rad_hifi

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Někteří členové projevili zájem o představení mé aparatury, tak tedy :

Phono: Thorens TD-550, rameno Ortofon AS-309, přenoska Ortofon Jubilee, step-up trafo Ortofon Verto
Phono preamp: Audio Research PH5
Preamp: Audio Research Ref.3
Power amps: 2x Classe Cam-400
DAC: Audio Research Dac-7
CD a DVD: Denon
Sat reciever: Topfield HD
Kotoučák: Tascam BR-20T
Speakers: B&W 800D
Subs: 2x JL Audio F113

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Patmann »

Překrásná sestava *thumbs up* ,tento gramofon je perla,bylo by možno vložit sem nějaké foto?

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Zappadaddy »

Tvuj předzes je famozní.Jakpak to hraje s Classe koncáky?Zajímavá kombinace. *thumbs up*

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: rad_hifi

Příspěvek od PMA »

Znal jsem velmi dobře monobloky CAM350 ....

Zajímalo by mě, o jaký typ CD a DVD přehravače Denon konkrétně jde, i v souvislosti s diskusí v jiném vlákně.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od lachim »

rad hifi

krásná sestava.
přidal by jsi i fotku, please?
ta gramofon sestava je skutečně z kategorie "nedostupné"
jsem bohužel hrozně závistivý.
při představě, jak ti to asi hraje tudíž pekelně otrávený.

zrovna tvé monobloky za pár dní uslyším ve spojení s avalony.
majitel na ně nedá dopustit.

pokud mohu dva dotazy:
jak dlouho jsi budoval tuto sestavu?
a
jaké repo jsi měl doma, než jsi došel k bw800?
díky

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od pasul »

No tak už vím přesně o co jde. Zdravím tě. Sestava skvělá. Potkali jsme se u Pavla když jsi zkoušel RCM phono předek. Co ty JL audio? Slyšel jsem, že masakr. Já bych to taky tak viděl, ovšem to by mě zfouklo do vedlejší místnosti. Rád bych se zeptal, v jaké místnosti rozměrově to provozuješ. Tedy pokud to není tajemství.

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Toš chlapi postupně.
Raději poslouchám hudbu (a čtu vaše příspěvky), než abych psal své, ale zkusím to.

ad Zappa
AR s Classe monobloky je podle mne velmi zdařilá kombinace. Zvuk je jemný (warm sound), vůbec ne agresivní a dá se poslouchat hodně dlouho a hodně nahlas, aniž by začal obtěžovat. Přitom si zachovává množství detailů. Ona vůbec kombinace lampového předku a SS konce má něco do sebe. Nejvíce sestava vyniká v klasické hudbě a jazzu. Dle zahraničních fór někteří na rockovou hudbu raději preferují analitičtější konce jako např Krell,Bryston, apod., ale to není můj šálek kávy.
Před týdnem jsem si pořídil dva subwoofery JL Audio F113 k posílení "drajvu" na poslední oktávě a musím říci, že je to opravdu super bomba. Jsem možná basový šílenec, ale jak jsem někde četl, že si jeden seveřan koupil také 2 suby k bednám Wilson Audio Maxx, tak je nás více takto postižených. Navíc tyto suby jsou neskutečně rychlé, takže i komplikované jazzové a rockové nahrávky hrají na 110%.
Suby mají ještě jednu výhodu, že se dají ustavit nezávisle na hlavních spíkrech, což ocení zejména jedinci s ne moc kvalitní akustikou. Stojaté vlnění je sviňa. Jinak, akustika je oblast, kde v budoucnu chci hodně a hodně zapracovat.

ad PMA
Můj denon je základní model DVD 1940. Já už na svém aparátu vůbec CD neposlouchám. DAC mám nyní na satelitní rádia (tam je hóóódně dobré muziky všech žánrů) a v budoucnu si chci postavit pro něho nekompromisní HTPC. Již jsem to probíral s Tomášem T (z opavy), a mám už i nějakou představu.

ad Lachim
Muziku poslouchám již 30 let a po celou dobu do ní investuji. Pravda, posledních 10 let o nějaký ten řád více.
Jinak repro jsem měl hodně a nechci je tady všechny rozepisovat. Uvedu aspoň poslední před 800D - B&W 803s.
Fotky - vždyť já je ani neumím zde vložit

ad Pasul
Ano, sešli jsme se u Pavla. JL Audio je fakt bomba. Měl jsem kdysi sub B&W 855 (i když jenom jeden), a to se nedá vůbec srovnat.
Má místost je zhruba 7 x 5 m a je to mazec.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Zappadaddy »

U těch subu mi trochu vadí absence High pass filtru,ale recenze ve Stereophile na ně byla super a cena velmi solidní.Jinak mne zaujala tvoje sestava ,právě díky kombinaci lampvého předku a tranzistorových zesilovačů.To se mi jeví jako dobrý kompromis mezi lampovým zvukem a tranzistory.Ty už v tom jedeš hodně dlouho ,takže už máš jasno jak chceš poslouchat hudbu,a to je super.Kvalitní a mohutný bass v pasážích ,kde má být, mám taky rád.To já bych po tvém příkladu, jěště chtěl experimentovat právě s lampami a tranzistory.Jěště mne v tomto ohledu zajímá Dragonův systém (Conrad Johnson).
Naposledy upravil(a) Zappadaddy dne 17 zář 2009 12:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od pasul »

To se mě nějak nezdá. Ten subwoofer má normální kalibraci jako Velodyne pomocí měřících mikrofonů. Takže to bude jinak.

