Lze vymáčknout z gramo JVC L-AX3 poloautomatu ještě více?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Lze vymáčknout z gramo JVC L-AX3 poloautomatu ještě více?

Příspěvek od Hans1983 »

Ahoj lidi,

už sem tu dlouho nebyl.
Po dlouhé době sem si zakoupil desítku nových-starých LPček a jako ve správném hifistovi se ve mě probudila myšlenka jakým i třeba malým způsobem přimět můj levný polomatomat JVC L-AX3 k ještě o chlup lepšímu výsledku.

Momentálně mám osazeno přenoskou Nagaoka MP-110 (dříve sem měl a ještě vlastně i mám Sumiko Oyster, ještě přestím sem slyšel i základ Tesla VM2103). Nevím jesli další upgrade přenosky, když jde o poloautomat má smysl?

Gramofon má pevné kabely, což je asi docela největší bolístko jakýchkoliv vylepšení.

Napadlo mě už dřív že bych mohl dát nové kabely headshell-přenoska? Třeba tyhle: http://www.graled.cz/p/442/sada-propojo ... o-technica
KDO PORADÍ JESTLI TO MÁ SMYSL? :)

Taky je na gramu originál gumová podložka, vím že se velice chválí takovou vyměnit za korkovou nebo sem koukal že se dělá i kombinace korek-guma:
http://www.graled.cz/p/345/korkova-podl ... -gramofonu
http://www.graled.cz/p/352/gumo-korkova ... -gramofonu
OTÁZKA JE POZNÁM VÝMĚNU?

Tak a aby bylo jasné na čem to vůbec hraje tak zesilovač je JVC AX-1100 a bedny Amun Quadral MK V.

Předem díky za poznatky rady a názory.

PS: Pokud znáte nějaký lepší shop než já rád si nechám poradit.

jirka28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Lze vymáčknout z gramo JVC L-AX3 poloautomatu ještě více?

Příspěvek od jirka28 »

Zdravím, JVC L-AX3 neznám ale drátky i gumokorkovou podložku jsem měl doma. Moje zkušenost - drátky jsem měl přibalené k přenosce AT440 a při porovnání s drátky s origo headshellu Technics jsem žádný rozdíl neslyšel ale vypadají hezky, tak jsem je tam nechal, jen jsou asi o gram těžší než ty původní. Gumokorkovou podložku jsem si kupoval loni na jaře ještě pro NC500 pro utlumení hučení ložiska, tam byl rozdíl oproti té původní hodně slyšitelný. Po upgradu gramofonu na Technics SL-D2 a následně na SL-Q3 jsem rozdíl neslyšel žádný, tak šla dál do světa společně s NC500. Při následném vylepšování jsem se rozhodl pro výměnu kabeláže SL-Q3 a původní kabel gramofon - zesilovač nahradil za 0,8m VDH D502Hybrid. Rozdíl ve zvuku byl stejně markantní jako na tesle výměna přenosky VM2103 za 2M Red, nebo pak u technicsu 2M Red za AT440. Zatím pro mně nejlépe investovaná tisícovka do gramce :-)

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Tak koukám že sem hodně dlouho měl asi dost zbytečně přítlak na 1,5g a na výškách se mi rozprskával zvuk.
No hle 1,8g nastaveno a jsme o level jinde :D

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Kdo by chtěl poslechnout, tak tady pro představu jak kvalitně mi gramo hraje teď, naripované bez komprese z analogového výstupu zesilovače do flacu:
https://webshare.cz/#/folder/3fz3p472u1

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

No nevím jestli sis toho všimnul, ale nehledě na to, že třeba Telegraph Road na muj vkus až dost praská, tak máš u těch nahrávek co jsem poslouchal pravej kanál nahranej hlasitějc než levej. Alespoň u Dire straits, Pat Benatar a Bonnie Tyler jiný jsem nestahoval. Je to jako bys na zesilovači otočil knoflík Balance kus doprava.

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Dík za postřeh, zesilovač jede na funkci "line direct" to by mělo úplně vynechat balance.
Pak tedy to vypadá že mám špatně nastavenou přenosku. :-/

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Tak asi je po záhadě, někdy dřív sem si musel ohnout chvějku. podle mě na fotu je vidět jak jde šejdrem.
Obrázek

LUK
Kontaktovat uživatele:

LUK

Příspěvek od LUK »

Jo to bude asi ono. Na tej fotce vypadá docela ohnutá. Ale nevím jak zjistit kterej hrot je originál, na stránkách Nagaoka nic není.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Máš tam s největší pravděpodobností rozhozený antiskating, jehož vlivem se vyosila chvějka, a tomu taky napovídá ten silněji nahraný pravý kanál.

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

Já si ještě vzpoměl že jednou mi s ní děti "zadjejovali" a při hraní s ní přejeli desku ke středu, to vyhnutí tomu dost odpovídá. Antiskating byl nastven dobře adekvátně k hodnotě přítlaku. Leda že by nefungoval jak má, ale to já asu těžko poznám.

Nicméně tohle by asi pomohlo a prodává to místní člověk:
https://elektro.bazos.cz/inzerat/700585 ... kating.php

Mám si tu nastavovací desku pořídit?
Jinak dneska sem tam pro kontrolu namontoval svojí předchozí přenosku Sumiko Oyster. Řěkl bych že tu nevyrovnanost kanálů jsem tím dost eliminoval.
Postnu zkušení RIP, vy moudřejší to podle něj poznáte.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Dá sa to s akoukoľvek platňou, kde nie sú drážky. Ja som to vyriešil kacírsky na tomto. :D

Obrázek

Samozrejme, na nastavenie antiskatingu som použil starú prenosku, no prítlak som nechal taký istý ako používam u novej (1,4g). Prenoska sa správala rovnako ako na videu a potvrdilo sa mi to, čo som čítal na zahraničných fórach, že na mojom ramene sa hodnota nastavená na antiskatingu nezhoduje s prítlakom. Antiskating mám nastavený takmer na hodnote 4. Vtedy rameno nepláva.

A áno, stará prenoska je tak isto vykrivená ako vaša, pretože som mal nastavený malý antiskating...

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

A ještě foto Sumiko v záběru při přehrávání:
Obrázek
Obrázek

Odpovědět