MF Supercharger 550K - praskání v repro a samovolné zapínání

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
rabor74
Kontaktovat uživatele:

MF Supercharger 550K - praskání v repro a samovolné zapínání

Příspěvek od rabor74 »

Zdravím všechny členy fóra a nyní už k mému problému. Vlastním Musical Fidelity Supercharger 550K. Jako předzesilovač slouží MF PRE6. Se zvukem jsem velice spokojený, ale co mi trochu kazí náladu je praskání v repro při téměř jakákoliv manipulaci v síti. Vypnutí zapnutí světla (různé vypínače - samostatný okruh pro světla), sepnutí ledničky, elektrokotle, ... Dokonce se stává, že když jsou monobloky vypnuté, tak se někdy samovolně zapnou. Někdy jen jeden, někdy druhý a někdy oba najednou. Vypozoroval a nasimuloval jsem to vypnutím kotle přes termostat na kotli (zřejmě nevypíná rázově). Dělají to tedy zřejmě rázy v síti (sorry za mé neodborné vyjadřování). Otázka zní, zda je problém s monobloky, nebo je to normální? Druhá věc je, jak to vyrešit. Pomohlo by v tomto případě třeba oddělovací trafo??? Díky za každý podnět:)

bohus
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Supercharger 550K - praskání v repro a samovolné zapínání

Příspěvek od bohus »

Měl jsem obdobný problém s MF Supercharger 550 K.
Vyřešil jsem to samostaným přívodem a jističem jen pro aparaturu
a navíc pračkou PS Audio.

rabor74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rabor74 »

Zajimave je, ze ten okruh zasuvek ma samostatnej jistic a na tech zasuvkach je vlasne jenom HiFi. Lednice je na kuchynskem okruhu a svetla s vypinacema maji take samostatny jistic. Drive jsem mel integrac CA a ten to nedelal. Samostatny kabel je u me komplikovany:( Spis bych se priklanel k sitove pracce, ale to je zase ranec. Je realne, ze by na tento problem stacilo oddelovaci trafo? Jak jsem tady pochytil, tak Hogen nebo Bubuxin jsou zrejme schopni neco takoveho dodat, vyrobit. Take to neni zadarmo, tak me jen zajima nazor, zda by to vyresilo muj problem.
Diky

hudys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudys »

Mám podobný problém.
550K se mi nepravidelně spínaly při nějakých rázech v síti, ale nepraskalo v nich.
Koupil jsem oddělovací trafo, už se to nestává tak často, ale občas mi je lampička na stole taky sepne ( sakra, tu jsem ještě nevyměnil ).
Zajímavé je, že se to stává nejčastěji při jejím vypínání.
Kromě to v nich v klidovém stavu jemně hučí, asi trafa.
Samostatný přívod v tuto chvíli není možný, takže jsem si asi zvykl.
Tolik moje zkušenosti.

rabor74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rabor74 »

Presne tak, nejcasteji se to deje pri vypnuti nejakeho spotrebice. U me elektrokotle. Vypinam je natvrdo, ale je to vopruz. Huci mi v nich take. Vymenil jsem privodni snuru (takovej ten pocitacovej kablik co u nich byl) za 3x2,5 mm drat a hlasitost toho huceni klesla tak na polovinu. Subjektivne:)

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Dokonce se stává, že když jsou monobloky vypnuté, tak se někdy samovolně zapnou A to se zapínají i když jsou vyplý vypínačem na zadní straně?

rabor74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rabor74 »

Nene, to samozrejme ne. Kdyz do nich nejde signal, tak se po case sami vypnou. Nejaky relatko neco co tam je. Nerozumim tomu. Ale jde o to ze i bez signalu, je proste zrejme vzbudi razy v siti. Kdyz se to vypne mechanicky, tak je to samozrejme OK.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

ty monobloky mají auto-sensing. To znamená, normálně jsou v stand-by módu. Jakmile do nich pustíš signál z předzesilovače, tak se přepnou do aktivního stavu. Problémem bude rušení indukované do signálových kabelů, ale možná se to šíří i sítí. Jaké jsou signálové kabely ? Zkus je vyměnit. Zkus použít stíněné síťové kabely. Další možností, i když trochu brutální, je odpojit ten auto-sensing.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

než bych kupoval pračku nebo oddělovací trafo (nedovedu si představit jak velké trafo by to muselo být pro monobloky které dávají 750W/4ohmů, tak bych radši zapracoval na omezení vlivu rušení, to jistě prospěje i zvuku, například bych vyměnil vstupní konektor 230V za Furutech s integrovaným filtrem. Síťové trafa v 550K jsou taky lehce poddimenzované, dělali jsme tuning jak 550K tak i 750K. Jsou tam obrovské možnosti zlepšení zvuku. K tomu auto-sensingu, možná by šlo jenom snížit jeho citlivost.

rabor74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rabor74 »

Pouzivam SUPRA EFF - ISL. Zkusim je uplne odpojit a uvidim, co to bude delat. Tak zjistim, kudy to tam leze.
Jinak o moznostech tuningu jsem tady na foru cetl a pokud je sance, ze by to v tomto mohlo pomoci, tak bych do toho sel.
Pro predstavu o jakych se tady bavime cca sumach? Jinak pozdeji dam vedet jak dopadl test s odpojenim signalovych kabelu.

rabor74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rabor74 »

Jen tak pro zajimavost, pokud odpojim signalove kabely, tak se nezapinaji. Takze to neni napajenim, jak jsem si myslel.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Vyborne, prvni poznatek, Zkus teď ty kabely vyměnit za jine

rabor74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rabor74 »

Tak jsem prohodil kabely. Supru jsem dal mezi CD a predzesilovac a nejaky stary Xindak sel mezi predzesilovac a konce. Vysledkem je to, ze se monobloky za cely den ani jednou samovolne nesepnuly. Neskutecny. Na druhou stranu, diky teto vymene nekam odesly basy a vyskocily neprijemne vysky, ktere vsechno sunou smerem k sykavkam. Nikdy bych neveril, ze muze byt po vymene kabelu takovy rozdil ve zvuku. Zmizel ten plny homogenni zvuk s hutnymi basy, plnymi stredy a detailnimi vyskami, ktere ale zbytecne moc necinkaji, netrci a neupozornuji na sebe, ale zaroven je v nich vse. Proste posunulo se to vsechno smerem k az neprijemnym ostrym vyskam. Pokud mohu tedy poprosit o doporuceni nejakeho kvalitne stineneho neutralniho vodice na propojeni predzesilovace a monobloku? Diky.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

A xindak je stíněný?

Já mám mezi předzes a koncáky MF signálový Kimber (nestíněný) a je to myslím to nejlepší z toho co jsem vyzkoušel.
Alespoň pro mě.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

U mých konců to samé. Mírný brum, kde se mi zněkdy zdá, že kolísá (zesiluje a zeslabuje) a občas sepne jeden či druhý. Signálové i síťové jsem zkoušel dvoje a stejný výsledek. Pak jsem si všimnul, že naskočí, když přijde návštěva (sousedka) a sedí blízko s mobilem. Přijde zpráva a cvak, svítí modře. *headbang* Možná to způsobují všechny mobily v místnosti, které tam jsou, ale protože jsou dál, tak se to děje zřídka. V repro naštěstí nic neslyšim.

Odpovědět