Gumové podložky pod repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Steedy
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumové podložky pod repro

Příspěvek od Steedy »

již několikrát se osvědčily podložky pod repro právě k Pc, ale nejen tam. Samo, že hroty a nebo cerabally jsou jinde , ale cenově jsou jinde rovněž.

https://www.akustickematerialy.cz/kateg ... pod-bedny/

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Mám takovou teorii... IMHO řeší různé typy (tuhé vs pružné) podložek pod repro dvě protichůdné úlohy.

- Pružná podložka zabraňuje přenosu vibrací z reprosoustavy do podloží. Toto má smysl tehdy, když podloží následně samo začne vibrovat, což může být přímo slyšet anebo to třeba jen přenáší vibrace na ostatní komponenty. V každém případě se nadbytečná energie nemá jak z reprosoustavy vyvést a negativně ovlivňuje zvuk, což se právě projevuje zapatlaným projevem.

- Tuhé podložky mají za cíl podpořit odvod nadbytečné energie z reprosoustavy a tím zlepšit (pročistit) její zvukový projev, často subjektivně vnímaný jako úbytek na basech, ale současně jejich zpřesnění. Od podložky se pak očekává, že bude mít schopnost nadbytečnou energii pohltit, aniž by sama vibrovala (možná proto se zde často zmiňují jako dobrá volba hroty do podlahy anebo betonových dlaždic).

Podle toho, co představuje v konkrétních podmínkách větší problém, pak aplikace tuhého či pružného podložení přináší větší či menší užitek. U mne to zatím vždy bylo ve prospěch tuhých podložek, ale to není určitě obecné dogma.

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Dal by som tam Soundcare SuperSpike Feet Spike2
https://www.trinasty.sk/tovar/soundcare ... et-spike2/
Obrázek

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Tyhle https://www.trinasty.sk/tovar/soundcare-super-spike/ jsem si kdysi koupil pod slooupové repro (Wilson Benesch ACT) položené na plovoucí podlaze místo standardně dodávaných hrotů. Žádný rozdíl ve zvuku jsem sice neslyšel (Jen pro pořádek doplním, že jiné podložky měly zcela zásadní vliv na zvuk.), ale bylo to super z praktických důvodů (poškození podlahy, přesunování).

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Atothek,

Myslim si ze ti jednoducho zacala rezonovat skrina, ked si ju zdvihol z podlozky pomocou tych gumovych nalepiek a z toho tie basy.
Skus si ich pustit hlasnejsie a priloz ruku na bocnu alebo hornu stenu a budes citit pravdepodobne vibracie.

Na to ti ziadne nozicky nepomozu, to je proste konstrucny kompromis 3 kilogramoveho repro v cene cca.150 eur. Su urcene na polozenie na stol. Ak sa ti zda, ze ten zvuk je stale rozmazany, aj po odstraneni noziciek,
Skus na repro polozit nieco tazke, aby si rezonanciu uplne utlmil.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Atothek: zkus tam místo gumy hodit třeba zbytky dlažby, obkladů, nebo nějaký porcelán, jestli uslyšíš rozdíl. Nebo zkus cokoli dalšího, co máš doma, třeba i v kombinaci s tou gumou... Prostě pokus/omyl. A pak reportuj :)

Na chatě jsem pod bedny mezi hroty a koberec hodil provizorně staré dlaždičky - několik kusů na sobě - docela to stačilo. Letos tam plánuju další obkladačkový tuning. Pod kobercem je tuším beton a mezi nimi možná ještě staré lino, to přesně nevím, takže celkově slušný hamburger.
Naposledy upravil(a) hřebík dne 19 led 2019 22:01, celkem upraveno 1 x.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Soundcare Superspikes puky i nozicky jsou super. Mel jsem oboji. Rozdil je jen v uchyceni. Lepeni nebo zavit.

Hroty mi prisly trosicku lepsi, ale pak je obtizna manipulace s repro - nejlepsi je pak zadna manipulace.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Drobek problém, že jedna ta Soundcare Superspikes stojí jak jedno tohle repro 😲, to asi nebude to pravé, a ty dlaždice mezi dvě rovné plochy by tím akorát rozehrál,.... co změnit umístění?

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

irotam píše:
19 led 2019 12:56
lidumil
A centr máš jak uložený?
na cerebalech

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Pánové - atothek si koupil k Pc úplně "obyč" bedniska....podložil je a trochu se mu změnil zvuk na basech.Pak se tady rozproudila debata o dalších pomalu voodůůů věcech atd.Když si posune křeslo (nebo v čem sedí u pc) o cca několik cm a nebo se více předkloní,tak to bude mít větší přínos,než to něčím podkládat apod.To si nakonec může každý zkusit doma sám,co to udělá,když se posune o kus křeslo nebo v čem se sedí.Pak když tady čtu o tom,jak se podloží kabel jiným dřevem atd. a je to slyšet tak se jen směji-a to mě už opravdu není 20 let a něco jsem za ta léta slyšel a vyposlechl a i ve "slepých" testech-nic ve zlém-každý to máme a slyšíme jinak.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Debata se rozproudila-nic proti,atothek se neozval,takze gumičky zas z beden zřejmě sundal,dunění je pryč a hraje mu to stejně fajn,jako před tím. Z velblouda je opět komár ;)

Atothek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atothek »

Tak to asi tak bude, že tyhle maličkosti mohou dost ovlivnit zvuk.

Díky pánové

Atothek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atothek »

...jinak, jo překvapilo mě, jaká alchymistická debata se tu rozjela :) No prostě jsem nevěděl, že něco jako podložky můžou tohle dělat a překvapilo mě to, to je celý. Ale diskuze v některých věcech celkem přínosná.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ono ozvučnica má obrovský vplyv na zvuk celej bedni, a to čoho sa dotýka, ako absorbuje vibrácie, ako ich aj odovzdáva, tiež.. Preto to aj tie podložky môžu "dělať" v takej miere.. :)

Atothek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atothek »

Jasné no. Ještě jeden poznatek. Když tam byly podložky, bylo dost cítit, jak vibruje křeslo. To bez podložek nedělá a vibruje podlaha pod stolem :)

Odpovědět