Neználkova sestava, prosím poraďte

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Neználkova sestava, prosím poraďte

Příspěvek od vintage »

Lisu píše:
07 dub 2024 14:34
Vřele vám děkuji!
Ještě dotaz na tu přenosku, jakou značku/model doporučujete?
Hoďte mi sem, prosím, nějaké možnosti.
Pro zajímavost přidávám link na "bedýnky", jestli se tak těm tunovým krabicím dá říkat. (Údajně mám štěstí začátečníka a vybrala jsem, za tu cenu, dobře.)

https://www.csaudio.cz/heco-superior-600-e1460.htm

Jste zlato, potom dám vědět, jak to hraje. Ať se daří.

Kris
Ahoj Lisu, bedny zrejme kvalitativne prevysuji ten Sony receiver, ktery je delany na domaci kino, jakykoli stereo zesilovac bude hrat lepe, urcite se da neco z druhe ruky sehnat za par tisic co bude k tem bednam OK.
Prenosku bych volil Audio-Technica AT-VM95E nebo Ortofon OM5e ("e" znamena s eliptickym hrotem).
Gramofony Tesla muzou byt problematicky pokud se v tom neorientujes (nekterym se krouti talire, nekde jsou problemy s brumem, bude treba prepajet petikolik konekor za cinch) radeji bych se podival treba po nejakym Technicsu nebo Dualu

Lisu
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2024 05:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Neználkova sestava, prosím poraďte

Příspěvek od Lisu »

Ahoj všichni,
všem moc a moc děkuji za rady a to uctivě.
Teslu jsem si moc přála hlavně z nostalgie. Jsem ročník 1980 a tatík měl a stále má zcela funkční, dobře hrající NC430 a spoustu propašovaných skvělých desek počínaje Jethro Tull, Hendrinxem, Floydama přes skvělý Blues, Jazz, Ethno, zkrátka to nej z dané doby. Já měla ZAKÁZANO na to sahat. Pochopitelně, hned jak vytáhl paty, už jsem se v tom hrabala. Vždycky to poznal... :-D !
Takže z nostalgie jsem chtěla podobný set a sbírku LP.

Načež zdejší zasvěcenci se rozdělili na 2 tábory, jedni nesouhlasí s Teslou a druzí se Sony recivrem, který se doma objevil zcela mimo plán a s bednama nakonec hraje dost dobře :-D

Náhodou se mi podařilo sehnat NC 430 v moc pěkném stavu, málo používaném se starší ale ještě nepoužitou přenoskou Z 4 S / Z - 4 S JVC, která se teď prodává za -+ 2000Kč. Tak jsem ho vzala. /Lechos mi ve zprávách poslal typy na přenosky když bude třeba, ale kdo ji vymění ví jen pánbůh :-D. (Tatík bydlí 260Km a nechci ho škádlit chi chi.)/ Takže mám všechno nachystané už týden!

ALE už mám doma dvě redukce z pětidírky (Din 5 na cinch) a obě jsou zase s dírkama. Tedy dvě elektra dvě - chyby a samice se mi tu nekontrolovatelně množí :-D.
Obědnávám tedy naposledy redukci s mužskou koncovkou, ale pro zichr, že zas pošlou samici přiobjednávám ještě kabel samec Din 5 M na obou koncích a snad už to klapne a v pondělí či úterý budu vědět, jestli je gramec vážně OK. Nevýhoda bydlet na divokém venkově bez pořádného elektra.

Ještě mám dotaz.
Tady ti, co si pořídili starou Teslu jako já zasahují do gramce (pajšlu) a mění komplet din na cinch. Já to pochopitelně neumím a proto se ptám: Má to význam? Redukce zhorší zvuk (Hodně?)?
A co redukce té špatné redukce zichr kabelem? Taky zhorší?

Mockrát děkuju a snad už nebudu otravovat.

Mějte se, ať to hraje, všechny zdraví,¨
Kris

Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Neználkova sestava, prosím poraďte

Příspěvek od Pesi »

Ahoj,
buď v klidu , nezhorší. Já mám převážně staré Grundigy, různě je prohazuju ; jednou to má vzadu víc DINu, jednou cinchu, takže redukce sem tam používám taky , i některé sám dělal. Až nebudeš vědět coby, tak porid místo receveru zesilovač. To by mohlo být i slyšet . Narozdíl od redukcí 🙂. Tak hodně zábavy s tím vším 👍🙂

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů