Gramofon a zesilovac

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon a zesilovac

Příspěvek od lidumil » 28 dub 2018 20:23

Jasně, že první press byl z několika matric, jejich čísla jsou většinou uvedena na discogs mnohdy i se slovním popisem https://www.discogs.com/Led-Zeppelin-Le ... se/1218217. Jen těžko se ale dobereš k číslu výlisku z dané matrice, i když někdy se dá dohledat podle "chyb" https://www.discogs.com/sell/item/524231861?ev=bp_det. Dire Straits se shánějí celkem dobře, ale třeba LZ, UH, BS je poměrně velký problém sehnat v dobrém stavu za "přiměřený" peníz - viz výše.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 dub 2018 20:38

LZ se často objevují, ale pouze reedice z roku73,UH s Byronem jsou v prvním vydání nesehnatelná,občas se objeví reedice do roku78 v německém vydání a jsou poměrně drahá (kolem35eur)Dával jsem je dohromady dost dlouho.
BS na Vertigo první vydání už hodně těžko, občas nějaká reedice od NEMS.
Tyrkysové LZ jsem viděl loni na jedné burze v Čechách, ve třech exemplářích, bohužel vše nelegální vydání.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 28 dub 2018 20:49

Na discogs se dají od LZ sehnat všechna red-plum vydání a i na EBayi, ale ceny https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_osac ... cat=176985 .... Tyrkysové asi nebylo nelegální, ale reedice, měl jsem ji taky.
UH taky tak https://www.ebay.co.uk/sch/176985/i.htm ... tigo+swirl
a BS Vertigo swirl je větší problém, ale taky to jde https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_osac ... cat=176985 . Jen to chce trpělivost.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 29 dub 2018 07:40

Upřednostňuji nákup na burzách, bazarech a od handlířů.Rad si vše vyhledám a prohlédnu, je to pro mně součást rituálu,praktikují to tak celý život. V podstatě nic moc už neshanim, co jsem chtěl mít jsem tak nějak poskládal, teď v důchodu si to už užívám.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 29 dub 2018 08:50

No to je sice nejlepší, jen ta nabídka je poněkud omezená. Třeba MFSL vydání jsem na burze ještě neviděl. Ale jak píšeš, je to součást rituálu a taky tak trochu vzrušení.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 29 dub 2018 09:07

MFSL pochopitelně kupují od svého dodavatele ,na burzách opravdu nejsou.
Teď jsem vyndal se sbírky LZ "Houses Of The Holy" první francouzské vydání (red plum) Atlantic 50 014, večer je chci porovnat s vydáním
Classic Records SD7255 a novým evropským vydáním 2014, tak jsem zvědavý, dám pak vědět.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 29 dub 2018 13:39

Jj, ověřený dodavatel je v tomto případě to nejlepší.
Ad LZ: Je zajímavé, že UK vydání HOTH už Red-Plum nebylo.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 29 dub 2018 19:10

