Gramofon a zesilovac

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Gramofon a zesilovac

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 08:26

Dobry den mam dotaz. Mam yamahu as 501 a poridil jsem si garamofon technics sl q 300. Hraje to slusne ale ac mam vse zapojene spravne,spatne to snad ani nejde :-), tak aby to hralo slusne musim to krmit skoro na pulku hlasitosti. Je to normalni ? Neni mozne ze predzesilovac v yamaze nestaci a nebudu tim padem potrebovat jeste samotny predzesilovac ke gramu ? Diky za reakce ...

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon a zesilovac

Příspěvek od Dasta » 28 dub 2018 09:56

Přenoska v porovnání třeba cd playerem hraje méně nahlas, protože má menší zisk, tudíž jev na tvém zesilovači je zcela normální.
Jsou situace,kdy MC přenoska zapojená v enhance módu ( jakési proudové zesílení fy Dynavector) hraje stejně nahlas jako cd, někdy i vice.
V běžném režimu používání MM přenosek je jev, který popisuješ normální.
Externím phono předzesilovačem by jsi si určitě ve zvuku pomohl,jev, který popisuješ by ale zůstal.

Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 12:58

Aha ...no moc dekuju :-) fakt je ze jsem koupil novy vinyl milese davise a ten hraje opoznani lepe nez stare lp co mam...zrejmne opotrebovanost. Koupil jsem i novou prenosku shure m92e a oproti puvodni technics p30s obrovsky rozdil ...tak dekuju za reakci

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 dub 2018 13:29

Opotřebení desek by se projevilo spíše praskotem, nebo úbytkem vyšších kmitočtů.
Nižší hlasitost dříve vydaných LP je zapříčiněna vyšším dynamickým rozsahem.Stačí pootočit hlasitost a dostaneš vynikající zvuk v možnosti sestavy na které hraješ.
Dnešní LP se nahrávají více nahlas, ne z důvodu vyšší kvality, ale z důvodů ryze komerčních.Hlasitost nahrávky zpravidla nemá s kvalitou nic společného.

Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 14:28

Ok dekuji :-)

Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 14:34

No kdyz uz jste tak od fochu tak se zeptam je dobre se soustredit pri vyberu vinylu na konkretniho vydavatele ? Columbia cbs suprafon ...ma to vliv ?

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 28 dub 2018 14:44

Vydavatel má samozřejmě vliv, ale i tam je dobré se poptat, zda má někdo nějakou zkušenost s konkrétním vydáním. Mým uším nejlépe zní LP vydaná MFSL případně MOFI a pak obecně japonská vydání.

Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 14:55

Moc diky za info pane

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 dub 2018 15:18

Budeme li mluvit o deskách 60 a 70 tých let, tak americké desky Zn. Columbia, potažmo její labely (Epic, Portrait...)se vyznačují vysokou kvalitou, jak zvuku, tak lisování.Obdobné výsledky ve Státech vykazovaly i desky Capitol, MCA, Warner Bros...V džezové tvorbě se jako kvalitní vydavatelství uvedlo Verve.
V Evropě se desky Columbia distribuovaly na značce CBS ( Columbia Broadcasting System), název Columbia se v Evropě nepoužíval, kvůli stejnojmennému labelu fi. EMI, která na této značce distribuovala hlavně v Itálii, Francii, Indii..
Nicméně desky CBS jsou také velmi kvalitní, spousta lidí však přísahá pouze na US vydání.
V Evropě byly velmi kvalitní výlisky EMI, Ariola, Decca, Vertigo, Polydor...
Náš Supraphon si v porovnání s dalšími lido- demo státy nevedl špatně, ale v porovnání s výše uvedenými poněkud pokulhával.

Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 15:45

Tak to bylo vycerpavajici .....jste skvely dekuji moc :-)

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 28 dub 2018 17:42

Ano, to jsou obecná "pravidla" ale pak samozřejmě záleží na zemi vydání. Moje zkušenost je, že první press je nejlepší, ale třeba CBS NL vydání nebyla nic moc, stejně jako francouzská a italská. Třeba Polydor německá vydání byla velmi kvalitní, stejně tak Ariola a Vertigo.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 dub 2018 18:13

Ano, odpovídal jsem obecně, neb nevím jakou hudbu dotazatel preferuje.
Audiophilské labely, japonská vydání jsem nezminoval, nemusí vždy naplnit očekávání (MoFi - temnější charakter, Japan-vice výšek, mastering vyhovuje tamějšímu vkusu, nejen u LP)
K doporučení je tedy třeba znát : žánr, preference zvuku, cenu.
První pressy(jestli myslíš prvních 200ks) je spíše záležitost lovců vinylů než milovníků hudby.

Zappa309
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappa309 » 28 dub 2018 18:29

Teda chlapy ze je to az takova alchymie jsem netusil....jde mi spise o jazz a blues na vinylu. Jinak na cd rock predevsim nick cave. Gramo jsem si poridil prevazne kvuli retro podani jazzovych a bluesovych nahravek. Z cd je to sice parada ale chyby tomu ta atmosfera ...jinak na konci retezu mam vma II S od pana Vitvara a ty zvuk doslova separuji. Moc se mi libi jejich analyticky zvuk a spolu s yamahou ktera podle mych usi ma syrovy a primy prednes bez pribarveni. Slysel jsem na nich denon 1510 a na me tomu dodava priliz objemny zvuk a u jineho marantze zas prilis hladky. Teda podle me. Co clovek to nazor no ...

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 28 dub 2018 19:09

Dasta píše:
28 dub 2018 18:13
První pressy(jestli myslíš prvních 200ks) je spíše záležitost lovců vinylů než milovníků hudby.
Nevím, jestli to, co jsem měl, nebo mám, je prvních 200 ks, ale dle matrice na Discogs jde o první press. A je to můj subjektivní vjem. Někdo jiný to bude nejspíš vnímat jinak.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 dub 2018 19:56

I první press se dělal z několika matric, když byl náklad např.200 000ks v Anglii, spotřebovala se spousta matric, když předpokládáme, že z matrice se vylisuje asi 500 exemplářů.Nejcennějsí byly první výlisky z první matrice, tolik na vysvětlení ohledně prvních 200ks.
Při nákladu zavedené a slavné kapely např.Dire Straits, který čítal nejméně 500 000 ks při prvním vydání, není problém ani v dnešní době se k prvním pressům dostat za slušné peníze, protože je toho všude hafo.

Cena prvního anglického vydání "Brothers In Arms" na burze ve Vídni je 25 euro, deska i obal je v top kondici.
O tom,že první vydání hrají nejlépe nerozporuji, o tom není pochyb.
Také mám z minulosti spoustu LP z prvního vydání.
Raději než první press používám termín " LP z doby vzniku"

Odpovědět