AudioVideo streamer...jaký?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

AudioVideo streamer...jaký?

Příspěvek od lubin »

Chci si pořešit doma nějaký přehrávač audio i video formátů. Rád bych uvítal Vaše názory a doporučení jednotlivých výrobků.

Požadované vlastnosti bych shrnul:

1) maximální možnosti přehrání různých formátů audio i video souborů...jinými slovy...nechci, aby se mě stalo, že nějaký formát není podporovaný
2) optický audiovýstup (signál půjde do vlastního Dacu a také potřebuji totálně galvanicky oddělit přístroj kvůli oddělovacímu trafu na hifi sestavě)
3) ideální klasická velikost hifi přístrojů a černá barva, ale toto není podmínkou
4) maximální možnosti vstupů a uložišť (ideálně vlastní HDD nebo jiná paměť, vstupy pro SD, USB...)
5) a hlavně spolehlivost a možnost ovládání přes wifi
6) cena max.25k

Napojení na TV bude HDMI a zvukově, jak jsem již psal, přes optiku do separátního DACu, který je sladěn se sestavou...použití na fotografie, filmy, klipy, skladby mp3 z USBFlash a SD atd.

myslím si, že toho nechci moc :) :D , prosím Vaše zkušenosti....

díky

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AudioVideo streamer...jaký?

Příspěvek od FS »

Ahoj, podle specifikace to zřejmě bude muset být nějaký počítač...
Před pár lety jsem měl prakticky identické požadavky. Tehdy jsem si myslel, že když připojím kvalitní DAC k PC, tak bude výsledek srovnatelný s mnohonásobně dražšími řešeními pro čisté audio.
Sestavil jsem si plně pasívní HTPC (mnohé součástky jsem musel objednat v zahraničí):
- skříň Streacom FC5
- napájení Pico PSU + spínaný zdroj
- microATX desku (nevyznám se v tom, tak jsem vzal prostě nějaku novou Gigabyte)
- procesor Intel I3 (bál jsme se, že výkonnější procesor se pasívně neuchladí - možná zbytečná obava, ale jre fajn, že se ani v létě nedostávám moc přes 50 Celsia, obvykle kolem 44-48)
- 16GB RAM
- Blueray mechanika
- SSD disk
- legální Windows + JRiver media centrum
Cena byla ke 30 tisícům. Dneska taková sestava vyjde určitě o hodně levněji.

Moje zkušenost a rada:
- Nedoporučuji utrácet za spínaný zdoj - můj stál cca 3500 korun a teď hnije v šuplíku, protože jsem stejně přešel na lineární napájení (mám HD Plex a jsem spokojený, ale na webu je toho více) za cca 9 tisíc. Podlé mého soudu to stojí za to.
- 16GB RAM je zbytečně moc, nakonec jsem jeden modul stejně vyhodil a používám jen 8GB
- Windows ani JRiver nakonec nepoužívám, přešel jsem na OpenElec (ovládání pomocí dálky, ale lepší přes app Yatse). Do Windows bootoji pouze tehdy, když si potřebuji ripnout nové CD na harddisk.
- SSD disk v PC používám výhradně na operační systémy - data tahám se síťového disku (NAS), kde mám fortky, filmy a veškerou svou hudbu ve FLAC. Sice jsem dostal doporučení, že přímé přehrávání z SSD disku je lepší, ale je to pro mne nepraktické.
- dálkové ovládání mám a používám, ale defacto není nutné = lze nahradit ovládáním z appky na mobilu anebo tabletu
Shrnuto: Polovinu nákladů za HTPC jsem si mohl ušetřit.