Při příležitosti vydání všech řadových desek LZ Robert Plant ocenil práci Jimmyho Page na realizaci tohoto projektu, ocenil výsledek a vyznal se z toho, že je veliký příznivec vinylu.Mimo jiné řekl: Dávejte si Led Zeppelin z vinylu, protože jenom tak naše hudba nejlíp vyzní.Měl stoprocentní pravdu.
Porovnal jsem LP "Houses Of The Holy" ve třech verzích:
1.Francouzské první vydání Atlantic 50 014(red plum) 1973
2Americké vydání Classic Records SD7255 2000
3 Evropské vydání Atlantic 8122-79657-3 2014
Hned z počátku musíme uvést, že všechny tři desky mají stejnou hlasitost.
Jako první jsem poslouchal francouzskou verzi.Krom toho, že je opatřena štítkem v barvách red plum, v názvu titulu jí chybí písmeno, takže se jmenuje " House Of The Holy".
Tato verze má že všech desek nejsvětlejší podání zvuku, sevřenější bázy, s detaily se moc nepracuje, zaměření je na zvuk kapely jako celek.
Výsledný sound vůbec není špatný, expresivní vokál občas doplní sykavka, která ale neruší, syrovější podání nástrojů umocňuje zážitek z hudby.
Druhou desku jsem poslouchal verzi Classic Records.
Sound naprosto odlišný,zvuk se line po celé šíři báze, podaní je temnější, detaily též nevyniknou, zvuk je laděný více do majestátnosti, rozlišení je však na vysoké úrovni.
Kdyby Mobile Fidelity vydali tento titul,tak by to hrálo asi takto.
Jako poslední jsem poslouchal reedici 2014.
Hodně se podobá francouzské verzi, avšak pracuje s detaily, které vynikají hlavně v pomalých a tichých pasážích.Kmitočtově naprosto vyrovnané, celkové vyznění nemá chybu.Perfektně odvedená práce, v dnešní době naprosto nevídané.
Určit, která deska je nejlepší je věc velice těžká, na kterou já osobně si netroufám.Je to jako určit jestli je lepší červená nebo modrá barva.
Každá hraje jinak a všechny pěkně.
Pouze můj subjektivní názor.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 30 dub 2018 09:31

Hm, díky za srovnání. Je ale otázka, která verze je "nejpravdivější" tedy nejblíž tomu, jak to chtěli mít při nahrávání. První verze? Reedice pod dohledem JP??? Samozřejmě veškerá naše hodnocení jsou pouze subjektivní .... jinak to ani nejde. *thumbs up* *thumbs up*

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 30 dub 2018 14:24

mimochodem k puvodnimu dotazu - podle me je neco spatne, kdyz je phono vstup vyrazne tissi nez ostatni vstupy (i kdyz teda takhle presne to v dotazu nepadlo..))

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 30 dub 2018 15:59

Nevím, jestli se dotazuješ, nebo konstatuješ stav věci?
Jestli se ptáš, je velice důležité, jaký vztah má spolu přenoska s preampem,
zkrátka jaký mají zisk.
Většinou, nemusí to být ale vždy, bývá přenoska o 3az 6 db. tižší než cd,a není to žádná závada.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 30 dub 2018 16:55

Dasta píše:
28 dub 2018 13:29
Nižší hlasitost dříve vydaných LP je zapříčiněna vyšším dynamickým rozsahem.Stačí pootočit hlasitost a dostaneš vynikající zvuk v možnosti sestavy na které hraješ.
Dnešní LP se nahrávají více nahlas, ne z důvodu vyšší kvality, ale z důvodů ryze komerčních.Hlasitost nahrávky zpravidla nemá s kvalitou nic společného.
Tak to by mě opravdu zajímalo jak jsi na tohle přišel *headbang*
Je to totiž naprostá hovadina.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 30 dub 2018 17:36

Jak jsem nato přišel?
Jednoduše porovnáním stejného titulu, jednoho vydané v roce77, druhého v roce 2003. Proč by to měla být hovadina? To je skutečnost.Na druhou stranu dlužno podotknout,že třeba reedice Led Zeppelin mají stejnou hlasitost jako původní desky.
Není to vždy pravidlem: Dnes jsem pouštěl Fleetwood Mac "Rumours", LP z roku 77 bylo hlasitější a mělo znatelně více výšek, než stejná deska z přelomu milenia.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 » 01 kvě 2018 12:34

Pro Dasta
Pro mě (jsem technický typ, což se zde moc nenosí) znamená pojem dynamický rozsah celkovou dynamiku (0-100%), to co popisuješ ty je dynamická komprese ( zmršený matering, nevyužití DR.. atd). Asi jsem Tě špatně pochopil......

A k základní otázce, standartní výstupy a vstupy většiny starších komponent byly natavovány cca na úroveň 150-200 mV, až CD přehrávače a moderní digitální komponenty mají výstupy cca 1-2V, takže když se připojí do vstupu s větší citlivostí budou samozřejmě hrát hlasitěji něž gramofon, či tuner nebo tape deck.....
Není to prostě závada.

Odpovědět