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Zappadaddy píše:U těch subu mi trochu vadí absence High pass filtru,ale recenze ve Stereophile na ně byla super a cena velmi solidní.Jinak mne zaujala tvoje sestava ,právě díky kombinaci lampvého předku a tranzistorových zesilovačů.To se mi jeví jako dobrý kompromis mezi lampovým zvukem a tranzistory.Ty už v tom jedeš hodně dlouho ,takže už máš jasno jak chceš poslouchat hudbu,a to je super.Kvalitní a mohutný bass v pasážích ,kde má být, mám taky rád.To já bych po tvém příkladu, jěště chtěl experimentovat právě s lampami a tranzistory.Jěště mne v tomto ohledu zajímá Dragonův systém (Conrad Johnson).

Pokud myslíš nastavení dělícího kmitočtu subu, tak to tam je samozřejmě. Lze ho nastavit variabilně od 30 do 130 Hz.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Zappadaddy »

Ty jsi majitel tam musíš sám vědět co to má a co ne.Já jen reagoval na tuto zmínku v recenzi : Like the Genelec HTS4B subwoofer, which I reviewed in November 2005 (Vol.28 No.11), the Fathom f113 doesn't have a high-pass filter to roll-off the bass response of the satellite speakers. This is because all surround-sound processors and receivers provide the high-pass filtration and bass management before the signal reaches the sub., a dále : And the f113's lack of a built-in high-pass filter means that a high-quality, external electronic crossover, such as the Bryston 10B-SUB, will be necessary for those running two-channel, music-only systems.

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Zappadaddy píše:Ty jsi majitel tam musíš sám vědět co to má a co ne.Já jen reagoval na tuto zmínku v recenzi : Like the Genelec HTS4B subwoofer, which I reviewed in November 2005 (Vol.28 No.11), the Fathom f113 doesn't have a high-pass filter to roll-off the bass response of the satellite speakers. This is because all surround-sound processors and receivers provide the high-pass filtration and bass management before the signal reaches the sub., a dále : And the f113's lack of a built-in high-pass filter means that a high-quality, external electronic crossover, such as the Bryston 10B-SUB, will be necessary for those running two-channel, music-only systems.
Jasně, jedná se o výstup již ořezaný do frekvence, kterou hraje sub. Někteří to řeší externím procesorem sms-1 od velodyne. Mne to ale vůbec nechybí. Na subu mám nastavenou výhybku na 50Hz a jedu. Mavíc bych ani vůbec nechtěl aby mi nějaký dig. procesor upravoval zvuk do hlavních repro. Důležité je sladit fázi a hlasitost.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Zappadaddy »

Vím o čem mluvíš,vlastnil jsem Revel B-15, který toto měl a když jsem tuto feature používal ,slyšel jsem v hudbě divné pazvuky ,které tam neměly být.Takže s tebou souhlasím.

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Pokud se budeme detailněji zabývat mou sestavou, tak je zde několik zajímavých prvků.

Ortofon step-up trafo Verto
Na mé sestavě má tato krabička skutečně velký vliv. Mnohem více detilů, klidnější projev a pevnější basy, i když se zdá, že jich je méně.
Nevím proč tomu tak je a jak se to projeví na jiných sestavách. Ale u mne funguje.
Velmi by mne zajímal posun v přednesu hudby při zapojení nového phono pre-amp AR ref 2. Cena je však hrozná.

BW 800D
Nechápu politiku našeho dealera a jejich prodejců. Tyto bedny jsou žravé a žravé po výkonu a stabilitě zesilovače. Jejich předváděčky na 200w classe zesilovačích jsou ubohé. Potom vznikají nepodložené zprávy o kvalitách těchto beden. Musíme si uvědomit jejich pokles na 2.5 ohmů v nejnižších kmitočtech, i když celkově uvádí výrobce 8 ohmů. Monobloky classe CA-m400 je naprosté minimum, lépe je však jejich bi-amping. Anebo dále, třeba 900w monobloky Pass Labs, apod.
Zde si člověk uvědomuje, že hifi je o penězích. Nic víc a nic míň.

Akustika
Skutečně jeden z důležitých prvků řetězce. Válčím s tím již delší dobu, ale pořád to nějak oddaluji. Bavím se o profesionálních úpravách. V této oblasti však nejvíce preferuji tzv. WAF faktor, tedy česky řečeno, co na to řekne vaše manželka.

Suby
Nedílná pomoc v nedokonalých akustikách a nedostatečných výkonech zesilovačů.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od lachim »

rad hifi

díky.
tvé věty o vztahu kvality a ceny versus politika prodejců...
souhlasím zcela

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Liamee a 7 hostů