Davidus

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Davidus
Kontaktovat uživatele:

Davidus

Příspěvek od Davidus »

Nějakou dobu se tady už pohybuji a myslím, že je vhodné něco o sobě i napsat.
Jsem na světě téměř 29 a půl roku. S hifi jsem se poprvé setkal někdy v druhé polovině devadesátých let u kamaráda jednoho spolužáka ze střední. Byla to sestava Technics s reprobednami TVM (později vyměněné za nějaké DIY) a moc se mi to líbilo. Od té doby jsem věděl, že něco takového musím taky mít. Jednoho dne se mi tento sen splnil a dostal jsem od jedněch známých AV reciever, CD a repro Technics. Nebylo to sice kdoví co, ale byl jsem za to velmi rád a užíval jsem si to. Pár let jsem si tímto vydržel. Jenže pak jsem objevil hifi fora. Technics jsem poslal dál a pořídil si čistě stereo zesilovač Akai AM-55, CD přehrávač Akai CD-57 a repro Quadral Altan Mk IV. Toto všechno mám dodnes. V létě jsem zesilovač nahradil stroji NVE, a to předzesilovačem PLQ 304 a koncem MLQ 120. A abych nezapomněl, tak mám i gramofon, a to JVC JL-A1, t.č. na omlazovací kůře.

Zde alespoň jedna fotka sestavy (foceno pro jiný účel, ale pro představu to stačí).
Obrázek

Na horní polici se vedle CD krčí Phono Box SE II. Ta štětka před ním slouží na oprašování členitějších částí přístrojů. Místo CD patří gramofon. Půjde ale pravděpodobně na zeď. Následuje Akai CD-57 a AM-55 (plní funkci DAC a sluchátkového zesu - hraju i z PC) a dole dělené NVE. Ty skříňky pod repro nevypadají nejlíp, ale zatím jsem nesehnal vhodné stojany. Rack je dočasný. Už jsem měl skoro ve výrobě nový, ale upřednostnil jsem potřebnější kus nábytku. Snad během příštího roku proběhne výměna. PC čeká též výměna (skoro celý nový je v šuplíku). Chybí jen vybrat správnou skříň a pár drobností.

Plány do budoucna: Vyměnit oba Akaie ideálně za CD s DAC a repro za nějaké decentní 3 p sloupky. A protože se mi hlavním zdrojem zvuku stal gramofon, tak chci pořídit pračku LP a časem i nějaký lepší gramec.

A protože hifi není jen o mašinkách, ale hlavně o hudbě, kterou máme (aspoň doufám) rádi, tak i něco k tomu.
Poslouchám toho hodně. Nejvíc se u mě najde varhanní hudby (hlavně francouzská z 19. a 20. století) a klasiky. Pak jazz, rock i metal. Elektronika velmi okrajově.

Bína
Kontaktovat uživatele:

Re: Davidus

Příspěvek od Bína »

Moc hezké *thumbs up*
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Ten gramofon som niesol po schodoch ku mne domov zabaleny v krabici, takze dufam, ze ho uvidim aj inak ako v tej krabici *sunglases*
Na Akai mam slabost, hrozne sa mi paci ten design a hrozne ma stve, ze je Akai dnes na to tak ako je

PS: Pre ostatnych/neznalych - viezol som tem gramec autom Davidusovi na AA2010...

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

*palec*

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

MB píše:Ten gramofon som niesol po schodoch ku mne domov zabaleny v krabici, takze dufam, ze ho uvidim aj inak ako v tej krabici *sunglases*
Na Akai mam slabost, hrozne sa mi paci ten design a hrozne ma stve, ze je Akai dnes na to tak ako je

PS: Pre ostatnych/neznalych - viezol som tem gramec autom Davidusovi na AA2010...
No myslím, že to přežil. Když několik měsíců před tím přežil bez úhony i přepravu poštou ke mně... Jak bude gramec zpátky, tak udělám lepší fotky.

Akai jsem bral hlavně kvůli DAC, kvůli propojení s PC. Zvukově mi to přišlo lepší než Technics a NVE je ještě dál...

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Tak starý gramofon nahradil nový. Užívám si teď RPM 5.1 se stříbrnými drátky v ramínku, 2M Bronze a PB SE II (děkuji tímto oběma zainteresovaným osobám) a jsem ve stadiu hledání vhodného phono kabelu. Budu rád i za vaše tipy (ideálně stříbro nebo postříbřená měď). Jako phono kabel mám zatím RG 62 a dá se to docela dobře poslouchat.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Ten kratičký kousek koaxiálního kabelu tak velký vliv nemá.
2M Bronze bude hrát správně, pomocí trvalé zátěže 120 pF v Phono boxu SE2.

