Flac,Wav

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Flac,Wav

Příspěvek od daliborr »

Ahoj kluci, stáhl jsem si nějaké nahrávky ve Flac A Wav a přehrál na multimediálním zařízení za 800 Kč přez optiku do Cambridge Audio DAC Magic. Přednesem jsem byl nadšen. Moje prosba o radu je, jestli kdych si koupil Blu-ray přehravač ,který má usb vstup a převodník 24/192 bude přes optiku do Cambridge Audio DAC Magic, hrát . A když jo ,tak jestli lépe nebo mi bude stačit ten multimediální přehravač. Mám Mini M8S TV Box Amlogic S905 Xmbc Android 5.1 Quad-core 2.4GHz WiFi BT 4.0 2G+8G. A o Blu ray jsem přemýšlel Pioneer BDP-100-K .

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Flac,Wav

Příspěvek od terahera »

Nechci být nějak kritický ke Cambridge audio,ale zkus přes poradny převodník a budeš koukat jaký zvuk ztoho poleze.Je to samozřejmě můj subjektivní názor,mel jsem dagmacic doma,zvuk mě ale vůbec nenadchnul,byl takový tupý nemastny neslany plochy.Kazdopadne přes asynchronní usb to bude vždy o něčem jiném něž přes optiku

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Takže, jestli jsem to dobře pochopil, tak zapojím mezi multimediální přehravač a převodník usb kabel, tak by to mělo hrát lépe mež přez optiku.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Teoreticky be melo. Zalezi ale na konkretnim provedeni optickych a USB vstupu/vystupu a na zvukovych vlastnostech / schopnostech zbytku retezce (rozliseni, akustika...).

jkb4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkb4 »

Dalibore a jaký máš zesilovač a bedny? Jestli ty rozdíly vůbec půjdou slyšet?

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Předzesilovač mám Xiang Shen 728A a koncáky 2x Advance Acoustic MAA 406 zapojené jako bi-anping a reprobedny wharfedale evo 50. Právě mě překvapilo když jsem si pustil CD Supertramp a pak to samé flac 24 bit Japan verze a hrálo to slyšitelně lépe. Pak mám nějaké audiofilní nahrávky všeho žánru a ti hudebníci jako by vystoupili z reprobeden.
Naposledy upravil(a) daliborr dne 04 črc 2016 22:01, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

V tom pripade bych neresil, jestli propojit optikou nebo USB a zameril se na vyrazne lepsi DAC.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Děkuji za odpovědi. Zkusím si nějaké půjčit a porovnám.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zkus.
Rozdil ve zvuku mezi propojenim USB vs optika u Cambridge Audia bude mozna znatelny, ale nic zasadniho. Zvuk DACu o tridu dve vys bude vyrazne jinde.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Jak pozná, co je od DAC Magicu o třídu, dvě výš? Co už bude definovat to, že slyší vyšší třídu?

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

dkdkdk píše:Jak pozná, co je od DAC Magicu o třídu, dvě výš? Co už bude definovat to, že slyší vyšší třídu?
Souhlas *thumbs up*

Hele dalibore - asi tak ten dac magic je "ve své cenové" zvukově velmi dobrý (hladce "téměř" analogově) znějící převodník, pokud někdo prohlásí že hraje ploše .nudně nebo něco na ten způsob - přičítal bych to na vrub např: více či méně zadekovaným repro (a že takových existuje), dost ojedinělým zvuk. preferencím, nebo "snad" srovnáváním s něčím mnohonásobně dražším a to v tom pořadí jak píšu. Takže než začneš kupovat jiný dac poslechni si jak ostře hrají (většinu CD placek) běžné- levné cd playery v porovnání s tím magicem a ptej se jestli se ti po takovém zvuku stýská. Samosebou existují lepší převodníky než ten magic ale ve zcela jiných cen.relacích. Takže třída netřída ,navíc jsi psal : Přednesem jsem byl nadšen - a hrálo to skrze něj ,rozdíl byl jen v kvalitě (hudby-formátu) .tak moc nechápu ty úvahy o jeho výměně.
Dále o propojení - slovo asynchronní se podle mě vztahuje k DAC samotnému tj. jako celku a není nějakou specialitou či výsadou pro USB řešení. Jinak osobně bych naopak vždy volil bezproblémovou optiku a to z více důvodů,pokud se ale uchýlíš k USB použíj alespon jejich fir. driver (ke stažení na stránkách CA) ,který eliminuje alespoň ty největší problémy USB výstupů a v klidu si to sám dobře poslechni. Nic lepšího bych asi neporadil.
Naposledy upravil(a) pompo dne 05 črc 2016 08:42, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Slovickareni....
Za me zvukove o tridu vys treba Custom Works, o dve treba SP Audio.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

OK, právě to "Za me zvukove o tridu vys treba..." = pro mě, z mého pohledu, na mé stoustavě, pro mé uši atd. , mi tu u 99% příspěvků chybí a pokud si to tam lidi nedokážou podvědomě dosadit, příspěvek vypadá, že je to daná, pro všechny platná a jediná možnost/pravda.
Tohle třídování mi vždycky chytne zrak na první dobrou a pokaždé si vzpomenu na to, jak jsem postupoval dle doporučení jiných (ať už přímo k mé osobě nebo z recenzí, procent, "Best of the year", "You have to own this or die"...) každým kablíkem, podložkou, kobercem, závěsem, komponentem.. o třídu výš, kdy se po zpevnění basů, oddekování, rozšíření prostoru, vybarvení a nevím čeho ještě, dostavilo další oddekování oddekování, zpevnění zpevnění.. .
No a ve chvíli, kdy jsem se nacházel asi v 11té třídě oddekování oddekování oddekování oddekování oddekování oddekování oddekování..., ukazovákem ruky se dotýkal Měsíce a měl našlápnuto vydat se zvukově k Marsu, zkusil jsem pro pobavení Hifiberry DAC+ vs. CWUSBDAC1 ve shodných podmínkách (2xRPi, stejné napájení, kabel, systém, rychlé porovnávání přepínáním vstupů na předzesu) a po týdnu každodenních testů jak v prostoru na bednách, tak přes sluchátka, zůstal doma Hifiberry, jelikož jsem nezaznamenal jediný rozdíl ve zvuku! A předem odpovídám každému, kdo napíše, že jsem hluchý, nerozumím tomu, nemám naposloucháno - zcela jistě máš pravdu, ale na mé sestavě, kterou nebudu měnit, pro můj sluch a mou akustiku nemá DAC v hodnotě 20i násobku smysl.

Tudíž rada pro daliborr - vyhodnocení, co pro tebe bude hrát líp nebo hůř, ti nikdo pravdivě neudělá, protože to ani není možné. Je jen na tobě, abys zkoušel (ideálně ve srovnatelných podmínkách) a velice rychle zapomněl, co jsi kde o jakém výrobku četl. Jestli ti to nedá a prostě chceš měnit, vypujč si něco levnějšího a něco dražšího (nebo co se ti hodí designově do stáje, např. Advance Acoustic MDX600 http://www.rpaudio.cz/produktLevel3.asp?p=5 ) než je tvůj DAC Magic a poslechni si je.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Ach ano !!! : Dalibore - DAC 1 USB od customworks (nebo jak si říkají) třeba bude zvuk. lepší o něco málo ale záleží jestli to něco málo na své sestavě taky uslyšíš a zda ti to za těch 20 000,- stojí. Já bych si však převodník s jediným a zrovna jen USB vstupem nekoupil ani omylem *taktone*
Vím ,že ses na to vlastně ani neptal .tvůj původní dotaz -

- Moje prosba o radu je, jestli kdych si koupil Blu-ray přehravač ,který má usb vstup a převodník 24/192 bude přes optiku do Cambridge Audio DAC Magic, hrát ...

zůstal jak už to tak bývá jaksi opomenut :lol:
Takže pokud ten Blu-ray přehravač bude vybaven krom vstupů jak píšeš ,také výstupy ať již usb nebo optic. tak připojit k tomu DAC Magic-u půjde.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

pompo píše:Dále o propojení - slovo asynchronní se podle mě vztahuje k DAC samotnému tj. jako celku a není nějakou specialitou či výsadou pro USB řešení.
to neni pravda - asynchronni rezim se tyka jen USB prenosu. Pripojeni optikou nebo koaxem nemuze pracovat asynchronne ! Ani v pripade, ze zdrojem je zvukovka v PC.

Odpovědět