Efičák

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Re: Efičák

Příspěvek od Mark Levinson »

Efičáku,
gratuluji k novému playeru, stroji už jaksi z první ligy. Takovéto novinky v sestavě přinášejí mnoho radosti z poslechu hudby, ale taky plno vrásek. Pálenky se hodí už jen do auta a audiofilní cedla hrají tak skvěle, že od hromadného nákupu odrazuje jen cena (a manželka) :lol:.
Zajímal by mne i zvuk Dnesenu B-400 XS i když charakter zvuku bude podobný.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Efičáku teda koukám, že jdeš do toho po hlavě. No jen tak dál. Kolik koštuje ta černá krabice? A s těmi CD má Mark Levinson pravdu. Vždycky když přijdu z rachoty, tak první ve dveřích jsou kyselé pohledy a věta: "Zase ti přišly balíky. Zajímalo by mě, kolik to celé zase stálo... ". A ono se to kupí a kupí. O pálenkách nemůže být řeč. Co takhle porovnání s tvým gramofonem?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

eficak píše:Princové, synové dánští, pokladnice rytmu a muzikality, nezpřístupní pokladnici nepřipravenému.
Nejdříve koncilium druidů ve složení: Bohuš, Renown, Radek, Zbyněk, Patmann a má paní, vyslovili pochvalu skand. designu. Druidové zamumlali: jde s tím žít, nic hrozného, nebo: je to rozsekané na středy, výšky jen nižší a basy, nebo, kdy to bylo v tom servisu, je to už rozehrané ?A to bylo všechno.
Nepřipravený nejdříve zasmutnil pravým severským smutkem a isomnií (nespavost).
Veliká nespravedlivost stala se v mém vláknu!
Chybějící druid, navíc pájkou a konzenzátory vládnoucí, krotitel živých MC HO přenosek a stavitel DIY přenoskových předzesilovačů, můj vzácný přítel a rádce, druid 1. !!! kategorie, TOM, byl mou vinou opominut. Tímto se omlouvám a doplňuji koncilium vážených analogových druidů o jeho vzácné milé jméno TOM.

Tomík je druid, který pro mně objevil šokující kvalitu americko-japonské přenoskové firmy Sumiko.
Dnes už předělaný k nepoznání, přístroj Pro-Ject RPM-5 super pack, osazený v továrně vysoko výstupňovou MC přenoskou Sumiko Blue Point no.2, zahrál analogovou sladkostí výšek, jaké znám snad jen od Peera a jeho 38tisícového Dynavectoru, dynamickou reprodukcí celého pásma a basů především, čistotou a rozlišeností jakou bych prostě z gramofonu za 13t. nečekal. Vzpomínám na test Wojty Paculy, který také jako já, nepoznal ukrytý půvab modrého zázraku z Japonska a popsal agilitu středů a doporučil co nejjemnější phono. Blue Point 2, prošla mým gramofonem bez uznání, aniž bych poznal jeho kouzlo. Překazila to má paní vtlačením krytu do chvějky a jejím ohnutím o 45¨, dříve, než se rozehrála. Tome výborně! Analogový barde!

ObrázekObrázek

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Potvrzuji, výborná přenoska (dík Renowne), provozuji na běžné komerci Thorens TD 295 Mk.IV a do PRE Mc Intosh.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Mark Levinson píše:Efičáku,
gratuluji k novému playeru, stroji už jaksi z první ligy. Takovéto novinky v sestavě přinášejí mnoho radosti z poslechu hudby, ale taky plno vrásek. Pálenky se hodí už jen do auta a audiofilní cedla hrají tak skvěle, že od hromadného nákupu odrazuje jen cena (a manželka) :lol:.
Zajímal by mne i zvuk Dnesenu B-400 XS i když charakter zvuku bude podobný.
Je to průser, 50% sbírky, mám v kopiích. :-(
Hromadný nákup je při 75Kč/h nemožný. . .
pasul píše:Efičáku teda koukám, že jdeš do toho po hlavě. No jen tak dál. Kolik koštuje ta černá krabice? A s těmi CD má Mark Levinson pravdu. Vždycky když přijdu z rachoty, tak první ve dveřích jsou kyselé pohledy a věta: "Zase ti přišly balíky. Zajímalo by mě, kolik to celé zase stálo... ". A ono se to kupí a kupí. O pálenkách nemůže být řeč. Co takhle porovnání s tvým gramofonem?
Jo. Robine, co s pálenkama. . .
Já už mám kyselé pohledy u otevřeného prohlížeče s nabídkou hudby.
Porovnání od analogového tajemníka? Vítězí husté, nekomprimované středy.
Mozartovo Requiem s Karajanem, je na CD grandiózní, dynamické.
U LP vnímám daleko plnější zpěv, přirozenější zvuk, jako celek.
Okraje pásem mi z CD přijdou čistější. Nyní mám více peněz c cedlu, Valencia by zasloužila ještě lepší phono na plný rozkvět. Ale aparát jako celek je nad své možnosti už nyní.
Totéž CD je u Zbyňka na Triangle Magnelan a dělených Densenech monohem, mnohem dál.
Též více než médium, rozhoduje nahrávka.

