Homer

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Homer

Příspěvek od Homer »

Jmenuji se Tomáš, je mi 24 let a bydlím ve Středočeském kraji v obci Libice nad Cidlinou. O Hi-Fi se zajímám zhruba od roku 2002. Od té doby jsem vystřídal pár přístrojů značek Yamaha, NAD, Audio Analogue, Tesla, Quis, Xavian a Audioquest, až jsem se dostal k mé současné sluchátkové sestavě.

Důvodem pro pořízení sluchátek byla poměrně málá místnost (cca 8 m2) a také to, že poslední dobou mám na poslech čas převážně ve večerních hodinách, což mě u beden nutilo poslouchat dost potichu a u některé hudby to není zrovna ono.

Mezi mojí oblíbenou hudba patří Arakain, Beatles, Dave Brubeck, Diana Krall, Ella Fitzgerald, Jaromír Nohavica, Karel Kryl, Miles Davis, Nerez, Norah Jones, Oscar Peterson, Richard Müller, Robert Balzar, Vladimír Mišík, Vlasta Redl, Zdeněk Vřešťál...

Moje současná sestava:

SACD přehrávač Sony SCD-555ES
sluchátkový zesilovač STAX SRM-323II
sluchátka STAX SR-404
signálový kabel Supra EFF-ISL (0,75 m)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Více info o mých bývalých sestavách najdete na mém webu, kam umísťuji hlavně fotky z výstav:

Homer's page

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Mih »

Sestava je to parádní a určitě i zvuk... jen ty rozměry místnosti mi připomínají normu na 1 odsouzeného v cz věznici. Tam opravdu nic jiného než sluchátka nefunguje.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od lachim »

sluchátka skvělá. určitě zážitek.
chválím výběr.
zcela chválím vřešťála.
skvělá hudba. od nerez + neřež mám kompletní diskografii.
poslední alba neřež jsou mou zvukovou referencí.
sigle něřež/raven je nuskutečn dobře nahraný.
doporučuji č.3.
je nás málo, co to posloucháme.
co takhle "ke zdi"... je za pět minut dvanáct" a stax?

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

Mih píše:Sestava je to parádní a určitě i zvuk... jen ty rozměry místnosti mi připomínají normu na 1 odsouzeného v cz věznici. Tam opravdu nic jiného než sluchátka nefunguje.
Díky. Se sestavou jsem velice spokojen, dobré nahrávky (např. Divné století od Jaromíra Nohavici) zní pro mé uši úplně dokonale, nikoho při poslechu neruším… prostě super! Jen některá hůře nahraná CD asi tak často poslouchat nebudu, protože ta sestava je k nim dost nekompromisní.

Ta malá místnost byl právě jeden z důvodů přechodu na sluchátka, pro ty bedny to nebylo nic moc, ale žít se v ní dá… já to vydržel 24 let a jako ve vězení jsem si nepřipadal :) V nejbližší době mě čeká výměna za větší, skoro jednou takovou, tak se docela těším.

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

lachim píše:sluchátka skvělá. určitě zážitek.
chválím výběr.
zcela chválím vřešťála.
skvělá hudba. od nerez + neřež mám kompletní diskografii.
poslední alba neřež jsou mou zvukovou referencí.
sigle něřež/raven je nuskutečn dobře nahraný.
doporučuji č.3.
je nás málo, co to posloucháme.
co takhle "ke zdi"... je za pět minut dvanáct" a stax?
Díky za pochvalu, sluchátka jsou vážně skvělá :) Trvalo mi skoro rok, než jsem se pro ně rozhodnul. Slyšel jsem nějaké modely od firem Sennheiser a Beyerdynamic a hrálo to pěkně, ale unešený jsem z toho nebyl a pak jsem si poslechnul sluchátka STAX a bylo rozhodnuto... pro mě je to ve sluchátkách konečná!

Nerez/Neřež i Zdeňka Vřešťála jsem objevil teprve nedávno, zhruba před rokem, ale hned se mi to zalíbilo. Zatím mám od nich 3 CD (Stará láska nerez a vy, Nebezpečný síly a Slavná věc) a 3 alba v mp3 (2 CD, 1 DVD, zpěvník ...a bastafidli!, Do posledního dechu a Číslované album), ale určitě to budu dále rozšiřovat. Po hudební stránce i zvukově se mi to dost líbí.

