Oplatí sa oprava CDprehrávača?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
JV
Kontaktovat uživatele:

Oplatí sa oprava CDprehrávača?

Příspěvek od JV »

Vedel by mi niekto poradiť či sa oplatí dať do opravy CDprehrávač Yamaha CDX-593 pro-bit?
Už dlhšie má problém s vysunutím mechaniky. Niekedy je to na tretí, niekedy na neviemkolký pokus. Zaujímavé je že keď už nejaký čas prehráva CDčko, tak sa vysunie na prvý krát.
Tak isto má problém s načítavaním CDčiek. Niekedy sa chytí pomerne rýchlo, niekedy musím viackrát otvoriť/zatvoriť aby sa chytilo. Prekvapivo keď nechám CD v prístroji a ten vypnem a po nejakom čase zapnem, tak sa CD načíta bezproblémovo.
S týmto stavom (pokial sa nejak radikálne nezhorší) sa dá žiť, ale je to dosť otravné. Inak mi ten prístroj plne vyhovuje.
Predpokladám že po tých cca 17tich rokoch je ten stroj zrelý na výmenu mechaniky. Otázne je či sa ešte do toho oplatí investovať. Pozeral som že na inzerát sa dá tento model kúpiť od nejakých 40 do 140 eur. Pokial by mala predpokladaná oprava stáť viac, tak to asi nedáva zmysel. Kúpil by som už aj nový prehrávač Yamaha CD-S700, ale stojí okolo 400 eur a pokial tento starý ešte ako tak funguje, tak by som sa jeho kúpe zatial chcel vyhnúť keďže prednostne by som chcel vyriešiť upgrade zosilovacej časti.
Servis na Yamahu mám kúsok od domu, takže v tomto smere by s prípadnou opravou nemusel byť problém.

JV
Kontaktovat uživatele:

Re: Oplatí sa oprava CDprehrávača?

Příspěvek od JV »

Zaujímavé - včera som púšťal (resp. snažil sa) 4 CDčka s rôznym výsledkom.
CD 1 - mechanika sa na tretí pokus vysunula, CD sa na druhý pokus (vysunuté/zasunuté) chytilo
CD 2 - mechanika sa vysunula na prvý šup, CD sa nechytá, vnútri to kadejako chrastí, mechanika sa sama občas vysunie, chvílami sa zase naopak odmieta vysunúť. CD sa nenačítalo ani po viacerých pokusoch.
CD 3 - skúšobne dávam iné CD, je načítané na prvý krát. Vraciam sa k CD 2 a zase nič.
CD 4 - neskoro večer si dávam ešte niečo pred spaním do slúchadiel - mechanika sa vysúva asi na druhý pokus, CD načítané na prvý šup

Naozaj nechápem prečo to raz funguje bezproblémovo, niekedy potrebuje viac pokusov aby sa chytil, niekedy sa nechytá vôbec. Ostatné funkcie (napr. preskakovanie skladieb, zrýchlený posun) idú bezproblémovo.

P.S. Všetky CDčka sú kvalitné originálky.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Dal bych to do servisu na posouzeni, třeba stačí mechaniku seřídit nebo v nejhorším vyměnit. Za ta léta je již mechanika opotřebovaná a nepřesná.
Taky by bylo dobré jej srovnat s tím novým vybraným, jestli se nevyplatí i kvalitou zvuku.
Naposledy upravil(a) svartenatt dne 03 led 2017 08:07, celkem upraveno 1 x.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

oplatí...Technics blbne zrovna tak, občas neotevře šuplet až na potřetí nebo přicvakne prsty prostým vložením disku,
pomalu načítá ale je to veterán AD1991 co se dá dělat

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

svartenatt píše:Taky by bylo dobré jej srovnat s tím novým vybraným, jestli se nevyplatí i kvalitou zvuku.
To by aj mňa zaujímalo či je tam nejaký zásadný zvukový rozdiel a nakolko by bol ten nový model prínosom. Tomuto prehrávaču nemám po zvukovej stránke čo vytknúť, na druhú stranu som ho priamo zo žiadnym iným CD prehrávačom neporovnával. Jediné porovnanie som robil s mojim DVD/SACD prehrávačom Pioneer kde mi tá Yamaha prišla o niečo transparentnejšia, vzdušnejšia s trochu menším dôrazom na basoch, netlačí tak na pílu, proste mi jej zvuk príde pohodovejší. Na tom Pioneeri je aj hlučnejšia mechanika a hlavne celkový komfort ovládania mi príde o dosť horší.

