korys

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

korys

Příspěvek od korys »

Ahoj,všichni!

To mě živí:
Obrázek

A to mě baví:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A ten poslouchá se mnou:
Obrázek

Prosím o shovívavost
Obrázek

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: korys

Příspěvek od Rowing »

Ahoj Korýši,
tomu říkám elegantní představení. Máš styl :)
Kdysi jsme se bavili o možnosti obnovení i gramofonového zdroje v Korýšově. Uvažuješ o tom nebo nebo jsi tu myšlenku odsunul a budeš se věnovat jiným hračkám ? :P

Mám dojem, že na fotkách co si od tebe pamatuji ještě nebyla ta placka LG na stěně. Ano i obraz je důležitý.
Rád koukám jak hudebníkům běhají prsty po klapkách, strunách nebo jim v šíleném tempu kmitají paličky v rukou.
Jindy zas pohled na táhlé tahy smyčce houslového virtuoza umocní zážitek z poslouchaného koncertu.

Jinak vláčkům zdar. Někdy za tebou po kolejích dorazím :ugeek:

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: korys

Příspěvek od Oggy »

Hezky velky masinky (ty ale musis mit velkou garaz :D ), mensi masinky i cicinek, ktery vypada celkem utocne. Proste "ted tady lezim a posloucham ja" , TECKA. Pocitame s navstevou u tebe, jsem zvedavy na rozdil oproti tem mensim Usherum.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od korys »

Wolfman
TV byla zamýšlena spíš pro rodinu a 4,5,7,10-ti kanálové kino není mou prioritou.Je ale pravda,že některé hudební produkce není špatné také vidět na velké placce,umocňuje to(někdy) zážitek 8-) .O analogu v Korýšově písnu do Ráje :D .
Oggy
Počítám s tím :) .Velké mašinky nejsou moje,tak si je musíme půjčovat aby ostatním nebylo líto :lol:

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od korys »

Po delší době plním to,co jsem kdesi dříve ještě na ,,sportovních stránkách''slíbil a to,že písnu něco o svém soužití s USHER V-601a DENONEM PMA-1500AE.
Protože nejsem ,,nezávislý novinář'' a jsem ve svém vláknu bez ambicí na neprůstřelné a nezpochybnitelné soudy nebude ta recenze vůbec nezávislá,ale naopak velmi osobní a zaujatá,poněvadž jsem na těch mazlíkách v dobrém čím dál závislejší :) .
Začnu a budu i pokračovat velmi neskromně,ale nelze mi jinak,protože 4 měsíce(Denon je u mě ve službě už dokonce přes rok) každodenního hraní a poslechu je již dostatečně dlouhá doba na to,abych byl zbaven růžových brýlí(ušních klapek) z nových hraček a kdy už by mělo opadnout ono známé prvotní nadšení... ...A ono neopadá,ku..a ono to hraje fakt bohovsky *2thumbsup* ,takže nadšení z nového nestřídá zklamání,ale ještě větší spokojenost,že to hraje jěště mnohem lépe než jsem to slyšel ze startu a to se mi to zamlouvalo již tehdy :!: Fakt moje vymazlená dvojka(se zdrojem zvuku trojka) :D .Vypadá to,že jsem snad trefil sladění mých představ o správné reprodukci,akustických vlastností obýváku a finančněrodinných limitů.(Teď abych se jen obával nějakého nuceného stěhování do jiných prostor :D .)
Při momentálním poslechu Merylin Mazur s J.Garbarkem(ECM) jsem prostě naměko.Létám si severskými pláněmi volně prostorem za víření perkusí...a a může si kdo chce co chce brblat něco o tom,že Denon přece nehraje,že nepřesvědčil... :lol: :lol: :lol: mám na háku takové plky.Vím co mi teď a tady rozechvívá ušní bubínky...Óóó jak přesvědčivý v této symbioze a až hřejivě(mrazivě?) krásný zvuk.
A teď je tady pro změnu Coldplay(záznam z koncertu na PL4Katowice).Nevěřil bych,kdybych teď neslyšel,co dokážou Ti Juzci přenést éterem a mým tunerem do mého obýváku.Zpěvák čistě a plasticky zpívá přede mnou a doprovodná kapela vzdušně separovaná přede v prostoru za ním a i když si to hulím docela nahlas,nic tady nehučí a nerezonuje v zběsilých módech ani nejsem převálcován zvukovou koulí.Basovka vrní STRUNAMA!Znáte ten strunný vibrující BAS?Že nee?Já už ano a díky díky za něj.Duo USHER/DENON ho umí.To co zpočátku bedny jenom naznačovaly,kde by mohly být jejich možnosti,to dnes valí v takovém stylu,že si učůrávám do trioly,když basista hrábne do strun :D ...Že prý Denon nezaujme *headbang* ... :lol: :lol: :lol: To jak spolu spolupracují, bych přirovnal k tomu,jak když zkušený tanečník(denon)vede neomylně svou partnerku(usher) parketem.Bedny samo mohou a budou určitě výborně hrát i s jinými zesilovači,protože prostě umí,ale tahle kombinace mě naprosto uspokojuje a nabíjí skvělými pocity a emocemi z hudby.
Přednes hlasu a dřev mi ukazuje na hezkou jakoby jednopásmovost reprodukce.A tolik obávané žesťové nástroje hrajou správně nablýskané,ale zároveň nemají problém s agresí při vyšší hlasitosti.Určitě to znáte ten pocit,když jste si někdy něco osolili a když do toho vpadly dechy,nešlo to a něco vás nutkalo stáhnout to.Tak přesně to se NEKONÁ.Zkrátka chvála hedvábí :D si myslím :oops: .
Konečně jsem také pro sebe znovuobjevil některá cedla,která jsem dříve nezkousl(Bruce Springsteen,Sting-Brand New Day)kvůli ne zrovna ideálnímu zvuku jak jsem si myslel(takový ukřičenější sound),ale hle dnes si je s potěšením užívám.
Kopnul jsem tam obyč.komerč.CD Dire Straits-výběr pecek jako Love over Gold,Private investigation...a málem jsem se...husí kůže nastartovala.Ano tak to má být.Večer Peter Gabriel,Genesis trošku to stáhnu a Joe Cocker se svým vyžilým hlasem ladně vpluje do pokoje bez jediné potřeby použít korekce.Ano hraju stále na direct a zvuk je i v tišším režimu dostatečně sytý a detailikový.Ticho okolí a zbystřený sluch v tomto čase spolehlivě dorovná nepatrný úbytek výšek.
Musím vzpomenout ještě jednu důležitou maličkost a to tu,že i ten správný lesk,brilanci a zakres(to je takové slovíčko,které se mi líbí z polštiny :mrgreen: )jsem podtrhl kabeláží od KIMBERU.Ta podle mne k této kombinaci se svým důrazem na detail a ostrost vyloženě sedí.
A celkově si myslím,že je to teď velmi vyvážené a poctivé HiFi i s playerem za cca 60k,které umííí a to je ta správná TEČKA 8-) .