Singl Neřež – Raven bohužel neznám. „Ke zdi!“ i „Za pět minut“ mám na albu 2 CD, 1 DVD, zpěvník ...a bastafidli! a to mám bohužel jenom v mp3, takže jsem to zatím pořádně neslyšel, protože ta integrovaná zvukovka v notebooku není nic moc. Teď jsem si všimnul, že když se podíváš na displej přehrávače, tak tam mám zrovna písničku Balicí blues z alba Slavná věc :)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od lachim »

kup si určitě neřež
- jednou měř, 2x neřež.
- ještě jednou.
- nebezpečný síly
pro mě jsou to referenční nahrávky a perfektní hudba.

stax jsou skutečně skvělá.
máš zesík lampový nebo tranzistorový?

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

Díky za tipy. CD Nebezpečný síly je jedno z těch 3, co už mám a zrovna včera jsem ho poslouchal. A na ty další dvě se určitě při příštím nákupu zaměřím. Zesilovač STAX SRM-323II je tranzistorový. Když jsem vybíral sluchátka, tak jsem ho porovnával také jenom s tranzistorovými modely (STAX SRM-310 a STAX SRM-727A), lampové zesíky jsem vůbec nezkoušel.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od lachim »

právě.

já jsem porovnával oboje a lampy se mi na stax vůbec, ale vůbec nelíbily.
tak jsem byl zvědav....
co je na stax jako dělané je cd homolová+redl - slovenské balady.
referenční cd studia eso.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Acon »

nepoviem blbosť, ak tvrdím, že počúvaš kvalitnejšie ako väčšina členov známych fór. Staxy, napriek snahe mnohých kritikov, rozhodne ponúkajú čistú a jasnú reprodukciu. Neunavujú a v cene Staxov nikto nemá bedne + zos. ktoré by hrali aspoň podobne. Pre mňa sluchátka nemajú zmysel, ale ak by som potreboval riešiť kvalitný posluch v malej miestnosti.... Nevýhoda je, že stretko hifistov by bolo také... :D

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

lachim píše:právě.

já jsem porovnával oboje a lampy se mi na stax vůbec, ale vůbec nelíbily.
tak jsem byl zvědav....
co je na stax jako dělané je cd homolová+redl - slovenské balady.
referenční cd studia eso.
Já jsem původně chtěl zkusit i lampový zesilovač STAX SRM-006tII, ale nakonec jsem se k tomu ani nedostal a zřejmě jsem o nic nepřišel :)
Teď jsem se díval, že to CD Slovenské Balady se dá sehnat už od 85 Kč, tak ho určitě zkusím.
Naposledy upravil(a) Homer dne 29 dub 2008 12:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

Acon píše:nepoviem blbosť, ak tvrdím, že počúvaš kvalitnejšie ako väčšina členov známych fór. Staxy, napriek snahe mnohých kritikov, rozhodne ponúkajú čistú a jasnú reprodukciu. Neunavujú a v cene Staxov nikto nemá bedne + zos. ktoré by hrali aspoň podobne. Pre mňa sluchátka nemajú zmysel, ale ak by som potreboval riešiť kvalitný posluch v malej miestnosti.... Nevýhoda je, že stretko hifistov by bolo také... :D
To rád čtu a zvlášť od někoho, kdo má doma takové bedny! Acon Divus ve verzi MkIII jsem slyšel minulý rok v Praze na výstavě a něco takového bych chtěl mít jednou doma *thumbs up*
STAX SR-404 jsou otevřená sluchátka a v místnosti jsou docela dost slyšet, takže by při takovém setkání z toho určitě všichni něco měli.... :D

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

Před nedávnem jsem provedl upgrade místnosti a z 8 m2 jsem se dostal na cca 15 m2. Na zvuk sluchátek to sice vliv nemá, ale žije se v tom lépe :)
A mimo toho jsem si pořídil síťový filtr Supra MD06-EU/SP se síťovým kabelem Supra LoRad 2.5 CS-EU (1 m) a k přístrojům 2x síťový kabel Supra LoRad 3x2.5 (1,5 m) osazený síťovým konektorem Hifi-Tuning G II Ms a přístrojovým konektorem Schurter 4782.

