Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
tt
Příspěvky: 106
Registrován: 26 bře 2018 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od tt »

"Pokud soudíš kvalitu reprodukce některé sestavy dle videa na youtube, tak potěš koště..."

Neboj počul a videl som ich aj naživo, ale to video bol len taký protipól, k tým predošlým dvom.
Sračku poznáš aj z Youtube, žiadny sub mu to nezachráni.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od marvinnrv »

"Sračku poznáš aj z Youtube, žiadny sub mu to nezachráni"

Oboje pěkná hloupost!

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od Vyblíz »

Minimálně je tam vidět, že jsou ty reproduktory zcela nevhodně umístěné, zvuk je samozřejmě nesmysl hodnoti, když to někdo nahrává na mobil.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od PítrsPraha »

Podle videa z YT mnohdy nahrávaného mobilem nebo levným foťákem se nepozná absolutně nic. A i při použití špičkové techniky pro nahrávání audia (což není případ ani jednoho z uvedených videí) je to jen VELMI orientačí a s velmi omezenou vypovídací hodnotou.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od sonofstars »

no pěkné vlákno ...

Z videa na youtube si můžeme tak akorát všichni říci, že ani jedno řešení nebylo šťastné.

Pro tazatele bych doporučil si jakýkoliv sub vypůjčit domů a vyzkoušet, zdali mu to přinese nějaký progres. Jak to možná dopadne:
1) Sub nic nepřináší.
2) Sub něco přináší (líbí se mi to více), ale tento kousek vrátím a zkusím jiný.

Osobně bych váhal, jestli chci danou sestavu obohatit o sub (přeci jen další věc do obýváku), nebo zkusit:
1) vyzkoušet jiné repro a zjistit, jestli jiné nejsou náhodou vhodnější (už nepotřebuji sub).
2) vyzkoušet jiný zesilovač a zjistit, jestli není k těm repro náhodou vhodnější (už nepotřebuji sub).

kykloop
Příspěvky: 16
Registrován: 27 dub 2019 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od kykloop »

Ahoj,

prosím o radu s výběru subu ke stávající 5.0 sestavě, kterou ale budu možná také částečně obměňovat:
AVR Pioneer VSX-LX 70 (z r. 2010 za cca 43tis)
regálovky + centr Tannoy Sensys DC1 (z r. 2006 za cca 24tis) + 2 surround Tannoy Fusion

Provozováno v malé místnosti 13m2 - více infa případně včetně fotek v akustice: post247149.html#p247149

Užití je z 80% na DK a 20% poslech CDček.
Cena do 13tis (klidně bazar za půlku té ceny :D), sub bude umístěn mezi předními repro těsně pod prostorem, kam promítám obraz z projektoru, potřebuji tedy sub, který bude co nejnižší, do 35cm výšky. Není mi příjemné koukat vysoko, tak aby se mi tam vešel :)

Co jsem tady vyčetl, tak vzhledem k malé místnosti by měl být vhodný sub bez bassreflexu.

na co jsem tak narazil:
nový REL HT 1003
bazar Velodyne SPL-R800 - to už je ale model z r 2006, takže nevim abych si nenaběhl, ale zase má DSP a bude to asi vyšší liga celkově
bazar Cambridge audio Aero 9

Ale určitě si nechám doporučit i jiné. Taky k tomu budu potřebovat kabel, opět moc netuším jaké jsou možnosti zapojení a co pořídit.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký subwoofer k domácí sestavě?

Příspěvek od mrba »

Za seba viem doporučiť ten Velodyne. Mám ho z druhej ruky, ale u mňa v zostave stále vydržal (už vyše 8 rokov).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů