Externí DAC do 6000 kč.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Externí DAC do 6000 kč.

Příspěvek od noaid »

Filmy ve stereu? Takže DD 2.0, možná DTS? A streamované či stažené ripy z netu? Na to myslím není nutná nějaká špičková kvalita.
Raspberry Pi bych nedoporučoval, pokud budeš přehrávat i hudbu a budeš používat nějaké pluginy k foobaru, jako resampling, waveform, sacd apod. , které původní signál nějak zpracovávají. Nebude to stíhat. Mám mini pc s Celeronem 2x1.4MHz a je to tak tak.

Není to doporučení, ale příklad k zamyšlení. Koupil jsem si nedávno na hraní v práci a k mobilu přenosny USB DAC se zesilovačem Fiio Q1 MkII pro in-ear sluchátka. Něco jako ten Audioquest Dragonfly. Cena stejná (pod 2700Kč u nás), funkčně jiný level. Umí PCM až do 32/384kHz, DSD64 i DSD128, vstup jen USB s drivery. Napájení z vlastní baterie a USB. Má sluch. výstup 3.5 mm standard a 2.5mm symetrický a hlavně lineout ještě před zesilovačem. Krystal zvlášť pro násobky 44 a 48kHz.
Původně je určený a certifikovaný k iPhone, ale funguje i s Androidem přes OTG, jen pak trochu vybíjí mobil pokud není použit speciální kabel. Při zapojení do PC samo není problém.

Doma jsem jej zapojil na zkoušku do sestavy a už tam zůstal jako hlavní dac. Mnohem lepší než starší Dacmagic, Oppo 83SE. Srovnával jsem pak u kolegy na jedné mnohem lepší highend sestavě s převodníkem za pár desítek tisíc, ten byl samo lepší, ale rozdíl zase tak markantní nebyl, pouze v čistotě výšek byl trochu horší, středy basy stejné. Srovnáváno na hires a dsd nahrávkách. Zapojeno přes lowend 3m usb kabel za 60Kč (na lepší čekám) k minipc (W10, foobar s wasapi event, Kodi, Spotify, atd.), a analog z line out do zesilovače přes Audioquest kabel 1m 3.5mm-2xcinch. DSD/SACD přehrávám z FB nativně, DSD256 se ve FB resampluje do DSD128, přímo to z nějakého důvodu nejde i když by to DAC taky měl umět. Ale to už není třeba řešit.

Utáhl i sluchátka AKG701. Ale neměl jsem srovnání s jinými lepšími zesilovači.

A je hezký ;)

http://fiio.net/en/products/76

Obrázek

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Doporucuji kombinaci co mam doma ...SMSL M8 s KODI+LibreElec, pripadne na netu je jednoduchy navod jak si udelat KODI portable na flashku pro windows.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 »

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Nechapu proc ke stereosestave tak setris na DACu. Jinak optika je nejvhodnejsi na galvanicke izolovani "bordelu z PC" i pres limit bitrate.
DAC magic je opravdovy zaklad a neprehral ani audiogd NFB15 natoz muj SMSL. Dragona jsem u terahera slysel v prime konfrontaci vs. SMSL a neni co resit, hral min. na stejne urovni pro me usi. Jedine proc bych si ho neporidil je konektivita. Oba DACy maji v sobe ESS Sabre 901x, ktere jsou vyborne, i kdyz DAC neni jen o chipu. U filmu je to asi jedno, ale v pripade sterea bych se bal, aby widle poslali data v raw podobe do DACu, v tomhle je nejlepsi nativni podpora unixu.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

dtto Koudy - budujes sestavu na nejake urovni a DAC ktery je komponentem jako kazdy jiny v sestave by mel urovni ostatnich casti sestavy odpovidat, bo sestava hraje vis jak ... tak jako jeji nejslabsi clanek

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Nechapu proc ke stereosestave tak setris na DACu. Ach bože za co *headbang*

DAC číslo 2 chci pouze, opakuji pro méně chápavé, POUZE na zvuk k filmům z PC ! Proč šetřím na DAC k filmům? Protože zvuk u filmu je u mě druhořadý!

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Stary Nordak se hodne ovlada :)

"Potřebuji DACana kvůli zvuku z pc do stereo zesilovače (vstup pouze cinch), na ozvučení filmu ve stereu"

Z teto vety pro me bylo matouci, ze neresis i stereo.... omlouvam se za nepochopeni. At tak ci tak, stejne ignorujes co ti zde kdo radi a nevim co cekas za zlaty gral nebo jestli to vadi made in China...

To Pavel: u me je nejslabsim clankem hlinikove vedeni :D

nordland88
Kontaktovat uživatele:

V pohodě,,, napsal jsem to takto aby mi někdo nenapsal něco o 5.1 a podobně...  

budujes sestavu na nejake urovni a DAC ktery je komponentem jako kazdy jiny v sestave by mel urovni ostatnich casti sestavy odpovidat, bo sestava hraje vis jak ... tak jako jeji nejslabsi clanek

Tím jsi mi chtěl jako říct co? :lol: Řeším teď pouze ozvučení filmu ve stereu, a tam je opravdu nejslabší článek chybějící dacan. Ale řeším to hlavně kvůli bordelu co mi proniká z pc do zesilovače...

Ano China mi trochu vadí, už i CA chcípal jen se na něj človek podíval. (Cambridge A.)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sorry, jsem netusil ze to chces na film, priste se na to/tebe vybodnu

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Bez Číny to bude těžší a hlavně není Čína jako Čína. CA si hraje na UK a je ošizeny tak, že z toho má radost snad jen pan Vrána :D. Ale Čína jako Aurum Cantus je úplně jiný level a na nic si nehraje, respektive stále si drží vysoký standard v daných cenových kategoriích což se o spoustě produktů říci nedá. Hodně štěstí při výběru *thumbs up*.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

http://www.schiit.com/products/modi-2
https://www.audigo.cz/Domaci-HiFi/D-A-p ... odi-2-Uber

už teraz ľutujem, že sa snažím pomôcť, ale tak sú Vianoce. Schiit modi 2 basic/uber/multibit.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

sorry, jsem netusil ze to chces na film, priste se na to/tebe vybodnu

Já vím že máš tendenci psát do každého vlákna, abys jsi byl všudepřítomný, ale psát mi že příště se na mě vybodneš, no to je dobrý :lol: Ty jsi mi tu snad něco poradil? ne neporadil, tak o co ti jde, jen tu děláš vlny chlape.

- Potřebuji DACana kvůli zvuku z pc do stereo zesilovače (vstup pouze cinch), na ozvučení filmu ve stereu. -
Ono si stačí pořádně přečíst zadáni o co tu vůbec jde, a né reagovat za každou cenu, vůbec neporadit a ještě .... No nic, klesl jsi u mě hodně v mích očích, myslel jsem že alespoň ty seš jinej, co už. *bravo*

Nejprve poradit, a pak toho litovat? Když jsem pro vás z...d tak mi přeci neraďte už od začátku ne. *taktone*
Naposledy upravil(a) nordland88 dne 26 pro 2017 00:32, celkem upraveno 1 x.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Prvni gramaticke hrubky jsou tu, jeste nejaky ten panak a mame tu Nordika s vulgarismy v plne polni. Ale kloboucek, ze se jeste dokazes ovladat :D.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

koudy42: Však jo dráždi Lva holou nohou, jen tak dál. To něco vypovídá o tvém nízkém intelektu. :lol:

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Lva bosou nohou ... no ty mas dost

Odpovědět