Lze vymáčknout z gramo JVC L-AX3 poloautomatu ještě více?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
jirka28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Lze vymáčknout z gramo JVC L-AX3 poloautomatu ještě více?

Příspěvek od jirka28 »

Nastavovat antiscating na hladké desce je nesmysl, popisovalo se to tu mnohokrát. Jehlu předci vede drážka a odstředivá síla je jiná než je na hladkém povrchu. Zkus dát antiscating na nulu, protizávaží na nulu a ramínko by mělo "plavat" bez vychýlení doleva či doprava. Jestli bude antiscating na nule a potáhne to ramínko stranou, je něco v nepořádku.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Bohužel ne, nejlepší způsob je pomocí monofonní desky a osciloskopu, oba kanály musejí mít stejnou hlasitost.
Prostuduj si tohle: http://www.graled.cz/files/gramo/gramof ... taveni.pdf
Možná by mohlo jít porovnat kanály mono nahrávky v PC v audio editoru.

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

No zkusil sem na to jít trošku selským rozumem :D jelikož mám možnost v programu audacity sledovat sílu kanálů, tak sem si hrál s antiskatingem do té doby než sem to dostal na nejlepší možnou úrověň, zbytek nevyváženosti kanálů můžu připsat klidně třeba tomu že to neumím tak precizně nastavit podle šablony.

POSUĎTE SAMI:
https://webshare.cz/file/2Mt4Fs38zd/tes ... yster-flac

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

PŘÁTELÉ ONO KOUKÁM SI TO HRAJE JINAK I PODLE STAVU DESKY!!! je možné že ty české staré desky co hráli na špatně seřízených gramo maj jeden kanál ohraný. Teď sem dal dovozovou LP a ta hraje o dost vyrovnaněji L+P kanály.

jirka28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka28 »

To je právě ta legrace, že každá deska hraje malinko jinak, proto se řeší různá vydání. Připomělo mi to jak kamárád žasnul jak mi to doma hraje na nějaké desce od Dire Straits, že slyší věci které doma neslyšel ani na své 2M Black a pak jsme zjistili, že na jeho jugoslávském vydání to ani slyšet nemohl, protože to tam není :-)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Hansi, možné to je, jedna strana drážky desky co tlačí posouvá hrot se obrousí víc a ten onen kanál pak ve finále zní slaběji nebo výšky v háji, proto je tam antiskat, kompenzace dostředivé síly, starši mašiny neměly...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Nastavovací deska dle rady od Foxe objednána z UK, a ještě mám na cestě jednu specialitku made in Japan na konec ramínka :) Doufám že až to dorazí budu spokojen.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Ta deska není levná, ale vydrží ti do smrti a možná poslouží i tvým potomkům. :D *palec*
Nedávno jsem podle ní nastavoval antiskating a zjistil jsem, že na ramínku musím otočit seřizovacím kolečkem až na hodnotu okolo 2,5, aby byl signál v obou reproduktorech, při testu z Hifi News, nezkreslený. Přitom má moje přenoska nastavený přítlak na 1,7 g. :o
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

DHL z UK je rychlá nastavovací deska mi asi přijde už dnes. :)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

v raných dobách audio hi-fi se nastavovalo stereo podle etalovové desky Floydů Dark side of the Moon, dobré, co...ten osciloškopek by se moc šiknul
kdo ho má, aspoň starý BM-370 či podobný

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Jenom bych upozornil ( a to jsem několik desítek kolotočů upgradoval ), ty vintage mašinky mají své specifikum a née vše jim svědčí. Osobně jsem chtěl také vymáčknout ze svého Denona maximum, ale např. po prodrátování ramínka stříbrem, jsem hned druhý den vracel původní měď. Spuchřené ( stářím ) nožičky , nahradil Ceraball a to se vůbec nedalo poslouchat, až magnetické nožičky od ProJectu bylo to pravé ořechové. Chce to zkoušet a zkoušet, co je to pravé pro Vaše uši *sunglases*

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Ahoj lidi,

prosím Vás o porovnání těchto flac nahrávek, stále čekám na nastavovací desku, takže zatím to líp od oka nepoladím ty kanály a vrátil sem se k MP-110 a snažil se nastavit tak aby to srovnalu tu odchylku chvějky:

Verze A: https://webshare.cz/#/file/3r62ve20D3
Verze B: https://webshare.cz/#/file/3A14kf3Qr4

Dejte info jestli slyšíte nějaký citelný rozdíl a, která podle Vás je lepší nahrávka :)

předem díky

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

Podle mě beze změny. Je to stejný jako ty první ukázky co jsi sem dával, pravej kanál je pořád hlasitější.

Odpovědět