Jaký gramofon koupit

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Prospero
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký gramofon koupit

Příspěvek od Prospero »

Ty transportni sroubky?
Vysroubovat, vlozit do krabicky nebo pytliku a DOBRE uschovat! :D

Brendrson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brendrson »

Jsou přidělané na gunových silenblocích. Ty myslím

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Mam stejny gramofon a motorek jsem pevne prisrouboval k sasi gramofonu. Kdyz jsem jej nechal dle navodu zaveseny na gumickach, brumilo to jako blazen. Kdyz je prisroubovany, tak je ticho.
Je to podle me nelogicky, paradoxni, ale je to proste tak :-).

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Ja zapomel, to je ten novy system, s temi myslim neni nutno vubec hybat. Ty silentbloky jsou ze sorbothanu a motor se i bez jejich povolovani volne "kývá", ze. :?:
Pokud kecam, tak at mne prosim nekdo opravi... :P

P.S.: Dival jsem se do navodu a v nem, krome odstraneni transp. jisteni ramenka, nic nestoji. (Drive tam byly jen dva cervene oznacene sroubky a ty musely ven...)

Brendrson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brendrson »

Nechám šroubky tam,kde jsou.
Jsou to lidé odborní,tak snad vědí,co dělají.

Děkuji za info *thumbs up*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Prospero píše:Drive tam byly jen dva cervene oznacene sroubky a ty musely ven...
Tohle jsou ony, ty dva na stříbrných packách:

Obrázek

Když jsem ty dva šroubky podle návodu odšrouboval a celý motorek (to stříbrné) zavěsil na přiloženou gumičku za čtyři šroubky okolo, brumilo to při přehrávání. Pokud je motorek přišroubovaný k šasi, jak ukazuje fotka, je ticho.
Ale patrně je nyní konstrukce už upravena, takže je po problému :-).

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

To je mi zahada, na tom gumovem krouzku byl ten motorek ulozen uz u prvnich modelu (ProJect 1, 1-2) a nikdy s tim problemy nebyly. Aspon me na "1-2ce" nikdy nic nebrucelo. Jedine snad jestjli ta gumicka u tebe nebyla vytahana? :roll:
Ted je tam jeste, pod kazdou tou pacickou pro sroubek, sorbothanovy silentblok a zrejme je toto reseni jeste lepsi. (Obrazky mozno dohledat i na netu. ;) )

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Project byl novy, motorek byl na gumicce zavesen volne, niceho jineho se nedotykal. Taky mi to hlava nebrala, ze to brumilo, ale je to tak. Mozna byla gumicka tak "spravne" dlouha, ze dobre znasobila mikrorezonanci motorku a prenesla do sasi.... Nebo nevim. Ale neresim, posloucham a je mi dobre ;-).

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

To je fakt zahada. Ale kdyz to funguje tak, jak popisujes, tak proc ne? :lol:

Ted to vypada takhle:

Obrázek

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

... a to stojí 10 tisíc???????? :o
V plechu jsou výřezy, neměla by gumička procházet právě tam?

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Ne!
Ty "zárezy" jsou jen "nárezy" pro ohnuti toho plechu smerem dolu a tyto "zahyby" potom jakoby napinaji tu gumicku do stran. ;)

A tohle 10.000t nestoji, ale celej ten gramec... :lol:

Brendrson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brendrson »

Dobré ráno
Zvyšuji pořízení gramofonu na 15000 kč,pač se mi podařilo získat 5000 kč. Tato cena je již ale konečná. Myslím,že na rozjezd to postačí :roll:
Proto vás naposledy žádám o radu. Nějaké typy mám,ale rád si poslechnu i váš názor. Stále mám pocit,že bych měl pořídit neco o stupínek lepšího,než je Pro-Ject Debut Carbon Esprit. Tím bych ovšem nechtěl snižovat jeho kvality,třeba se pletu a doporučíte mi ho i přesto,protože navíšení částky o 5000 kč není takový skok, abych to nějak zvukově postřehl. Chtěl bych jenom podotknout,že mám rád razantní,ostrý a dynamický zvuk s kratšími basy a dobrým prostorem. Vím,že to nezáleží jen na gramofonu,ale přesto... 8-)
Předem děkuji

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Moje zkušenosti jako začínajícího gramofonisty (gramo mám 2 roky) jsou v porovnání s některými zdejšími doopravdy zkušenými kolegy malé. Ale za sebe bych řekl, že pokud otázka stojí tak, že dodatečných 5000 Kč bys rád využil k tomu, aby ses zvukově přiblížil vstříc tebou preferovanému zvuku, tak největší vliv a přínos bude mít volba vhodné přenosky. Na druhém místě (a podle mého názoru s docela velkým odstupem) lze zvuk ovlivnit předzesilovačem (který je u tebe již daný) a až daleko vzadu je volba jiného gramce - pokud mluvíme o 5000 Kč.

Nechci ti tlačit jen to, co sám mám, na druhou stranu jedině to umím jakž takž objektivně posoudit. K Debutu jsem asi rok měl 2M Red, pak jsem ji vyměnil za 2M Bronze. Zvukově se to projevilo přesně směrem, který popisuješ: trochu ubylo basů co se týká objemu, jdou ale hloubš, jsou přesnější a údernější, lépe sedí na zadku. Středy získaly větší razanci a dynamiku. Přibylo výšek, které se zároveň vyčistily a rozjasnily, zlepšily se sykavky. Otevřel se prostor a celkově je zvuk dynamičtější, otevřenější, jasnější a "víc to břinká" :-).

Výsledkem je sice cenově nevyvážená sestava (gramo za shodnou cenu jako přenoska a k tomu levňounký preamp), ale beru to celé jako postupný proces a rozhodně mám v plánu jít výš jak s gramcem tak preampem. A tu Bronzku tedy beru jako takovou ochutnávku z vyšší ligy :-), předkrm, než kuchař uvaří hlavní chod.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

@ PitrsPraha:

Plny souhlas! *thumbs up*
Pri tomhle navyseni je skutecne nejrozumnejsi investovat do prenosky. Tahle kombinace gramofon / ramanko / talir je uz dost dobra a „schroupne“ klidne prenosku ve sve vlastni hodnote, napr. i MC “Rondo Red”.
(Je dokonce overeno ze i „Bronze“, to uz byl ale jen extremni experiment! :lol: )
Posun od 2MM„Redky“ na 2MM„Bronzku” je tak opravdu ten nejvetsi skok, ktery lze, za 5.000t, udelat. *palec*

P.S.: Jeste ke tvemu problemu s motorkem: Nebylo by dobre vyzkouset ty sorbothanove silentbloky? Treba je mozno je od ProJectu “dokoupit”.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Prospero píše:Nebylo by dobre vyzkouset ty sorbothanove silentbloky?
Mám zásadu nerejpat do něčeho, co funguje dobře ;-). A s přišroubovaným motorkem to vůbec nebrumí, resp. případný brumení je pohřbený šumem prázdný čistý drážky, takže nemám vnitřní pnutí to řešit :-).

Odpovědět