Jaký zesilovač ke Xavian ?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 595
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke Xavian ?

Příspěvek od weiron »

No ale o tom sem já nemluvil. Myslel sem u různé muziky, nové i staré. To že každé vydání hraje jinak vím. A taky si podle toho vybírám vydavatele. Ale to podle mě vůbec nesouvisí s korekcemi. Přece nepotřebuji udělat z "jugošky" zvuk US vinylu?

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke Xavian ?

Příspěvek od jirkash »

Ani jeden a ten samy vydavatel neni pokazde stejne "dobře" znějící, clovek neni ve studiu, takze se neda rict, ktery vydavatel je blize originalu. Korekce basu a vysek tak na zesilovaci maji sve misto, funkci a nepouzivat je nesmysl nebo jejich pouzivani vydavat za przneni je take nesmysl.

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke Xavian ?

Příspěvek od Oldear »

Vidím trochu zmatečnosti. Různá vydání a jejich zvuk jsou v této diskusi o nastavování irelevantní. Tam budou rozdíly vždy.

Pokud se bavíme o nastavení aparatury a poslechovky za účelem co nejvěrnější hudební reprodukce v domácích podmínkách, je toto třeba provádět klasické hudbě, kde jednotlivé nástroje při živém poslechu hrají pořád stejně. Nikoliv podle toho jak s tím zakroutí zvukař u amplifikovaných hudebních nástrojů a přítomnost ve studiu je též irelevantní.

Podmínkou je, aby posluchač měl naposloucháno jak hrají např. housle, jak klavír, či lesní roh a k tomuto pak celou aparaturu ladit.
Nevadí, že posluchač nepreferuje poslech klasiky, na klasiku se pouze ladí na neamplifikovaných nástrojích. Pokud toto sedí, pak sedí vše i amplifikovaná hudba v různých vydání a ta pak hraje dobře, nebo špatně a podle toho je třeba vybírat ty vydání.
V současnosti vydávaná hudba ať už na jakémkoliv nosiči, není vhodná pro nastavování aparatury. Je potřeba sáhnout po prestižních a tedy i drahých vydavatelství, např. 2L, či po nosiči vydaném před rokem 1995, kdy se ještě neprznilo.

BTW: použití analogových korekcí, např. na zesilovači, má negativní vliv na zvuk.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke Xavian ?

Příspěvek od jirkash »

Posloucham a nahravky z 90% starsich veci, tedy davno pred rokem 95 samozrejme.
Korekce basu a vysek negativni vliv na zvuk nema, pokud tedy nekroutim na max ci na minimum, tj extremy, to uz je neco spatne s akustikou.

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač ke Xavian ?

Příspěvek od pepazdepa3 »

jirkash: samozřejmě to tak je. A já vlastně používám korekce stále, protože to nemohu doma moc "vohulit, mám na zesilovači trvale zapnutý "tichý poslech" a stejně ještě někdy musím přidat výšky +1 až +3. A někdy i středy - můj zesilovač má třípásmový korekční předzesilovač.
Ten zapnutý "Loudness" používám i do sluchátek, ale také to s hlasitostí v nich nepřeháním.

Na druhou stranu - před časem jsem koupil CD Neřež a zvuk mě ohromil! Takhle mají znít nahrávky! Zní to i bez loudness a s korekcemi na nulách. V aparatuře mé cenové kategorie chyba tedy není. Je to hlavně o zvukovém režisérovi, nebo mistru zvuku ve studiu. A myslím, že si to také matadorové Vřešťál a Sázavský ve studiu hlídají.
Zde tedy "loudness war" rozhodně nezuří!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BVa a 5 hostů