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Homer

Příspěvek od PetrJ »

Homer

Ošetřené napájení je fakt povinnost, zvlášť u Staxů. Zkoušel si i dvojkonverzní záložní zdroj? Sluch. sestavu hravě utáhne a výsledek je vynikající, rozhodně lepší než s cenově dostupnými filtry. Viz. recenze: http://www.hifipassion.com/stranky/zalzdroj.php.

U nás doma doma je kvalita napájení fakt hrozná. Když jsem zdroj vyměnil za filtr Supra, ukázalo se, že si s tím neporadí, nedalo se to poslouchat (bez jakéhokoliv přehánění). Také známý v Praze, který má Staxy, mi psal, že po zakoupení tohoto zdroje se konečně dočkal čistoty zvuku, jakou zná z poslechových studií. Rozdíl oproti oddělovacímu trafu u něj ohromný.
Doporučuji nedat na obvyklé úsudky o zdrojích a vyzkoušet.
A ještě dotaz. Zkoušel si sluch. procesor Pawel Acoustics Hp-1? Tohle o něm napsal Dan Zajíc: "Změnu, kterou přinese aplikace binaurální funkce, lze jednoduše popsat tak, že ze sluchátek uslyšíme přesně to, co zamýšlel zvukař při tvorbě nahrávky. Jedná-li se o nahrávku z koncertu, ocitneme se rázem v koncertním sále, chrámové varhany budeme vnímat, jako bychom byli v kostele, kde se záznam pořizoval. Lidské hlasy a nástroje dříve lokalizované divně uprostřed hlavy se předsunou před nás a jsme schopni určit jejich umístění v prostoru, jak v horizontální, tak i, a to zejména, ve vertikální rovině. Zabarvení zvuku se stane více přirozené, zvýrazní se kontury hlasů, nástroje získají „tělo“. Dojde také ke zvýraznění a přesnějšímu vnímání basů v prostoru. Celkový efekt této korekce je skvělý a vysoce návykový – po několika hodinách jejího používání pochopíte, že poslech ze sluchátek s aplikací procesoru je jako sledování filmu, který má nový mnohem hlubší a „oduševnělejší“ příběh."
Potvrzuji, processing tohoto přístroje je skvělý a posunuje reprodukci sluchátek o pár tříd výš. Je to pak opravdu o něčem jiném.

Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 94
Registrován: 23 dub 2008 14:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer

Příspěvek od Homer »

Dvojkonverzní záložní zdroj jsem nezkoušel a ani o tom moc neuvažuji. Po přestěhování do nové místnosti jsem si potřeboval pořídit prodlužovačku s alespoň 5 zásuvkami a Supru jsem si vybral proto, protože se mi líbila, vídám jí na výstavách a na internetu jsem na ní četl jenom samé kladné ohlasy. Zvuk jsem neřešil, prostě jsem to zapojil a poslouchal a vzhledem k tomu, že jsem před tím sestavu nějaký čas nepoužíval, tak ani netuším, jestli k nějaké změně došlo.

S Pawel Acoustics HP-1 jsem se zatím bohužel nesetkal. Někdy bych to sice rád vyzkoušel, ale ta cena je pro mě moc vysoká. Pokud se nepletu, tak je zhruba 2x dražší než můj zesilovač a tolik bych za to dávat nechtěl.

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Homer

Příspěvek od PetrJ »

Pawel Acoustics je fakt moc drahý. Tolik peněz za malou černou krabičku. :(

Nechtěl jsem říct, že Supra je špatný filtr, to v žádném případě. Ale nelze si od něj slibovat nějaké zásadní zlepšení zvukové kvality. Není to síťová pračka, neporadí si s výkyvy napětí a těžko zlepší zkreslení sinusoidy.
Pro mě osobně je zdroj povinnost (ohromný přínos), vyměnil bych jej jedině za síťovou pračku (kdybych vyhrál ve Sportce :D ).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Liamee a 2 hosti