kúpa gramofónu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kúpa gramofónu

Příspěvek od Prospero »

To je preci ten samy izerat jako tady na foru, ne? (prodam Dual 505-1)

Samotny gramec ani ramenko spatne nejsou, problem je ale v tom, ze to ramenko nema headshell ani pro klasicke pulpalcove uchyceni prenosky, ani 4TP, ale takove „dualovske“ reseni za pomoci „pacicek“, ktere zapadaji do jejich „domaci“ prenosky (TKS49S, TKS45E nebo TKS52E) a uvolnuji se posunutim toho plisku, urceneho pro manualni zvedani ramenka.
Za A) takovou prenosku, nebo dokonce i jen jehlu, v pomeru kvalita/cena, uz dnes sezene jen za zbytecne mnoho penez (napr tady: https://www.thakker.eu/tonabnehmer/dual ... er/a-8872/) a za B) jinou ji nenahradi. *taktone*

Teprve „505-2ka“ (a novejsi), dostaly z tovarny klasicky headshell s pulpalcovym uchycenim.

Na netu jsem sice nasel jakesi DIY reseni
http://images.google.de/imgres?imgurl=h ... 3&biw=1366

Az tak „duveryhodne“ na mne ale nepusobi. :roll:

Pokud Dual 505, potom uz opravdu radeji "2-ku", nebo vyssi... ;)

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

ten headshell nie je odmontovatelny?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Právnik: Odmontovateľný je. Potom ale musíš zohnať headshell, ktorý bude pasovať na to ramienko, bude mať rovnaký uhol zalomenia aj presah...

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Pouzit lze napr. headshell z „505-3-ky“ (cena je priblizne 30€), kabliky se ale potom museji povytahnout vice z ramenka (vetsinou je tam rezerva) a musi se na ne napajet normalni “piny” pro novou prenosku. Dulezite je take davat pozor na spravny azimut.
Jestli to cele stoji za tu namahu si kazdy musi rozhodnout sam.
Pokud uz nekdo ten gramofon ma, tak mozna ano, kupovat ho ale s timhle vedomim, no nevim… :roll:

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Také vás zdravím pánové a možná dámy.
Potřeboval bych také poradit. Prošel jsem si, to je asi nevyhnutelné, Tesla NZC 030, pak nějaký Roadstar, ale už je to pryč z domu. Díval jsem se na vaše rady a líbila se mi Audio-technica AT-LP120USBHC, který se dá připojit na aktivní repro. Mám Onkyo TX 607 a rád bych to s ním propojil. Našel jsem levnější typ AT-LP60BT-WH nebo USB , který by mi líbil http://www.muziker.cz/audio-technica-dj ... 0wod5nwB0g. Doručili byste mi něco podobného? Nebo jsem se strefil? Nerad bych dokupoval ještě předzesilovač. Jinak poslouchám staré desky Supraphon a Opus a nyní jsem koupil nějaké 180g z ciziny. Rock a pop. Nebo jít do nějakého bazaru? Trochu se toho bojím a zase se nechci zruinovat a vysvětlovat ženě, že chci za gramec dát víc než cca 5 000 Kč.
Děkuji za radu předem.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Je to klebeta. *thumbs down* Dopadneš jak s Roadstarem.

Odpovědět