Které KZ koupit?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Andrine
Kontaktovat uživatele:

Které KZ koupit?

Příspěvek od Andrine »

Zdravím.

Momentálně vybírám vhodná drátová sluchátka. Rozhoduji se mezi KZ ZS5, 6 nebo 10. Chtěl bych se zeptat, které byste mi spíše doporučili jako nejvhodnější?
Poslouchám filmovou hudbu: Avatar, Poslední Samuraj, POP, ...
S kterými sluchátky jste spokojení a jaké máte zkušenosti?

Předem moc děkuji za pomoc.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Které KZ koupit?

Příspěvek od hřebík »

KZ ZS6 a ZS10 jsem koupil jako dárky a krátce poslechl. Z těch dvou mi přišla lepší (univerzálnější) ZS10, což potvrdil i syn, který je poslouchá dlouhodobě a KZ ZS10 má také raději. KZ ZS6 mi přišla při krátkém poslechu někde trochu přebasovaná a nevydržel jsem je poslouchat tak dlouho jako ZS10. Zdroje byly různé: převážně telefony LG V20, V30, V40, iPady (Pro) a notebooky.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Jinak koukám, že už jsou i novější modely (třeba ZSX, AS16 atd.) : https://kziems.aliexpress.com/store/135 ... 71c7ANKJ8P

Zvažoval jsi i jiné značky? Proč zrovna KZ?

Andrine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrine »

"Zvažoval jsi i jiné značky? Proč zrovna KZ?"

Hledám nejlepší poměr cena/kvalita zvuku. Na internetu jsem četl, že sluchátka od KZ nabízí to nejlepší, co mohu očekávat i u velmi dražších modelů, navíc se většina dá na Aliexpressu sehnat do 5-600,-. Doporučení jiné značky se ale nebráním. Nemám takový přehled.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Mám vlastní zkušenost s KZ ZS3, KZ ZS5, KZ ZS6 ... Další zmíněné modely jsem neslyšel.
A nedoporučil bych na trošku seriozní, dlouhodobější poslech ani jedny, kdyžuž , tak paradoxně ZS3... Můžu bezprostředně porovnat s Etymotic ER4SR - vím, že je to cenově a kvalitativně úplně jiná liga - ale projev KZ je ve srovnání únavný, se zabarvením na výškách, které jsou "bzučivého" charakteru. Podobně to dopadá i při srovnání např. s Sennheiser HD600, které jsou ovšem klasické, otevřené.
Ty ZS3 mají "všeho nejmíň" - proto možná jsou v mém případě "nejmíňseroucí" :-)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Andrine píše:
17 lis 2019 20:41
"Zvažoval jsi i jiné značky? Proč zrovna KZ?"

Hledám nejlepší poměr cena/kvalita zvuku. Na internetu jsem četl, že sluchátka od KZ nabízí to nejlepší, co mohu očekávat i u velmi dražších modelů, navíc se většina dá na Aliexpressu sehnat do 5-600,-. Doporučení jiné značky se ale nebráním. Nemám takový přehled.
Řeči na internetu neber moc vážně. Neznám tuto cenovou kategorii, ale syn má levných in-earů víc, nejen KZ, a musím říct, že zrovna jako zázrak mi žádné KZ ani na krátký poslech nepřipadaly, každé měly něco příliš svébytného, byť zpočátku líbivého. Rozhodně bych je neoznačil za neutrální a neúnavné. Jsou to prostě sluchátka s "charakterem", který mi na delší poslech nesedl. Souhlasím se skypim, že delší dobu mi únavný připadal poslech u obou (ZS6 i ZS10, ZS10 tedy o dost míň), pár hodin bych nedal ani s jedněmi, i když hodiny dávám klidně s jinými, byť dražšími sluchátky. Klasická rada: Zajdi do audigo.cz či jinam, kde mají vystavená sluchátka k poslechu, poptej se, prober s prodavači své preference, nech si poradit a hlavně vyzkoušej na místě víc modelů a půjč si domů vytipované favority na delší posouzení (mělo by jít oproti záloze).

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Treba mit na paměti, ze u in ear sluchatek jsou velmi dulezite nastavce. Spatne vybrane a netesnici zvuk zabiji. Pouzivam tretim rokem kz5 a dva roky kz10. 10 jsou rovnejsi. 5 vice loudness. Na venek jsou petky dobre. Na doma 10 lepsi. Pouzivam k mobilu bud primo nebo pres dragonfly red. Nenech se hnat do vysokych cen. Jsou to jen spunty a v nich jsou kz sazkou na jistotu a takrka zadarmo...

