KONCEPCE POSLECHOVÉHO ŘETĚZCE

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KONCEPCE POSLECHOVÉHO ŘETĚZCE

Příspěvek od blesk666 »

tu je clen co ho ma. Pytat sa ho na zvuk asi zmysel nema, ale skus sa s nim dohodnut na zapozicani, ci si k nemu priniest svoje zelezo.

kdo-je-kdo/knopi-t15253.html

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

Cambridge Audio DacMagic Plus (USB DAC) víceúčelový přístroj - nový je asi za 500 EUR. Velký plus je univerzálnost při vcelku vyšší kvalitě. Ale je jasné, že "jednokanál" (asi jako casea) za stejnou cenu na tom bude co do zvuku o trochu lépe, ale ten má zase nevýhody s omezeným připojením (coax). Vždy je něco (+) za něco (-).

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

CA Dacmagic Plus je do takej zostavy Mrsba a dost velka

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

tenhle koncept poslechového řetězce mi přijde logický a uvažoval jsem nad ním taky, jen mi tam přebývá gramofón a k němu sehnat předzes s regulovatelným výstupem je docela problém (v mnou zaplatitelné hladině) Kadopádně ja mám DAC Antelope Audio Zodiac v základní verzi, který nespoňuje tvůj požadavek na 1 analogový vstup, ale vyšší verze Zodiac+ již splňuje a můžu jedině doporučit - zvuk je naprosto fantastickej!

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

ako ma to antelope Audio Zodiac riesene volume? co som pozreal tak u modelu Platinum pisu ze tento model ma relatkove radenie odporov co by bolo fajn, ale Yodiac neviem (pisu len ze ma "analogove" riesenie hlasitosti. Inak ta verzia Plus je teoreticky riesenim podobne ako ten Brooklyn

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Na moj vkus sa trochu moc polopatisticky a zdlhavo venovali tomu preco je zle pouzivat regulaciu hlasitosti znzovanim bitovej hlbky a potom tiez obsirnemu popisu znameho zapojenia - radenia presnych odporov pomocou rele, dalsie Informacie ci pracuju s konstantnou impedanciou a aku topologiu pouzivaju na vystupe uz nespomenuli. Podla popisu releovu regulaciu pouziva len model gold, ostatne pouzivaju klasicky potenciometer.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

více bohužel nemohu sloužit - sám extra technologiím nerozumím...ale věřím, že určitě pokud zapátráš, tak najdeš všechny odpovědi ;)

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

ivan skor porad aky pouzivas sw prehravac na Macbooku?
Pouzivam asi 1,5 roka s VLC media player a od novej verzie VLC sa nieco zmrsilo a zvuk je degradovany pocutelnym skreslenim (ked tie uste subory prehravam na WIN platforme pod Foobar2000) je to OK.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

pro drtivou většinu hudby z MACu používám iTunes pro jednoduchost. Každopádně mám nainstalovaný i SW Amarra pro přehrávání *.flac a jsem z něj totálně nešťastnej!!! To je naprosto nejhorší SW mezi všemi nehledě na účelu a to díky nesmyslnému ovládání - myslím, že Ti kteří jej vytvořili jej určitě nepoužívají :) Snad se jednou dostanu k Audirvaně. VLCplayer mě popravdě nenapadlo použít...

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

tak ak som neni hluchy tak nebol problem s SW prehravacom ale niektore nehravky co som v poslednej dobe stiahol boli nejake zmrsene (Seasic Steve "Sonic Soul Surfer") a nahodou ked som to skusal cez WIN OS sa to prejavilo menej pocutelne - opakovanym porovnavanim to streslenie je aj na WIN aj na OSX a bez ohladu na pouzity player. Skusil som aj starsiu verziu 2.1.5 aj novo nainstalovany SW - VOX a vsade sa to prejavovalo rovnako. Inak VLC mne osobne obsluhou celkom vyhovuje.

Odpovědět