CharlieCh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CharlieCh »

Tak jsem, prátelé, byl dnes poctěn návštěvou u efičáka. Čekal jsem cokoli, ale tak fajn chlapa asi ne. Přivezl jsem s sebou gramo, které mi sešteloval, odvezl jsem si navíc jeho přenosku Goldring 1012 GX. Škoda, že na celou akci bylo tak málo času, ale i za tu hoďku a půl jsem se naučil tolik, jako jsem se nenaučil za měsíc brouzdání na netu, holt jeden pohled je lepší, než stránka textu...ještě jednou díky, Aleši.
PS - Prvotní kratičký poslech přenosky Goldring 1012 GX zatím budí nadšení, Pražský výběr zní i na mé lowend sestavě moc hezky.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Efičáku,díky Ti za návštěvu a pomoc při seřízení gramofonu,zase jsem něco blíže...
S Tebou chodí do domu hudba *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Dawsoo, moc moc rád, Tě tady vidím, kamaráde.
Tvá přítomnost dodala našemu fóru lesk.
Buď tu rád a spokojen.

Tacmud
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tacmud »

Tak co, stary pardale. Cas zas zajit na jedno a poslechnout par lupancu ne? *2thumbsup*

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

Dawsoo

Co to? Něco mi uteklo? :-o

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Zdravím zvukového kurátora a poradce Dawsa.
Jeho rady a především zdařilé monitory Cooper Holophonic mne provází druhým rokem k velkému náročném rozlišení se spoustou muziky.

Pořízením analogového cédéčka Pioneer PD S06 a výměnou dvojice operáků za naprosto senzačně hrající OPA...
Ze sbírky stříbrných kotoučků se stal zdroj radosti za velkého pohodlí.
Zvouček CD teď připomíná Phono na CD a z toho mám velkou radost.

Strukturovaný zvuk gongového základu činelů mazlivě olizuje ouška, hlas je plný a přesvědčivý.
Vyvážený zvuk kvalitní mechaniky Pincka přetažený polidšťovadlem Legato Link se dobře snoubí s Dawsem vyladěným integrovaným Densen B-100, jenž má původní jen trafo a desku.
Tranzistory osazený lampáč hraje s upraveným Pinckem magicky a přesvědčivě. Obdivuji schopnost předat muziku i potichu !
Je to můj miláček.
*palec*

Dalším krokem je vykrmení membrán monitorů s špičkovými měniči Seas Excel Vintage, děleným zesilovačem Parasound. Zvuk se posunul více k přesnosti, membrány jsou kontrolovanější, bedny sejdou níže, ale basů díky kontrole ubylo ve prospěch kvality.

Parasound je v celku nízký model z počátku devadesátých let. Předzes má dobrý zvuk sám o sobě a koncák má dobré zapojení lepších modelů. Tomu vděčí za příjemný přesný zvuk s jemnou texturou rovnoměrně zaměřenou na celé přenášené pásmo.
Oproti lehce kolorativnímu podání Densenu, které podporuje operní a jazzový zpěv má Parasound pochopení pro komplexnější muziku z níž vyzvedne více nástrojů a informací o nahrávce.
Je to výborný zesilovač ačkoli patřil k tomu levnějšímu z nabídky své doby.

Není mi příjemné podporovat podceněnou značku, čímž vzroste cena u překupníků.
Naposled se to stalo s gramofony Tesla. Z pár stovek jsou tisíce a cena neodpovídá výsledku.
Proto zachovejme informace o zdařilých modelech pro sebe. Profláknutí značky by znamenalo vzrůst cen u dovozců jetého zboží.
Nechť Parasound zůstane v stínu slavných značek jen pro pár obdivovatelů práce Johna Curla a levné asijské práce.
*2thumbsup*
Díky Dawsoo !

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Efi.Jsem rád,že jsi spokojený se změnama,at ti slouží ke spokojenosti. *thumbs up*

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

čau Aldo,já měl doma new classic line 2250 konec a šlo to poslouchat.Hodně jsem přemýšlel jestli si ho nechat,ale nakonec jsem šel do jiného konce.Když jsem jej zapojil na preout z Denonu AVC A1 byl zvukově jiný než samotný Denon a to hlavně ve vykreslení prostoru,basy a hlavně Denon zní tak jemněji a Paras zase expresivněji a dynamičtěji....fajn zesilovač.
Atˇti to hraje !!!!

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Furt se něco mění... z báječného integrovaného Teac A BX 10 sem prozkoušel koncák Yamaha M 45 a pak dlouhá spokojenost s Dawsoo úpravou Densen B-100. K monitorům to byl balzám na zvuk. Hudba plynula jako mámení sirén a jen lehký náznak dunění na basech vzniklý malým DF Densenu mě přiměl k dalšímu postupu.

Teac AB X10.
Obrázek

Zdroj zvuku Casea Sirius v CA 340, vystřídal vymazlený starý stroj Pioneer PD6 s lepšími operáky.

Za něj přišel DIY předzesilovač z Dawsoovy dílny jež deklasoval vše, co sem měl možnost slyšet doma, myslím v zaplatitelné kategorii 20t.

Prodej Densen Dawsoo Labs umožnil postup na Parasound koncák opět upravený u Dawsa.
Paras byl tak kvalitní a přesný, že mě odváděl od poslechu hudby. Můj vkus je melancholicky hladký s triodovým charakterem. To je pro tranzistorový přesný koncák protimluv. :-)

Dadaft uvolnil ze své sbírky Densen B-300. A jsme na svém.
Ačkoli to co slyším asi není tak úplně "pravda", líbí se mi to dosti.
Ještě nás čeká velká rekonstrukce. Oprava cinch, výměna kondenzátorů nové tranzistory a další úpravy dle Dawsoo.

B-300 má dva páry tranzistorů na kanál a proto netrvá 24 hodin než se ohřeje a slušně zahraje. Kontrola basů je na vyšší úrovni. Celé to je celkem dobré už nyní. Takový střední Hifi systém jehož nejkvalitnějším článkem jsou bedny Cooper Holophonic.

Odpovědět