MF Supercharger 550K - praskání v repro a samovolné zapínání

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Barham
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Supercharger 550K - praskání v repro a samovolné zapínání

Příspěvek od Barham »

Prostě u tebe buď auto-sensing reaguje příliš citlivě, nebo je tam silné rušení a nedostatečné stínění kabelů před tim rušením

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Mám ještě v plánu výměnu síťových kabelů (pravděpodobně zkusím PS audio AC-12) a pak se s tím holt budu muset smířit.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak jsem po čase vyměnil 550ky za 750ky, ale problém se samovolným zapínáním přetrvává. A nejen, že se to stává častěji než dřív, ale ještě k tomu přibylo cvakání relé po přechodu do standby režimu. Po ukončení produkce cvakne několikrát v obou koncích (protože jely oba) bez žádných dalších změn (konce zůstávají stále ve standby režimu). Když se samovolně sepne jeden nebo druhý (většinou se rozsvěcuje ten samý) tak po přepnutí do červeného to cvaká taky. Takže prekérní situace nastává v noci. Pokud zrovna nepřijdu z hospody, tak mě to cvakání (cca 5x po dobu asi 5minut) dokáže vzbudit a nasrat *headbang*
To, že se zapínají přisuzuji bordelu v síti, ale to přecvakávání mě mate. Každý den natvrdo se mi je vypínat nechce a tím to stejně nevyřeším. Máte někdo na to nějaký "prášky" *klanimse* :?: :?: :?:

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Co na to říká Renown? Ten bude mít tyhle stroje v malíku.
Jak to máš zapojené, jakej odpor má použitý vstup? Zkoušel jsi ho zmenšit, aby nebyl citlivý na případné rušení? Případně rovnou dělič+nějaký malý kvalitní kondík.
Zjisti, jakou zátěž dokáže utáhnout tvůj předzesilovač, jak nahlas z něj jedeš. Pokud máš rezervu, tak se dá signál vydělit, zmenšit vstupní impedance a dát kondík, co bude ořezávat nad cca 50kHz, to by mělo pomoci.
Jako první pokus můžeš zkusit odpojit signálový kabel a do vstupu strčit konektor vyzkratovaný odporem 1k0.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

No ty si dobrej :lol: Já tyhle všechny mašinky sice beru vážně, ale pájku si rozhodně půjčovat nebudu. To od omylem vyučeného ekonoma nemůžeš chtít *taktone* . Ovšem pravděpodobně by pak po mém zásahu ani "necvakly". Ale děkuju za snahu. :D

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

a co tak dat pred konce nejaky rozbocovac alebo filter, regenerator s centralnym spinanim napajania?
ja mam PS Audio Power Plat Premier a cez DO k tomu regeneratoru spinam celu zostavu. Takze ked nepocuvam to mozem cele odpojit od napajania. konkretne tento regenerator ma 3 samostatne spinane zony. Mozes si nastavit ze niektora z nich sa nebude odpajat od siete aj ked cez DO pracku vypnes.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Poslouchám v podstatě každý den. Když to zapnu, tak to trochu zabrumí a protočí se vrtulky, takže to nějaký štosy dostává a dle mého šetrnější bude nechat je v pohotovostním režimu. Filtr od NA jsem měl půjčený a u 550K to seplo taky samo, akorát pak už dál necvakaly.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Ok. To jak už jste tu dělali, že se odpojí signálový kabel, tak to pomůže? Nebo to leze i napájením?
Každopádně to přizpůsobení vstupního odporu možnostem předzesilovače, tím nemůžeš nic pokazit. Akorát to bude odolnější proti rušení a může to zlepšit zvuk. A dá se to udělat i v kabelu, když bude trochu větší konektor.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Situace je stejná i při odpojených signálových kabelech, takže je to v napájení.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Nikdy jsem nezpozoroval sepnutí spojené se zapnutím nějakého spotřebiče v domě.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Aha, tak pokud se to tahá po drátech, tak jedině pokus s konektorem a odporem kolem 1k0 a pokud ani to nepomůže, tak odborný zásah dovnitř.
Stačí uplně nejlevnější plastový konektor a odpůrek mezi živej a zem. Pokud tedy jedeš přes RCA.
Že by ti tam lezl signál HDO, to je asi pitomost, to by ti dělalo skoro pořád?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Odhadem to sepne 5x za 24hodin. To ale stejně neřeší to docvakávání po poslechu. To vypadá jako by chladla nějaká součástka, které stačí k zahřátí (a i bez hraní) pouze to rozsvícení modré (aktivita) kontrolky.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Jasně. To už se po netu vyřešit nedá. To už fakt asi na výrobce nebo odborný zásah. Pokud je to v záruce, tak holt na výrobce.

Odpovědět