Ve funkci media centra je to OK, po zvukové stránce .. inu, je to subjektivní. Přehrávání přes optiku se mi nepodařilo posunout na úroveň srovnatelnou alespoň se středně drahými streamery anebo CD překrávači. Zkoušel jsem doplňový USB -> SPDIF s externím napájením i bez něj, bez zvláštního úspěchu - jsou ze systému pryč. Poslední upgrade je PCIe USB karta JCAT (nová verze, mám ji od poloviny září) a kvalitnější USB kabely (Nordost Heimdall 2.0 a JCAT Referce). Nechci spouštět polemiku na téma, že to nemůže mít vliv...všichni, kdo to měli u mne doma možnost slyšet, rozdíly identifikovali - jen se neshodli na tom, co zní lépe (ještě jsem se sám nerozhodl, který nechám v hlavním systému natrvalo). Nakonec hraji přes USB výstup počítače do USB vstupu DAC - špatná zpráva je ta, že jsem DAC s uspokojivým USB vstupem našel až ve velmi vysoké cenové hladině :(

Až se budu nudit, chystám se na některý z minipočítačů - Raspberry 2,3 nebo Odroid C2 - všechny by měly s přehledem utáhnout OpenElec. Chci vyzkoušet napájení z Powerbanky - uvidím, zda to hraje lépe. Mám tušení, že i když to nebude hrát lépe, tak v poměru cena/výkon to bude nepřekonatelné.

Computer audio je tak trochu loterie. Držím palce, ať jsi s výsledkem spokojený :)

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

uf...děkuji za vyčerpávající odpověď a navíc první příspěvek...bohužel jsem člověk, co se s tímto nechce až tak moc "piplat", jinými slovy, rád bych něco koupil už hotového...původně jsem měl na mysi něco takového :http://dune-hd.com/eng/products/full_hd ... players/37 nebo cokoli jiného od jiné značky...jenže na spoustu těchto věcí je dost negativních recenzí ve smyslu...kouše se to, problémy s větrákem (jede i v klidu) atd....prostě jeví se mě to jako nedotažený věci. A to fakt nemusím. Mám pocit, že to co chci umí i nejvyšší model od Oppa, ale to už je dost peněz (a možná taky ne). Věřím, že máš řešení dotatažené na maximum, ale já bych chtěl koupit, zapojit a frčet. Dost se obávám také toho, že mě to nebude vyhovovat zvukově....slyšel jsem nedávno poměrně drahý streamer, nebudu říkat jaký, abych tu něco nerozvířil, ale cena byla fakt vysoká- těsně pod stovku a prostě zvukově to nebylo vůbec dobrý. Dokonce ani při zapojení přes optiku do externího kvalitního dacu byl zvuk jiný..než uměl ten dac přímo třeba z CD nebo z jného zdroje přes tu samou optiku...mdlý, bez života. Soubory (kdyby někdo namítal) byly v nejvyšší možné kvalitě pro přehrání tímto streamerem...prostě špatný ...byl jsem dost zklamanej. Sestava byla velmi dobrá a mě zvukově známá.
Takže jsem zatím na nule. Ale hledám :) :lol:

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Co něco takového: https://www.mironet.cz/zotac-zbox-bi322 ... #164592955 . Měl jsem v hledáčku také RapsB, ale pak jsem u zdejšího hifíka terahera viděl tohoto ZOTACa a bylo rozhodnuto. Slušná modularita a jak zde padlo 8GB RAM by ti mělo stačit, CPU se i se 4GB RAM vyloženě fláká. Openlec běží naprosto v pohodě, stejně jako ovládání přes Yatse přes mobil, tablet, USB utáhne napájení disků ad. periferií naprosto v pohodě, mám připojený i USB hub a vše OK. Jako externí DAC můžeš připojit cokoliv, protože Openelec si nativně najde drtivou většinu zařízení.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

https://www.tsbohemia.cz/rikomagic-mk36 ... 0wodaZ0OXg

Nebo něco takového, cena příjemná výkon zcela určitě na audio dostačující, stačí jen přikoupit USB/optika popř. spdf převodník a je vystaráno.
Originální streamer je drahý, a čím lepší značka, tím horší podpora, objeví se nový formát a je konec, už jsem to párkrát zažil....

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Všem děkuju...popcorn a Zotac vypadají už dobře...jak je to se zvukem? Jsou v tom, podle Vašich ušisek rozdíly? Jste spokojeni?

