D/A prevodnik Ano/NIE-AKY?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
bluesbalad
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

D/A prevodnik Ano/NIE-AKY?

Příspěvek od bluesbalad » 06 úno 2018 18:21

Ahoj Banda!
V skratke
Momentalne idem Z Pc Optikou do Yamaha A-S301 dalej do Dali Zensor 3.

Rozmyslam dokupit D/A prevodnik napr. Cambridge Audio DagMagic plus

co si o tom myslite, stoji za to skusit to ? alebo skor pockat, nasetrit a kupit napr Yamahu A-S701

Merci *palec*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: D/A prevodnik Ano/NIE-AKY?

Příspěvek od terahera » 06 úno 2018 19:13

Když koupíš 701,tak si samozřejmě zvukově polepšis,ale jestli jej chceš kupovat jenom kvůli propojení PC optikou,tak bych to nedělal ;) Zkus určitě nějaký USB Dac,za mě třeba fantastický poměr cena/výkon je Audioquest Dragonfly Red :shock: Cambridge bych ti poradil radši obejít obloukem,ale to je pouze můj názor ;)

bluesbalad
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bluesbalad » 06 úno 2018 20:10

Presne to ma zaujima, vas nazor. 160 eur za take pidítko,
Som zvedavy ci budem pocut rozdiel oproti zukovke Creative sound blaster Z (ked ide cez analog) - ako pises treba vyskusat

Ale zase vyhoda ze si to clovek zoberie so sebou k laptopu/telefonu

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 06 úno 2018 20:34

To piditko je problém do 20000,- něčím přehrát ;) Toť můj názor,u mě ve své době dokonce nahradil ještě dražší Dac ;) v hodnotě skoro 30000,-Mel jsem jej připojen přes redukci Audioquest na RCA do integrace a velká spokojenost ;)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 06 úno 2018 21:39

Chce to vyzkouset na sve sestave. Treba u me byl Dragonfly Red velmi zretelne horsi nez DAC v mem integraci. Ano, je to jina kategorie, ale vestaveny DAC je preci jen doplnek. Zvuk byl bez jiskry, omezila se fantasticka prirozenost a samozrejmost zvuku Parasoundu.

CA DacMagic Plus jsem jen slysel na jine sestave bez podrobnejsiho srovnavani a za ty penize mi prisel velmi dobry. I mereni, ktera zverejnil Pavel Macura jsou vzhoedem k cene respektuhodna.

Ale k puvodnimu dotazu: externi DAC ma vetsi potencial pro zlepseni zvuku. Vyhodou je nezavislost na zbytku sestavy. Na druhou stranu se tim zesloziti sestava (dalsi prvek, dalsi kabely) a zvysi moznost, ze ve zvuku bude "cosi" spatne a bude se to hur identifikovat a odstranovat ("sladeni" komponentu).

Ve tvem pripade bych se priklonil k 701. Je to jasne lepsi zesilovac nez 301 a DAC v nem nebude horsi nez ve 301. Celkove podle me ziskas lepsi zvuk nez kdybys jen pridal DAC a nechal si 301.

Pujc si ho, vyzkousej, uvidis sam ;-) .

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 06 úno 2018 23:39

Pitrsi,ty radis jet radši optikou do vyššího modelu zesilovače,kde bude zase jen integrován Dac jen aby se neřeklo,než externí Dac!!!!A Cambridge se ti pozdava jen kvůli měření!!!No nebudu se dál vyjadřovat,jen doufám,že ten tvůj Parassound se ti líbí opravdu zvukově,ne podle nějakých grafů, protože,a to je jen můj názor!!!, Parassound zní jak když tahas kočku za ocas.Nic ve zlém jinak,ale grafy fakt neposloucham ;)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 06 úno 2018 23:48

A pro zakladatele vlákna,když se rozhodneš používat fakt dacana integrovaného v zesilovači,tak zkus místo optiky přímo z PC použít nějaký USB interface,jednoduše řečeno redukci USB optika,abys nejel optikou přímo z PC ;) Třeba M2tech Hi Face ;)
Naposledy upravil(a) terahera dne 07 úno 2018 00:02, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 06 úno 2018 23:57

Terahera, co to pijes :D ?

O optice jsem nenapsal ani pismeno a o DacMagicu pisu, ze se mi libil zvukove krom toho, ze skvele meri... Prekrucujes a vkladas mi do ust o cem jsem ani nemukl.
Jen primitivni hate *thumbs down* .
A Parassound mozna hraje jak kdyz taha kocku za ocas, ale nastesti nic s timhle nazvem doma nemam, tak neumim possoudit... ;-) .

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 07 úno 2018 00:46

Je škoda,že si někdy nepřečtes to smetí,co tu napříč všemi vlákny vlacis!!!!!Radit někomu,ať neřeší externí Dac a jde do vyššího zesilovače,a to tim,že si určitě pomůže,když základní dotaz zněl jet optikou přímo do integrace,to můžeš poradit jenom ty!Jsi jak virus, který se šíří napříč všemi vlákny,a bohužel spousta fundovaných radši nepřispívá, protože mají strach ,že zase odpoví Pitrs!!!!Možná bys měl jak já,někdy pořádně zakalit a scházet se z lidma tváří v tvář,pak bys možná neměl pocit méněcennosti a začal by ses chovat normálně!!!! Omlouvám se zakladateli vlákna,nic mu to asi nepřinese ;)

