PC + CXA80

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odar

Re: PC + CXA80

Příspěvek od Odar » 30 črc 2018 21:01

Aky je technicky problem s drivermi, ktore doda vyrobca k DAC pod Win? Mozes to rozviest z programatorskeho hladiska?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 30 črc 2018 23:33

Nemůžu,nejsem programátor,jsem pouze posluchač hudby a píšu pouze svou osobní zkušenost,openelec se výborně ovládá,nastavuje a zvuk se mi prostě víc líbí.Není to přenosné,u mě to tak prostě je a s oknama jsem si užil rok trápení,nastavování,mohl bych pomalu napsat knihu ;)

Odar

Příspěvek od Odar » 31 črc 2018 08:35

Tak si utried myslienky. Pises o nativnej podpore USB DACov pod Linuxom, co je v poriadku. Kritizujes vo vseobecnosti Win drivery. Preco, sme sa nedozvedeli a sam si priznal, ze o tom nevies nic. Na user interface som sa nepytal - pytal som sa na Win driver. Takze ako vzdy, len vykrik do tmy od cloveka, co "ma co k tomu povedat". Klasika.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 31 črc 2018 09:17

Odar
Tak promiň,že jsem se vůbec dovolil ozvat ve vlakne,kde prispivas i ty,už to neudělám

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 31 črc 2018 21:37

Třeba interface je pro mě důležitý, protože ve Windows jsem si u nejčastěji užívaného Foobaru nebyl jistý jaké nastavení je vlastně puristické bez nějakých dalších pytlovin a zanášení "mrvítek" do zvuku. U openelec s KODI toto neřeším a žádné další addon nepoužívám.
U Linuxu jsou ovladače přímo v kernelu(jádru) a pokud ne je nutné je stáhnout podobně jako ve Windows. , ale většina je nativně podporována bez nutnosti stáhnutí od 3th party. Díky tomu, že je Linux OS opensource, tak je lépe řešený odbornou komunitou a dává prostor k čistějšimu kódu což je vidět i v tom jak se Mrkvošoust inspiruje právě u Linuxu pokud co se týče programovacích jazyků, i když PowerShell už mají slušně vychytaný.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 01 srp 2018 10:30

Hele, kritizuješ Vyblíze, který poradil zkusit změnu beden, což je taky spolu s akustikou místnosti to nejlepší, co se dá v daném problému udělat. Debatama o tom, že nějakej čistější kód a povypínaný služby v systému udělaj lepší zvuk, jsou vaše čirá halucinace s dohadem jestli to dělá nic nebo 0,0000001% rozdíl a pokud do tohohle háje zakladatele příspěvku zavedete, pak mu nepomáháte, ale děláte z něj akorát vola, protože tyhle serepetičky může řešit až úplně nakonec, až opravdu vyřeší problém. O jakém AddOnu tady mluvíš, o jakém čistém kódu? Ve W7/W10 Foobar chodí nachlup stejně a přes ASIO, WASAPI i KS naprosto shodně posílá do DAC bitperfect data. Pokud se zvolí možnosti s předponou DSD:, tak je možné posílat do DACu navíc i nativní DSD. To je vše. A taky pod Woknama ten foobar chodí, je to nejen přehrávač, ale kolem souborů s hudbou umí téměř vše, přehraje cokoliv včetně SACD ISO, umí upsampling, DSD upsampling, downsampling, ekvalizaci, korekci místnosti, konverze formátů, skládání do fronty včetně editace a hlavně playlist s 25 soubory se hýbe a hledá stejně rychle jako playlist s 250.000 soubory. Co víc si přát? Snad jen postříbřenou krabici s nainstalovaným linuxem za úplňku...
http://archimago.blogspot.com/2015/08/m ... d-and.html