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

Popcorn pouziva jeden kolega, ale pouze na filmy ... pochvaluje si spolehlivost a jednoduchost
Se zvukem v ramci jeho kina je urcite spokojeny - samozrejme je tezko urcit, zda jeho spokojenost ( tedy jeho naroky ) jsou obdobne jako Tve

tomatsu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomatsu »

Ahoj.
Já bych šel určitě cestou PC - +- 3 roky jsem používal Zotac nano :
https://www.zotac.com/us/product/mini_pcs/id67-plus i jako normální PC. HDMI obraz do televize + optika do Marantz 7005.
Na přehrávání filmů jsem měl nainstalován Media player ( má nejlepší podporu akcelerace videa ) + FDDshow filtry ( na audio i video ) . Díky těmto fitrům si se zvukem a obrazem můžeš pohrát dle svých představ. ( třeba tady je krok po kroku s jeho nastavením : http://www.hd-forum.cz/viewtopic.php?t=1360&p=4453 ) Rozdíl v obrazu je markantní - to ti žádný "pevný" přehrávač nabídnout nemůže. Nemůže se ti stát, že po určitý době začnou videa/audio používat jiné kodeky a tobě na "pevném" přehrávači nepůjdou spustit. U PC prostě nahraješ nový/jiný kodek a jedeš dál. U pevných přehrávačů je někdy problém s načtením titulků - chybná diakritika atd.
Spolehlivost vynikající - díky zanedbatelné spotřebě mi bežel 24/7 skoro ty 3 roky ( teď ho mám stranou, protože jsem si postavil nový PC ) Takže ho asi hodim do ložnice k druhý telce. Wifinu má v sobě, takže není problém jej ovládat pes nějakou appku. Případně z jího PC pomocí vzdálené plochy, nebo Teamvieweru.
Jestli jsem to dobře poochopil, chtěl by si jít optikou do dacu, kvůli galv. oddělení. Bohužel je to stále optika s omezením na 96/24. Stačí to, ale žádný zázrak no - prostě plastová "tyčinka" v kabelu - žádný skelný vlákno. (

Další pro mě výhoda byla, že jsem Zotaca připevnil zezadu na televizi a tím byl schovanej včetně kabelů. Zbylo místo na jiný "hrající krabičky" *thumbs up*
Jestli nějakej dotaz, nebo cokoliv - ptej se.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT »

Ahoj,

já si teď stavím podobnou věc.

- Raspberry Pi3 (open elec, libre elec, ...)
- hifiberry DAC+ pro (existuje i verze DIGI)
- vše ve vlastní hliníkové krabici, čekám až se mi vrátí čelní panel z eloxu a bude to hotové
- raspi i hifiberry mají svoje napájení
- sbírka hudby uložená na NAS synology
- Kodi v telefonu s kompletním ovládáním

Obrázek
Obrázek
Obrázek

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

tomatsu píše:Ahoj.
Já bych šel určitě cestou PC - +- 3 roky jsem používal Zotac nano :
https://www.zotac.com/us/product/mini_pcs/id67-plus i jako normální PC. HDMI obraz do televize + optika do Marantz 7005.
Mám téměř stejný Zotac už asi 2 roky s Linux Ubuntu na audio jen Spotify a video - přehrávač Kodi (ivysílání, stream, youtube apod.), nebo přes browser na online filmy. Audio buď přímo přes hdmi do TV nebo přes optiku do Dacmagicu. 128GB SSD disk + 4GB RAM, v Ubuntu využiji max 1.5GB.

Zpočátku jsem přemýšlel o Rapsberry apod hračkách, ale to bylo vše slabé pro HD video s větším bitrate, tak jsem skončil u toho Zotac, což už je regulérní PC, jako takové jsem jej i nějakou dobu používal, třeba na operace, které trvaly velmi douho, spotřeba v plné zátěži je max 10W. I s větrákem je zcela neslyšný.

