Blue-ray přehrávač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Fous
Kontaktovat uživatele:

Blue-ray přehrávač

Příspěvek od Fous »

Ahoj po delší době. Rád poslouchám hudbu v multikanále, což v poslední době díky vycházejícím titulům byla velká radost. V podstatě vše vyšlo ve verzi CD-DVD, nebo CD-DVD-a. Jenže teď přichází to ale. dnes došel balíček s Yes-Realyer e verzi CD-BR, přesto že jsem objednal CD-DVD. Co s tím? Jasně můžu to vrátit, ale poslední deska od Opeth pouze CD-Blue-ray a zřejmě budou přibývat. Takže zvažuji pořídit přehrávač BR. Jenže co? Pokud se podívám na net všude píšou vynikající obraz, (2K a 4K a já nevím jak se to vše jmenuje), mne však obraz nezajímá. Rád bych něco co umí kvalitně multikanál z BR přes digi výstup. Vše ostatní mám pořešené. Zatím mne zaujal Panasonic DMP-BDT-500. Pokud máte někdo s tímto strojem zkušenost , dejte zprávu, případně nápad na něco jiného v nějaké lidsky zaplatitelné hladině ,budu rád za info.Oppo a podobné stroje jsou pro mne momentálně cenově mimo mísu. Nepotřebuji ani milion všech možných funkcí.Dík Fous

lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue-ray přehrávač

Příspěvek od lachim »

fous
takvový blue-ray přehrávač, použitelný na poslech hudby, na trhu (do 100.000 Kč) není.
já o žádném tedy nevím.
jediný kombaj, který hrál dobře i muziku, byl Denon DVD-A1UD. ten koupíš velmi těžko.
oppo je na poslech hudby nepoužitelné. to už je zvukově lepší i denon 3800.
panasonic, ač nejvyšší model, skvělý obraz. zvuk ( i když použiješ jen jako transport) nepoužitelný.
dej info, prosím, co vybereš!

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Já Panasonic BDT- 500 jako transport využívám. Firma navrhla tento Blu-ray tak, aby splňoval jisté požadavky jistých uživatelů mající větší nároky jak na obraz tak i zvuk. Je pravda, že ho ženu přes velmi slušný převodník v CD Ayon 2S a pouze pro sledování koncertů. V tomto případě mně kvalitativně naprosto vyhovuje a jako plus ho ovládám jedním ovladačem od TV (taky Panasonic). Podotýkám, že u audia preferuji klasické stereo a pro tuto variantu ho samozřejmě už jen z principu nepoužívám. Ale pokud má Fous zájem, může zajít, okouknout a vyzkoušet.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Primare BD-32 , plná spokojenost, velice kvalitní kombajn.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

mac
výborný byl Marantz UD-9005. vše ostatní je na úrovni nebo výrazně pod úrovní oppo.
myslím tím přístroje jen jako zdroj hudby na soustředěný poslech.
nejlepší b-r na poslech hudby, jaký jsem doma měl, byl primare bd32.
ten je však určitě mimo cen. relaci foxe.

NIN
budu moc rád, když fox vyzkouší ten panas 500 u sebe na své superbní sestavě a napíše svůj "dojem".
velmi mě jeho poslechová zkušenost již teď zajímá.

osobně jsem se s výběrem b-r přehrávače, jako zdroje hudby, natrápil.
zaplatitelné řešení jsem nenalezl.
dle mého názoru je nutné mít superbní přehrávač na poslech hudby a k tomu nějaký b-r na filmy.
tzn. např. audionet vipg3 + xps a k tomu primare bd32.
:-)

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

lachim
myslel jsi EPS (nikoli xps) jako zdroj napájení pro ART G3 :?:

Fous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fous »

Ahoj, dík za reakce a návrhy. Zatím jsem měl možnost vyzkoušet Pioneer BDR-170. Zajímal mne zvuk v multikanálu , bohužel mám v BR jen jeden kus a to ještě omylem došlé YES . No a tady tedy žádná sláva , nemůžu ale posoudit jak je to nahrané., proto jsem zkusil Stinga v DTS ...nothing like the sun , Bohužel i tady se zvuk nic moc a to hlavně rozložení v zadních kanálech. Po přehození na můj stroj to byla jiná káva. No nic zkusil jsem ještě nově došlé Gentle Giant - Power and the Glory. Opět takové nijaké, po přehození do mého stroje je vše jinak, potvrzují se ohlasy z netu o super mixu. takže resumé . Je to samozřejmě základní model za cca 5000kč. Za ty prachy to není žádná hrůza, ale přece jen jsem zvyklí na něco trochu jiného. Takže pro mne z toho vyplývá, nechvátat no a něco našetřit a zkusit nějaký dražší stroj a nebo těch pár titulů co budou pouze na Blue ray prostě v multikanálu oželet. Zdravím Fous

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Panasonic DMP-BDT500 mám doma a za ty penize je superbní. Obraz snese srovnání s nejlepšími přehrávači. Zvukově je opět velmi dobrý. Dále mám Arcam FMJ BDP-300 a ten je ještě o neco lepší, především ve zvuku. Primare BD-32 jsem měl také, je výborný, ale srovnán-li cenu Panasonicu a Primare, tak nevím, Primare stoji as dvanáctkrát více.