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 01 srp 2018 10:33

Asi jsou tu ty vlákna dvakrát, už jsem k tomu psal když se první vlákno objevilo: Za předpokladu, že máš všechno správně zapojené, mi to z toho výčtu vychází na prvním místě na bedny, jejich umístění, ponechaný prostor kolem nich, akustika místnosti ve které hrajou. Druhé v pořadí bych řešil zesík jestli z nich vymáčkne co umějí, kor přes integrovaný DAC. Zdroj bych řešil až naposledy a kabely nechal kabelama, tam to nenajdeš, je to rozdíl o kterém se po fórech vedou hádky jestli to vůbec je slyšet a spousta technicky zdatných lidí je skálopevně přesvědčena, že je to jen drahé placebo. Zkus si půjčit jiné bedny, lepší zes a DAC, posunuj pozice beden,jejich výšku a natočení, poslouchej, kombinuj, přesuň sestavu k jiné stěně, změň rozložení nábytku okolo, přidej koberec mezi bedny, schovej konferenční stolek, případně zkus přesunout k úplně jiné stěně nebo i do jiného prostoru, vedlejší místnosti. Ostatně, mnoho z pokusů můžeš začít už teď, bez jiných komponentů. Nakonec určitě přijdeš na to, co ti vyhovuje nejvíc a co ti chybí.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron » 01 srp 2018 10:47

Já bych to viděl na špatné rozmístění beden. Musí mít hodně prostoru kolem sebe aby zvuk byl vzdušný a měl prostor. Zkus bedny vytáhnout pořádně do prostoru a kratší vzdálenost poslechu. Například podle tohodle plánu:
http://www.cardas.com/room_setup_fibonacci.php

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 01 srp 2018 15:13

@RedBaron:
Sam si tu negujes svuj vyrok .... Nejaky upsampling, downsampling, EQ ap to moc puristicke hifi neni a to ze neslysis rozdily WASAPI ad nastaveni muze byt nedokonalosti audioretezce :D. Na Vyblize reaguji proto, ze tu nabizi sve polatane bedny. Tot vse. Je horko cili chapu, ze nejen slabsi jedinci muzou byt podrazdeni, neni se za co stydet :D.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 02 srp 2018 08:11

Tvl stydět by se měl především ten "purista", který zavrhuje opravdu účinná řešení podstatných věcí, zato na otázku "Táhne mi auto doprava, nevíš proč?" nabízí rady ve stylu "Jistě nemáš očištěnou hlavici řadící páky, pak to určitě přestane."

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 02 srp 2018 16:37

Ja nezabihal na zacatku do techto detailu, zacal jsem tim, ze nekolik modelu AC jsem slysel a vzhledem k jejich konstrukci zalozenych na vybornych paskovych vyskacich si dovolim tvrdit, ze problem neni v bednach. Snad prvni co zkusim bez naroku na cokoliv je laborovani s umistenim reprosoustav, kdy doslova par cm natoceni, posouvani udela zazraky. Pak muzu jit dal ....DACan atd.

Odar

Příspěvek od Odar » 02 srp 2018 20:28

terahera píše:
31 črc 2018 09:17
Odar
Tak promiň,že jsem se vůbec dovolil ozvat ve vlakne,kde prispivas i ty,už to neudělám
Pis si kde chces a co chces. Ale ked napises nezmysel, tak sa necuduj, ze ti niekto bude oponovat. Aj o tom je diskusne forum. Reagoval som na win driver. Evidentne k tomu nic nemas a netusis o com tocis. Takze nerozumiem, preco sa urazas.

Ze ti Openelec vyhovuje, proti tomu nic nemam. Sam Kodi pouzivam roky. Ale s tymi drivermi si mimo. Tak isto, ako sa da driver pod win napisat uplne na prd, tak isto sa da napisat aj dobre. Kazdy OS ma svoje pre aj proti. Vsetko ma svoje muchy. Nic nie je dokonale. V tomto sa generalizovat neda. Vzdy je to o konkretnom zeleze a implemantacii.

Odpovědět