Pokud to chceš nadlouho, tak je třeba zvážit jednu věc - utáhne procesor víc než jen FullHD? Ten můj ne. Sice uměl v hdmi rozlišení mého monitoru asi 2560x1440, hrál FHD, ale jakmile jsem pustil z youtube nebo z disku 2K či 4K, tak se sekal. Nepoužitelné. To už by chtělo pořádný intel s novější grafikou, ne Celeron. Takže otázka je máš nebo budeš v dohledné době mít TV 4K? Pro mne by to bylo hlavní kritérium do budoucna.
I na své "dospělé" PC jsem vybíral procesor mimo max. rychlost s grafikou, která zvládne hw akceleraci 4K, tudíž nejnovější Intel I7. Není pak třeba na video dodatečná grafika, která žere dalších 50W v klidu. Ten to 4K video zvládá hravě i s přepočtem na můj 2k monitor.

Co se týče kvality zvuku, nelze od toho moc očekávat, levná optika má své limity. Na běžný poslech a filmy jo, ale žádný highend... Ale spoustě lidí to může stačit.

tomatsu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomatsu »

Souhlas s Noaid´dem. I ten muj Zotac ( i3ka ) mel problemy s videi z Youtubu - prohlížeč ( Chrome, Mozilla, IE ) mají blbou podporu akcelerace videa a namísto grafiky, to táhne procesor. Celeron, nebo jinej "obycejnej" dual-core nema sanci to zvladnout. Kamarad nejaky ten patek furt laboroval s prehravacem na video ... nakonec skončil s mnou postavenym PC a nic uz nevymysli.
Teď mam doma i3 4170 a zvlada vsechno bez problemu. Jedina vec, co mu da zabrat je 48GB mkv Avatar 60FPS + zapnuty FDD filtry - vytizeni vsech jader je na 85%. Ale to uz je VELKY extrem.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Osobně bych obecně varoval kupováním hw s nízkým výkonem s tím, že na "to" to stačí. Možná stačí, ale zítra?
Je třeba co nejvýkonnější HW jaký si mohu dovolit a jaký splňuje pár dalších nároků jako hlučnost či spotřeba.
S "dospělým" pc jsem skončil nakonec s 4-jádrovým (8 vláken) I7-I6700K přetaktovaným na 4.6GHz, 64 GB RAM přetaktovaných na 3.2 GHz, nějaká SSD a pár plotnových disků. Spotřeba nejmenší ze všech mých dosavadních pc.
A taky jsem si myslel, že 64GB ani nikdy nevyužiju, věřte že ano. Tvorba panoramatu z 50ti 24Mpix fotek v Adobe Lightroom si vezme paměť celou...
Pokud chci myslet na budoucnost, jsou nutné i moderní tecnologie aby vydržely.

Odar

Příspěvek od Odar »

Preto som do HTPC na jar vopchal i3 6100. Vie to HW dekodovat 4K video pri 60 Hz. Skusal som dema v Kodi.tv a bez problemov.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Dobrá chlapi, díky za příspěvky znova. Mé základní požadavky tedy platí..plus konstatuji, že v dohledné době nemíním kupovat 4K TV. Při mé vzdálenosti a velikosti TV bych ji ani nevyužil a navíc si vysoce vážím bezchybného obrazu plasmy, kterou mám. Líbí se mě možnost úpravy zvuku či obrazu softem...to jako umí ten nějakej typ Zotacu? PC jako takové (velké) nechci, není kam dát, takže domácí stavbu PC pro tento účel, byť má jistě mnéhé, zejména technické výhody nechci. Nemám na to ani čas.
Ale trošku jste mě to zamýchali, už v tom mám guláš a navíc některé pojmy neznám.
Takže co? Koupit nejvýkonnější Zotac s optikou? Plus k tomu budu potřebovat uložiště, tedy NAS?
Já to fakt potřebuju předhodit před rypák...protože se v tom zamotám. Když už to bude doma, tak si poradím...

Odpovědět