Čo sa týka porovnania s tou CD-S 700kou, tak som už viackrát prepátral net a nenašiel som nič konkrétneho, iba zopár otázok či ich niekto náhodou neporovnával. :)
Na tej 700ke mi trochu chýba sluchátkový výstup, ktorý na terajšom prehrávači dosť využívam, ale bez toho sa dá samozrejme žiť. Len by som musel zakaždým zapínať zosík, na ňom vypnúť repráky, korekcie a nedajbože špekulovať aký majú vplyv na zvuk káble medzi CD a zosilovačom. To mi príde trochu nepohodlné. No ale hlavne počúvam cez bedne, takže tých pár úkonov pri príležitostnom počúvaní slúchadiel by ma iste nezabilo.
Na druhú stranu má tá CD-S 700ka USBčkový vstup ktorý by som zrejme z času na čas využil. Recenzie na ňu sú priaznivé a aj cena v niektorých obchodoch začína byť zaujímavá, takže pokial by som mal za opravu dať nejakých 100 eur, tak by som asi skúsil našetriť na tú 700ku.

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

Podle popsaných příznaků bude třeba vyčistit přípravkem na kontakty dojezdové kontakty šuplíku i laseru,vyčistit laser,popř vyměnit vytahaný řemínek na otevírání šuplíku.Mikro investice a player pojede zase jako nový

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Woofer píše:Podle popsaných příznaků bude třeba vyčistit přípravkem na kontakty dojezdové kontakty šuplíku i laseru,vyčistit laser,popř vyměnit vytahaný řemínek na otevírání šuplíku.Mikro investice a player pojede zase jako nový
Pokial by to bolo len toto, tak jednoznačne nebudem špekulovať nad novým. Uvidím ešte čo na to povedia v tom servise.
V CD prehrávačoch nie sú nejaké súčiastky čo sa doporučujú po istom čase meniť v zosilňovačoch? Tuším kondenzátory, alebo niečo také?

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

jistěže jsou, elyty zejeména s malým rizikem vyměnit se dají za nové stejných hodnot, v rámci první pomoci očistit namokro (lihem IPA) čočku čtecího laseru, kontakty šuplíku, vyměnit řemínek jak psáno výše

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Zatial ďakujem všetkým.
Dúfam že v tom servise budú vedieť čo a ako. Podla toho čo mi ostane z najbližšej výplaty to začnem riešiť. Potom dám vedieť ako som pochodil.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

v krajnosti vyměnit celou optimechaniku playeru a bude na delší chvíli pokoj, je tam instalovanej typ Yamaha KSS-213C
https://www.google.cz/search?q=Yamaha+K ... 67&bih=491
o adekvátní náhradě čtečky (Sony, Philips...) spekulovat těžko, každej pes jiná ves

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Ta mechanika je Sony.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

žebych se přepsal ? je to možné...zde malý přehled CD mechanik:
http://www.dutchaudioclassics.nl/the_co ... rter_list/

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten »

lechos píše:žebych se přepsal ? je to možné...zde malý přehled CD mechanik:
http://www.dutchaudioclassics.nl/the_co ... rter_list/
Díky za ten odkaz, jsem takový hledal a nemohl ho najít *thumbs up*
Teď zrovna řeším to samé, ale u PIONEER PD-S802 kde vlivem přepravy se poškodil laser a tak přemýšlím OPRAVIT či NEOPRAVIT.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Ten laser do Pioneera je dost drahý, už jsem se od něj taky zajímal, co kdyby, mám 904.

http://www.ebay.com/itm/Original-PIONEE ... 516?_ul=BO

Kopie jsou od 50 dolarů na alliexpresu

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 55481.html

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Určitě opravit. Jedno CD Cambridge Audio si bral ode mě se stejným přiznakem - unavený řemínek pan Roth z Roth Audio Praha.
Možná dokáže poradit či zařídit opravu.

Odpovědět