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: korys

Příspěvek od Rowing »

Hezké vyznání. Ano také se přidávám. Denon opravdu umí. Občas se divím těm řečem jak je Denon obyčejná spotřebka a hraje naprd.
Když jsem vybíral svou prvotní HiFi sestavičku tak jsem slyšel Harman Kardon, Marantz a Denon. A Denon to vyhrál jak zvukem tak designem.
Např. i dálkové ovládání je narozdíl od těch plastových krabiček ostatních výrobců velmi elegantní.
Až časem budu mít potřebu posunout se se svou sestavou výše, tak samozřejmě opět v dané cenové kterou si vytýčím mrknu po více značkách a uvidíme co vyhraje a pro co se rozhodnu, nyní je to Denon a jsem spokojen.

Ať ti to hraje Korysku pro tvé uši, to je to hlavní. *2thumbsup*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: korys

Příspěvek od efičák »

Moje osobní zkušenost s Korýšovým stereem, mě vyvedla z omylu o komerční značce Denon - Marantz. Mé povýšené přehlížení Denonu 1500 narazilo na realitu.
Usher regál dvoupásmo, přehraje v tichém režimu mé stereo jako nic. Ale po zkušenosti z pražské výstavy, kde překrmené Usher 520 ohromovaly rychlou znělostí to pro mě není překvapení.
Denon 1500, je vynikající audiofilský zesilovač a spojení s Usherem je zdařilé. Hluboký 3D prostor.
Pokoj plný hudby. Vynikající podání jazzu, rocku, klasiky. Hlasy vokalistů se mi líbí, protože jsou přesně usazeni v prostoru a kolem nich jsou rozmístěné instrumentralisté.
Hudba se moc hezky poslouchá, zvuk okamžitě ustoupí vnímání nahrávky ve smyslu uměleckém.
Ani komprimace nahrávky není potíž. Vynikající Cibův jazz v ztrátovém formátu neodvedl od požitku z provedení. Jsem mile překvapený, kolik cest vede k spokojenosti a přeji Korýšovi moc spokojenosti s estetikou poslechu přes jeho krásné a výborně znějící stereo.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od korys »

eficak
:oops: :oops: :oops: Vím,že jsi gentleman a proto Tvá slova beru s úctou a mé ego se může koupat v šampáňu,ale sám víš,že rezervičky se u kompromisních sestav najdou vždy.
Podle Ročka z Exc.jsem jen zakuklený prodejce DENONů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale i to je vpodstatě hezké uznání,ne :ugeek: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: korys

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Korysi,
ty bedny Usher máš v současné době model 601? Co je to za model? Jak jsem si všimnul, tak nejpopulárnější tady je model 520, to vím které jsou, ale ty 601 neznám. Slyšel jsem jen model Be718 a to se mi moc líbilo.
Obrázek

Ty 601 jsem našel jen jako sloupovky, ale Ty máš stojanovky, že? Vypadají dobře.
Obrázek
Jinak gratuluji *thumbs up*.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: korys

Příspěvek od Mark Levinson »

Do pytle, sorry teď jsem si všimnul, že ty sloupky jsou 602.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od korys »

Díky,kluci.
Ano Marku,mé regály patří k té řadě jako ty sloupky.
Jinak 520 to je hodně muziky skoro zadarmo-zasloužený ohlas v této kat.
V-601 jsou,ale pro mne dál a spokojenost,jak jsem se již zaujatě vyznal :-).
Be718 jsem slyšel zatím jen krátce nerozehrané,ale *2thumbsup* .

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od dadaft »

já korýšovu sestavu slyšel 2x. poprvé mě její poslech až řekl bych hluboce rozrušil. Vivaldi byl opravdu fantastický. (podruhé jsem si to tak neužil, ale chyba byla jednoznačně na mé straně - myslím, že jsem nebyl úplně v pohodě, a bez toho to nejde...) vše podstatné sdělili předřečníci. já bych chtěl jen říct, že to nejdůležitější je, že je spokojený sám korýš, a já mu to moc přeju...
*thumbs up*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od dadaft »

jo, a někdy tě "přepadnu" v noci korýši. :mrgreen:
v noci se láme chleba...


Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: korys

Příspěvek od korys »

dadaft píše:jo, a někdy tě "přepadnu" v noci korýši. :mrgreen:
v noci se láme chleba...
:o Ne,manželku nedám... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Icepoint a 2 hosti