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Cosanostra »

Ahoj, rád bych se vrátil k tomuto tématu. jaký máte názor na Denon DBP - 4010, zvukově a samozřejmě i obrazově ? V druhé řadě mne překvapil názor, že oppo je zvukově nepoužitelný, doteď jsem měl v povědomí, že ten nejvyšší model od oppa je po zvukové stránce perfektní a dá se využít i jako DAC.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

cosanostra
DBP 4010 jsem u sebe porovnával s A1UD (s nejvyšším modelem) a s db3800 (předchůdcem 4010ky).
Výsledek byl, pro mé uši, zcela jasný. Zvukově nejlepší byl A1UD. Obraz jsem nezkoumal vůbec.
Pak 4010 a daleko za tím pak 3800.
Dále jsem třeba s Fotolaikem testovali blueray Arcam proti Denonu a Primare. nebo Oppo 103 proti Primare. Oppo 105 proti Arcamu a Denonu 4010...
Vyzkoušeli jsem všechno možné.
Mě osobně se žádný player Oppo zvukově nelíbil. Rychlostí, jednoduchostí byl naopak Oppo zcela na špici.
Denon 4010 než něco načte.. to se stihneš vykoupat. A1UD... to si můžeš dojít nakoupit.
Pokud bych se měl dnes rozhodnout jen podle zvuku, tak
1. A1UD (softwarově však nepoužitelný)
2. 4010 ( za jakou cenu a pokud máš preamp též denon ??)
3. Primare bd32 (považuji za nejuniversálnější player)
Nechci vyvolávat nějaký "flamewar". Považuj to proto, prosím, za zcela soukromý a zcela netechnický názor.
:-)

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ahoj,
díky za názor, o době načítání jsem neměl ani tucha. Denon 4010 se dá tuším sehnat cca15tis.Kč. A1UD sem u nás zaznamenal jen jednou jedinkrát a pokud si pamatuji dobře byla za 40tis. vše samozřejmě bazar....
No mašinky mám v popise pod čarou :-) Pokud to budu v budoucnu řešit, tak je jasný, že budu chtít kvalitu v obraze i ve zvuku. S oppem si mne překvapil, bylo by dobré mít možnost poslechu a srovnání, přesně jako Vy při testu. Od posledního příspěvku uplynul téměř rok a zatím žádný nový favorit... *fnuk*

johnnyv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnnyv »

Zdravím,
protože nemám TV, pořídil jsem si externí BR mechaniku s tím, že ji přes USB připojím k PC a budu si prostě užívat kvalitního obrazu. Jenže mi to hlásí (Power DVD12), že mám analogové připojení a potřebuji HDMI nebo DVI kabel, jinak BR disky prostě nejdou přehrát, ty ale k PC nepřipojím a přes notebook, na kterém to funguje normálně, to zase sledovat nechci. Případně bych to mohl připojit přes nějaký mikrosystém, ale nevím si rady.

Díky moc
JohnnyV

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Je to dnes již mimo mísu, ale hihňám se dost.
Většina BR přehrávačů má základ v OPPO a jak "oppáci" tak všichni ostatní výrobci jen navyšují "nové" série vyšším označením
se spoustou zbytečných vstupů, výstupů a funkcí a hlavně cenou a to, co je základní pro zakladatele tohoto vlákna, tzn. zvuk z BR
placek nějak opomíjejí. Kdysi dávno jsem si koupi OPPO BDP-83-SE (Special edition), která byla šoupnuta na trh proto, aby uměla
velmi dobře dobře i zvuk. Rád bych slyšel srovnání s novými mašinkami.
Jednou málem došlo ke srovnání jen se stereo mašinkami (a né zrovna se slabými kusy), ale bohudík pro ostatní stroje k němu nedošlo. *hura*
Někteří čtoucí ví dobře o čem píšu, že. :mrgreen:

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ahoj, tak já nakonec skončil u Denon DBP-4010UD. Načítání sice trochu delší, ale dá se bez problémů zkousnout. Obraz ve spojení s Denon AVC-A1HDA+plazmy vážně skvělý, zvukově 5.1 zážitek. Co se sterea týče, tak před tím jsem přehrával z Denon DCD-1510AE a 4010 ho k mému překvapení přehraje, tže za mě naprostá spokojenost a mohu jen doporučit *thumbs up* *2thumbsup* *hura*

Odpovědět