Technicky se mi to zdá jako celek dobrý, jen doporučuji upevnit masivní poličku na zeď, tím se zamezí všem vibracím.

Ortofon 2M Bronze a její velmi detailní dynamický zvuk mne právě oblažuje v podobě hudby barokního velikána G.F. Händla.

Koncertantní dílo patří k vrcholným skladbám a ačkoli nedosahuje na odkaz a vrcholnou formu nejlepších Bachových děl, mám na něj osobní vzpomínku, v podobě znamenité nahrávky na chromdioxidové kazety přímo z studiového pásu od východoněmecké Eterny.
Dárkový box dobovou podobiznou v paruce, obsahoval tři znamenitě nahrané a provedené kazety.

Obrázek

Mé zjihlé psyché hladil Georg Friedrychttp://www.youtube.com/watch?v=41IBQkuA1QM

A právě postříbřený kabel domácí výroby, zdá se mi poněkud chladný.
Po dohrání první strany LP, jej nahradím čistě měděným s vrstvou uhlíku pana V.D. Hulla, výrobce MC přenosek a kabelů.

Pouštím druhou stranu LP.
A ano, kombinace Tube boxu SE a hybridního phono kabelu OFC měď + uhlík, se mi líbí.
Pleťovka jak se patří.
Přeji moře hudby. *thumbs up*

Došla mi souvislost s světlým zvukem přenosky.
Doporučená zátěž (kapacita) pro Ortofon 2M Red, je od 150 do 300 pF.
Moje zapojení je pod touto hodnotou a přenoska není správně zatížená.
Kabel VDH má správnou délku 123 cm.
Součet zátěže bude kolem 130 pF. A tím je projev harmoničtější.
Úplně nejvíce má na MM přenosku vliv zatížení Tube boxem SE, kterému jsem odpojil kondenzátory.
Potřebnou zátěž nyní dosáhnu potřebnou délkou phono kabelu.

Ten zvuk je nejlepší správný ! :P

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Aleši ty chlape jeden!!! Tolik informací že by jeden spáchal analogovou sebevraždu... *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* Chudák teď běhá po sousedech a hledá metr...

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Metr mám svůj... ;)
Je dobře, co mi taky Aleš napsal. A o VDH mimo jiné taky přemýšlím...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Upřesňuji.
Jedině mé dva phono předzesilovače, Pro-Ject a Musical Fidelity, jsou upraveny tak, že musím hlídat délku kabelů.

Davidův Pro-Ject Phono box SE II. je v originálním stavu a na kabeláž do rozumné délky reagovat nebude.
Normální signálový kabel do 130 pF, bude vyhovující.

Má-li RG-62 společně s drátky v gramofonu 70 pF, bude součtem s kondenzátory v Phono boxu SE2., výsledných 190 pF.
To je velmi příjemně, uprostřed doporučené zátěže.
Ortofonka bude mít lineární průběh.

Souhra Ortofon řady 2M a předzesilovačů Pro-Ject, je vynikající.
:)

Obrázek

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Včera jsem měl odpoledne chvíli času, tak jsem nafotil celou sestavu. Nejsou to úplně ideální fotky, jsou to složeniny z několika fotografií, ale pro informaci to stačí. Původní obrázek z prvního příspěvku už stejně zmizel a ani není aktuální.
Do highendu to má hodně daleko, ale to ani není mým úmyslem. Chci sestavu, která mě bude bavit poslouchat (a baví mě už teď).

ObrázekObrázek

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Protože jsme dneska měli v práci volno (kvůli návštěvě ruského prezidenta), udělal jsem si pořádek v LP. A zde je výsledek. Umístění regálu je zatím provizorní, jiné místo momentálně není. To barevné (druhé odspodu) je sada Bachových kantát (cca 100 LP).
Obrázek

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus »

Blíží se konec roku, a protože jsem během posledního půlroku udělal pár změn v sestavě, tak jsem usoudil, že Vás s nimi seznámím.

První mi přibyl do sestavy tuner Luxman T-2. Krásný kousek, sice starý jako já, ale naprosto jak nový a uvnitř ani smítko prachu.Po zvukové stránce není co řešit. Koupil jsem ho jen kvůli jedné stanici, kterou poslouchám (ČRo 3 Vltava), ale za ty prachy se mi to oplatí.
Vyměnil jsem též cd přehrávač Akai za Philips CD 960. Tady snad není potřeba nic dalšího psát.

Obrázek

Nakonec přišlo i na koncový zesilovač. NVE nahradil DPA 223. Sice výkonově slabší, ale zvukově se mi líbí o mnoho více než NVE.

Obrázek

V plánu na příští rok je výměna repro a předzesilovače (zde mám už jasno).

Obrázek
Obrázek

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

A copak to bude za repro a preamp,jestli to není tajemství?

Odpovědět