak Ti je pošlu mailem.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Efi :
budeš muset přijít ještě jednou.
Změna v CD Player - SACD Krell EVO 505 ;)
a vytuněné monobloky Musical Fidelity 550K. ;)

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od efičák »

Zase budu muset na odvykačku *2thumbsup*

Zážitek z poslechu na poslední návštěvě mě přinutil k třídenní zapomínací pauze.

Vemu si LP Besame Mucho, a oblíbené cedla.
A vezmu i dobrou muziku na špatných nahrávkách.
Čekám velká překvapení.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Jejda, já u sebe dlouho nebyl.
Tak jen alespoň změna v repro. Výměna za ATC 40 a jsem tuze spokojen.
Navnadil mě Pytel a následně Šostakovič,( ještě že se mu popsul ten výškáč a já měl zas haluz).
Sonusky spolu s Audionety jsou v mé trucovně.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: bohus

Příspěvek od bohus »

Jelikož jsem se rozhodl být již spokojen s tím co mi doma hraje a již nikdy nic měnit nemíním, tak uvedu na pravou míru co mě vlastně denně těší.
Pokud to nedodržím, tak jsem srab.

a) phono cesta : pro-ject xperience (ten nejstarší typ, upgrade s karbonovým ramínkep) s Ortofon Jubilee, VDH Orchide, Ortofon Verto, phono Tri-Vista, PS Audio GCPH, VDH Orchide, Audioresearch REF 5.
b) CD cesta : buď Krell EVO 505, nebo Audionet ART G2 s EPS, Nordost Valhalla, REF 5.
Z REF5 pak přes Kimber 1026 do výtečně vytuněných monobloků Musical Fidelity 550K a pak přes Nordost Valhalla do repro ATC 40 (rovněž skvěle vytuněných).

Pak ještě v trucovně a u televize nějaké další komponenty a bedny z nichž si nejvíce vážím v malé místnosti perfektně hrající repro
SF Guarneri Palladium, které výtečně hrají jak s Audionetem SAM V2, tak s monobloky od Pro-Ject - Amp Box RS Mono.
Zdroje jsou pak buď Stream Box RS nebo CD Box RS od Pro-Ject. DAC bývá Pre Box RS Digital. Kabeláž různá, ale perfektní jsou repro od Pytla, ale třeba i repro Tri-Vista

Toť vše. Berte to prosím jako výsledek předlouhé cesty výměn všech komponentů a kabeláže a toto si opravdu sedlo. Možná to někomu pomůže.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host