Jaký Reel To Reel magnetofon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký Reel To Reel magnetofon

Příspěvek od Pytel »

Jako majitel TEAC 2000R, ho vřele doporučuji, výborný stroj , ale dost háklivý na nastavení. Měl jsem i pár Akai 625 a 636, dobré, hlavy přežijí životnst stroje, ale ty nejsou to to pravé ořechové pro kotoučové magnetofony. Jinak Revox je samozřejmě hodně rozšířená značka a mohu potvrdit i hodně dobré mašinky, hlavy měkké ,ale co se týká zvuku hodně dobré. Samozřejmě velice záleží na stavu přístroje, nový už těžko koupíte, tak chce i znát u koho byl a jak ho ošetřoval. i v dnešní době se dají koupit tyto skvosty ve vynikajícím stavu. Chce to používat kvalitní pásky, pokud možno nové. Také jsem pár vydražil jak na e-bay tak na aukru a hodně šlo do popelnice.

michalha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michalha »

Ten Teac X-2000 je krásný typ, ale právě že je háklivý na nastavení a dnes již je málo lidí, kteří opravdu vědí jak ho správně seřídit. Asi půjdu do AKAI.
K páskům: zatím se mi nejvíce jeví jako nejlepší Maxell, ale těžko se shání nové. Firma RMG - převzala technologie od BASF, nabízí nové pásky např. LPR 35. Jak jsou na tom zvukově? Řadí se do třídy professional, i když já bych řekl spíše poloprofi. Původní BASF co jsem měl dost špinily hlavy, asi nějaká špatná řada.
Můžete mi nějaké doporučit? Maxell bych řekl, že jsou nejlepší. Dejte vědět a všem děkuji za odpovědi a názory.

michalha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michalha »

Jo a ještě můžete mi prosím někdo napsat, na jaké neduhy si mám dávat pozor při koupi AKAI GX-635D, 636 nebo 646? Prosím takový seznam možných závad a neduhů, abych předešel větší investici za seřízení či opravu. Díky.

oneeeee
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od oneeeee »

zdravím . AKAI nemá žiadne neduhy.

jkb4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkb4 »

Jen upozorňuji na vynikající Pioneer RT-909.

Obrázek

oneeeee
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od oneeeee »

jkb4 píše:Jen upozorňuji na vynikající Pioneer RT-909.

Obrázek
jkb4 píše:Jen upozorňuji na vynikající Pioneer RT-909.

Obrázek

Seiko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Seiko »

Budu psát trochu ve stylu - každá liška chválí svůj ocas. Osobně jsem šel do Revoxe, mám čtvrtstopý B77 a půlstopý PR99 Mk III. Spíš mi v požadavku, jaký magnetofon koupit, chyběla informace, k čemu se bude používat. Zda pro přehrávání (a třeba digitalizaci) donesených pásků - pak čtvrtstopý s rychlostmi 9 a 19, nebo zda na domácí nahrávání (nové pásky RMG LPR 35 jsou dobré) a poslech - pak půlstopý s rychlostmi 19 a 38. Co se týče výrobce magnetofonu - vybrat podle vlastního uvážení. Pro informaci - hlavy na Revoxu vydrží (pokud jsou nové) cca 4000 až 5000 provozních hodin - to je zatraceně dlouho. A dají se pořád pořídit. To byly moje kritéria výběru. *sunglases*

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

michalha, mám doma akai gx 635 a nemám co řešit . Hraje lépe jak cd. Staré basf opravdu špiní hlavy a to hodně.Vyhodil jsem je všechny. Můj brácha má Revox B77 a taky hodně dobrý. Zvukově na rychlost 19 je to stejný. 9 jsem nezkoušel a ani nebudu. Láká mě 38, ale už nemám finance, Na aukru je Revox který bych koupil hned, ale jak píši nemám finance. http://aukro.cz/item1286442384_revox_b7 ... aveny.html *hura*

oneeeee
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od oneeeee »

zdar.
aj ten váš akai má rýchosť 38 len nieje funkčná. Stačí dať prepínač do medzi polohy. Mne na gx 625 to ide.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

oneeeee,do které mezipolohy, jsem asi blbý.Přepínač u akai je jen na 9 a 19. :mrgreen:

oneeeee
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od oneeeee »

medzi 9 a 19.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Děkuji za odpověď,ale tačítko speed má jen 2 polohy 9 a 19. Mezi poloha nelze. Asi jsem *headbang*

oneeeee
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od oneeeee »

Na gx 620 je tlačidlový a ak vy máte páčkový tak tam to nejde. Zajtra spravím video a pošlem na stránku.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Akai 635 má tačítko .

Odpovědět