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 07 úno 2018 01:41

Pokud PC, tak dobrou zvukovou kartu. Xonar Essence II je parametrově na tom lépe než krabičky pro Snob-End neurotiky. Navíc lze měnit operační zesilovače.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 úno 2018 07:49

Potřeba vytvářet osobní spory a vlastní osobnostní projekce plevelí další vlákno.... *headbang*

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna » 07 úno 2018 07:58

Nevím jestli můžu radit, sám jsem v tomhle oboru začátečník a mam tu i trochu strach :-), ale měl jsem Dragonfly red a mám i dacmagic 100 se kterým jsem porovnával. Přes DF mi to hrálo jakési atmosferické šumy, ale za to nemohl převodník. Je to určitě super věc za ty peníze a dnes trošku lituju že jsem se ho zbavil. Dnes by měl využití. Na druhou stranu při přímém porovnání s dacmagicem 100 bych nemohl říct že byl lepší nebo horší. Pokud jsem přehodil převodníky na stejný zdroj a signálové kabely, tak bych nepoznal nic kdybych se rozkrájel. Musel jsem zapojit 2 notebooky a každý převodník měl jiné signálové kabely, i když alespoň v obdobné cenové relaci. DF byl přímo v USB notebooku a CA přes dodávaný USB kabel a přepínal na ovladači zesilovače vstupy sem a tam. Slyšel jsem sice rozdíl, ale zanedbatelný a nebyl jsem moc schopen říct co mi zní líp nebo hůř. Problém bylo počítám totiž to co hrálo za tím. A to levný zesilovač od Onkya v podobné relaci jako ta 301. Terahera je někde jinde, na jeho sestavě se jistě projeví vliv převodníku, otázka je na kolik se projeví u té 301. Osobně bych na to v takové sestavě moc nesázel a pro tu 301ku ho osobně určitě nekupoval pokud nemáš možnost nezávazně vyzkoušet.
Řešil bych v případě že bys u převodníků využil i výstup na sluchátka, tam by to jistě mělo smysl oproti výstupu na Yamaze. Toť rada, ale jak píšu začátečníka....

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 07 úno 2018 10:45

bluesbalad píše:
06 úno 2018 18:21
Ahoj Banda!
V skratke
Momentalne idem Z Pc Optikou do Yamaha A-S301 dalej do Dali Zensor 3.

Rozmyslam dokupit D/A prevodnik napr. Cambridge Audio DagMagic plus

co si o tom myslite, stoji za to skusit to ? alebo skor pockat, nasetrit a kupit napr Yamahu A-S701

Merci *palec*
Určitě ANO, stoji to za to zkusit, a to co nejvíce zmiňovaných kombinací zmíněných v tomto vlákně.

Ohledně převodníku dostaněš radu podle toho, co kdo měl možnost zkusit a v jaké konstelaci to slyšel... Žádná absolutní pravda. Za sebe jsem s DACy od Cambridge skončil v okamžiku, kdy jsem doma prvně zapojil CXN (streamer s dacem) - nic moc jsem od toho nečekal, ale tohle bylo fakt špatné (samozřejmě obligátní omezení: "pro mne a a v mém systému").

Dobrou zkušenost jsem udělal s DragonFly v1.2 - ale používal jsem to jen se sluchátky. Pro mne byl lepší, něž některé Astell Kerny z nižších řad, a i lepší než přenosné SONY či Oppo přehrávače z kategorie 15 tisíc (přesná označení už nevím). První, co jednoznačně přehrálo DF bylo Chord Mojo. A Chord Mojo zase přehrál až Astell Kern KANN.

Dále bych se přiklonil k názoru, že optický výstup z PC je obvykle horší volba než USB propojení - takže vložit mezi PC a DAC nejaký digitální převodník je vhodné, ale nezaručuje to výsledek - naslepo jsem si koupil nějakého "číňana" (cca 4 tisíce), šel z domu, pak jsem zkoušel krabičku od Casea (cca 10 tisíc), také bez posunu vpřed. Dále jsem to neřešil, protože jsem přešel na USB DAC.

V předchozích příspěvcích se podivuje terahera nad doporušením PítrsePraha, že bude lepší spíše posunout se na vyšší model Yamahy. Přesvědčení, že samostatně stojící DAC je vždy lepší než integrovaný, je často správné, ale nelze to brát absolutně. Zejména v nižších cenových kategoriích (řekněme systém do 100-150tisíc) jsem nejlepší zvuk dostal z all-in-one systémů NAIM. Minimálně se výrazně ušetří za kabeláž. Rozumným kompromisem by mohla být sestava složená ze streameru a stereo zesilovače (jen pro vysvětlení: streamer = audio PC + DAC)

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 07 úno 2018 11:27

v cene do 20 tisic Kc toho moc vymysliet z novych komponentov nejde ... za 20 tisic nejde zohnat ani kvalitny koncovy zosilnovac :-/ ... takze skor nieco starsie lepsie z bazaru a k tomu zvukova karta v PC

v cene do 50 tisic Kc uz ide napr. USB DAC s regulaciou hlasitosti + koncak

a lepsim DACom co maju resampler nevadi zly opticky vystup a dokazu si povodny signal zrekonstruovat

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 07 úno 2018 11:40

pokud Tě baví přehrabovat se v mašinách a "testovat" jaký se Ti líbí zvuk v jaké kombinaci namísto poslouchání muziky, tak "testuj" veškeré rady a kombinace tady navržené. Jinak bych šel do vyššího modelu zesilovače v interním DA, který dle logického předpokladu přinese víc kvality do poslechu včetně celkově jednoduššího ovládání řetězce.

Odpovědět