HTPC a zvuk DTS HD master ,Dolby TrueHD

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HTPC a zvuk DTS HD master ,Dolby TrueHD

Příspěvek od Oldear »

Ale on hned v prvním příspěvku píše "" ... nebo obyčejný surround 5.1 nebo 7.1."" nevím tedy co tím myslí.

petjan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petjan »

Oldear: 5.1 a 7.1 surround byl myšlen zvuk z Windows.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Myslím, že problém určitě bude na straně PC. Pokud přijde bitstream do AVR, ten se zachová zcela automaticky a hraje. Pokud ovšem nepřijde nějaký neznámý formát či komprese. Já jsem teď tedy také zjistil potíž s SP33, bitstream, který onkyo 5508 dekodoval zcela bez potíží, SP33 najednou nezvládne DTS, DD naopak čte bez potíží. To mluvím o přehrávání mkv přes BSplayer. Použil jsem VLC, zaškrtl použít SPDIF pokud je dostupný. Rázem DTS funguje. U BS playeru to šlapalo, nyní ne. Někde jsem udělal chybu. Je třeba hledat na různých fórech, ten problém určitě mělo více lidí. Já zatím HDMI jako zvukový výstup nepoužívám, jen pro obraz.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Bohužel DTS HD Master jinak než přes HDMI z ničeho nedostaneš. Díval jsem se na tu kartu a ta má 2 výstupy HDMI. Není náhodou nastaveno do jedné obraz a do druhé zvuk? Můj přehrávač toto nastavení u dvou HDMI umožňuje a je to proto, že někdo posílá obraz jen do zobrazovače a zvuk jen do receiveru, či AV zesilovače.

Odar

Příspěvek od Odar »

A este dalsia alternativa, neposielat to cez NVidiu, ale cez Intel GPU. Doska podporuje Supports HDMI 1.4b, takze by nemal byt problem. Mozno to by bola cesta, aj ked neverim, ze to cez Nvidiu nejde.

petjan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petjan »

Díky všem za rady, o víkendu budu mít trochu času, tak budu laborovat.

Odpovědět