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Doplním ještě svou zkušenost: Co KZ rozhodně neberu, to je kvalitní zpracování, syn je nezničil ani za rok. Ale: Jiné synovi in-eary ca za pár stovek hrály oproti KZ normálněji (nic nikde tolik nečnělo) a dokázal bych si je představit pro univerzální použití v ceně jako KZ ZS6 i ZS10 určitě mnohem lépe. Bohužel nevím o jakou značku a typ se jedná, obal už nemá a na sluchátkách nic není. Takže bych si klidně tipnul, že i v kategorii "za pár set" až kolem tisícovky je možná zvukově co vybírat, i když to nemusí mít odpojovací kabel a zpracování bytelné jako KZ. Rozhodně bych nevzal KZ naslepo podle rad z netu. Osobně mi fakt po krátkém počátečním zaujetí novým "zajímavým" zvukem zvukově nesedly natolik, že bych je na delší poslech nedoporučil. Má tu mmch někdo natolik širokou zkušenost ve stejné cenové hladině, že může vyloučit jiné značky/typy v podobné ceně jako a priori zvukově horší? Takovou aktuální zkušenost bych nejvíc očekával asi právě u prodavačů specializovaných obchodů, jako je audigo (nevím, který jiný specializovaný sluchátkový obchod s poslechovkou plnou sluchátek k vyzkoušení v cz doporučit). A samozřejmě bych nebral úplně vážně ani ty prodavače, ale jen vlastní uši.

Andrine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrine »

Nyní se rozhoduji již mezi KZ ZS5, nebo ZS10 Pro. U modelu KZS ZSX bych musel doplácet DPH, kdybych objednával z Číny.

V tomto fóru jsem již četl pár diskuzí na toto téma, nicméně shoda nepadla ani na ZS5, ani ZS10 Pro. Které byste, prosím, doporučili? Sluchátka by většinou měla být používána na mobilu (Xiaomi).

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Shoda u sluchátek často nepadne ani u dvou lidí poslouchajících stejnou hudbu na stejné sestavě. Stále také vybíráš jen podle rad a údajů z netu, což se ti při vlastním poslechu takto naslepo koupeného modelu nemusí zcela vyplatit. Ale jde jen o pár tvých stovek, takže vlastně o nic :) Doporučuji koupit sluchátka obojí a pak si vybrat delším porovnáváním. Už jsem nicméně viděl i lidi, kteří měli skoro všechny KZ :) Obecně bych poradil vybrat spíš neutrálnější /univerzálnější model.

Andrine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrine »

A který je dle tebe neutrálnější/univerzálnější model? Který bys spíše doporučil? Nechce se mi totiž dávat finance za oboje (potřebuji koupit 2 stejné ks). U Gearbestu mají akci KZ ZS10 Pro za 750,-, anebo KZ ZS5 za 520,-. Musím se spoléhat jen na zkušenosti uživatelů na internetu. Nic jiného mi v tuto chvíli nezbývá. Abys to, prosím tě, špatně nepochopil. Nezbývá mi nic jiného, protože potřebuji kupovat dvoje sluchátka pro dvě osoby.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Slyšel jsem jen ZS10 (ne pro) a ZS6. A ještě jeden model, který si nepamatuju. U obou mi něco vadilo - viz výš, ale výrazně neutrálnější byla ZS10. Nicméně je stále riziko, že ti nesednou žádná stejně jako mně, osobně bych KZ už bez poslechu předem nekoupil - viz mé rady výš - zkus vlastní poslech někde v prodejně, zahrnutí dalších značek do výběru... V Gearbestu občas v podrobných popisech uvádějí naměřené grafy - zkus projít, mohou napovědět. Snad jsou věrohodné.

Jinak akce v Gearbestu jsou dlouhodobě a budou pořád, není třeba spěchat. Případně se brzy objeví další "nadějný" model.... Clo jsem neplatil ani za ZS10, prostě to prošlo bez proclení, záleží na štěstí.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Z gearbestu jsem objednával sluchátka 3 x a nikdy se žádné DPH nedoplácelo. Doba dodání byla v rozmezí od 10 dnů do 4 týdnů.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Andrine píše:
19 lis 2019 09:29
Nyní se rozhoduji již mezi KZ ZS5, nebo ZS10 Pro. U modelu KZS ZSX bych musel doplácet DPH, kdybych objednával z Číny.

V tomto fóru jsem již četl pár diskuzí na toto téma, nicméně shoda nepadla ani na ZS5, ani ZS10 Pro. Které byste, prosím, doporučili? Sluchátka by většinou měla být používána na mobilu (Xiaomi).
Tak jestli je hodláš provozovat na Xiaomi, tak je to asi v podstatě jedno ;) Na Xiaomi hrály hrozně i mnou zmíněné Etymotic...

marekg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekg »

Rozhodne ZS10 alebo novsie Pro. Z mojej skusenosti je ZS10 velmi slusny kup pomer cena/vykon a to aj v porovnani s inou ovela drahsou konkurenciou. Zasadny je spravny vyber nastavcov, ktore podstavne ovplyvnuju zvukovy vysledok. Kupoval som naslepo, podla recenczii a zo zvedavosti aby som porovnal s RHA MA750 a hladal som nieco na behanie (kupil som s BT kitom a dodatocnym striebornym kablom). Nasledne som mal moznost porovnat so ZS5 a ZS6, ktore maju uplne iny charakter. ZS10 maju dostatok vsetkeho a v cene do 100 EUR asi nebude vela znamych konkurentov...

Odpovědět